Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 208

Wątek: E-TTL II FAQ. Jak działa nowy system i czego wymaga...

  1. #21

    Domyślnie

    No to teraz kumam...Dzięki...
    Tylko po so tyle zamieszania w tych systemach...

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    To nie jest zamieszanie.
    Firmy nie zatrudniaja prorokow czy wrozek, nie zdradzaja swoich planow i nie beda pisac w papierach do lampy dwa lata wczesniej ze jest zgodna z czyms czego jeszcze nie ma na rynku, czy wrecz nie maja pojecia ze bedzie
    Taka sama praktyka obowiazuje dla przykladu przy plytach glownych gdzie na liscie procesorow w instrukcji nigdy nie ma nic wydanego po momencie premiery danej plyty mimo ze dziala z nowszymi modelami.
    ...

  3. #23
    Macko
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Wszystkie lampy ktore maja E-TTL dzialaja w E-TTL II a to co ma napisane 580EX w specyfikacji to albo marketing albo przestawienie sie na nowa nomenklature - bo kazde kolejne body Canona bedzie mialo E-TTL II wiec w 580 juz tak po prostu wpisali by na przyszlosc nie mieszac.
    Właśnie zmieniłem body na 350D i pomimo, że na mojej lampie Metz 44AF-4C jest wyraźnie napisane iż obsługuje E-TTL to działa tylko w trybie ręcznym. Metz coś chyba zepsuł z oprogramowaniem lampy bo wypuścił nową wersję 44AF-4C(V2).
    W serwisie oznajmili, że mogą wysłać moją lampę do przeprogramowania za 20 euro + koszty przesyłki.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    I byc moze chocby i z tego powodu warto inwestowac w lampy Canona EX, majac nadzieje, ze Canon nie schrzani wspolpracy z tymi lampami w nowych body.
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Juz oni (Canon) znajda za jakis czas cos, dzieki czemu bedzie trzeba znowu wymienic pol zestawu... Albo i caly...

    Historia z niedzialajacymi Metz'ami na 20D i 350D, ktore ze dzialaly ze starszymi body jest podobna do historii starych Sigm... Takie kwiatki sie trafiaja i jest to typowy element walki o klienta.
    Ostatnio edytowane przez KuchateK ; 15-04-2005 o 15:53
    ...

  6. #26

    Domyślnie

    Tez mam tandem 350D + 44 AF4C - dokładnie ten sam problem. Ale nie ma tez co wieszac psów na Metz'u - lampy z nowszym softwarem (obsługujące 350D) są na rynku gdzieś od listopada.

    P.S. Macko - wyczekaj chwile - kontaktowałem się z Fototechniką, planują kupic urządzenie do przeprogramowywania pod koniec kwietnia. Kosz 15-20 euro.

    P.S.2 Ja tam ich nie lubie (choćby dlatego, że sam ich musiałem uświadamiać, że taki problem istnieje, zresztą o możliwości przeprogramowania lampy też nie wiedzieli ) - imho lepiej wychodzi dobrze sprzedać lampę i kupić the same, but new -that's my way

  7. #27

    Domyślnie

    hmmm... a tak modyfikując nieco bieg dyskusji... wstyd mi się przyznać, pewnie mam wolne oczy... ale ja żadnego przedbłysku przy mojej 580EX nie zaobserwowałem...
    5DII/ 20D/ Tamron 17-35 2,8-4/ Tamron 28-75 2,8/ 70-200 4L/ CZ 50 1,4 / 580EX/ 550EX / LightSphere II / COCO Ringflash Adapter

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Masz wolne oczy albo ustawiles lampe na M
    W e-ttl jest dwa blyski... Ciezko zauwazyc, jak pisalem.
    Jak bedziesz ogladal w tv jakas relacje jak ida rozni tacy znani po czerwonym dywanie to przygladnij sie. Widac zwykle duzo lepiej takie serie po dwa...
    ...

  9. #29
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gaceq
    hmmm... a tak modyfikując nieco bieg dyskusji... wstyd mi się przyznać, pewnie mam wolne oczy... ale ja żadnego przedbłysku przy mojej 580EX nie zaobserwowałem...
    Lampe ustaw na E-TTL na pewno a nie M, aparat na tryb Tv, czas np 2 sekundy w ciemnym pomieszczeniu, w custom functions sprawdz czy masz na 2nd curtain wlaczony, powinien blysnac dwa razy - raz pomiarowo przed otwarciem migawki i drugi raz normalnie na zamkniecie migawki.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Az tak kombinowac? Eeee...
    ...

Strona 3 z 21 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •