Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 46

Wątek: Metz 58 af1-c

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Bedzie widac roznice, jesli lampe ustawisz w tryb A. W ETTL'u, TTL'u pomiar jest wykonywany z pominieciem "dziury" przez obiektyw a w M nie ma zadnego pomiaru.
    ...

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Siegen
    Wiek
    47
    Posty
    69

    Domyślnie

    To sie wyjasnilo A jesli opiszesz swoje wrazenia o tej lampie, to bede bardzo wdzieczny Udanego focenia.

  3. #23
    Dopiero zaczyna Awatar popetelony
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK Zobacz posta
    Bedzie widac roznice, jesli lampe ustawisz w tryb A. W ETTL'u, TTL'u pomiar jest wykonywany z pominieciem "dziury" przez obiektyw a w M nie ma zadnego pomiaru.
    Zadziałało tak jak napisałeś Dzięki bardzo.

    A jesli opiszesz swoje wrazenia o tej lampie, to bede bardzo wdzieczny
    Obiecałem więc opiszę. Muszę tylko więcej "pofocić"


    I jeszcze jedno - podsumowując, aby temat móc uznać za zamknięty
    Po przejściu w tryb MASTER SLAVE dlatego ETTL ymienia sie w TTL gdyż jak pisał KuchateK ETTL to funkcja BODY a nie LAMPY stąd lampa występująca jako SLAVE nie będąc na korpusie aparatu nie może działać w ETTL-u stąd przełącza się w TTL a wówczas lampa główna aby się komunikować w tym samym systemie również przechodzi na TTL.
    Jeżeli jestem w błędzie to mnie KuchateK popraw.

    Pozdrawiam kolegów

  4. #24
    Dopiero zaczyna Awatar JarQ
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Szamotuły
    Wiek
    48
    Posty
    37

    Domyślnie

    Odświeżam wątek.
    Czekam na jakieś zdjęcia testowe bo sam stoję przed zakupem tej lampy.
    Szczególnie interesuje mnie i pewnie wszystkich ,którzy chcą kupić tą lampę czy za mniejszą cenę od 580 dostajemy relatywnie mniej. Czy stosunek cena/jakość w odniesieniu do 580 jest lepszy.
    Pozdrawiam.

  5. #25
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Dostajesz trochę co innego. Dwa palniki, bardzo ładny kolor światła. Tyle że 580- to naprawdę wypas więc wybór bardzo ciężki.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  6. #26
    Uzależniony Awatar miklo
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    681

    Domyślnie

    Metz ma tylko jedną wadę: serwis w PL. I dlatego warto 3 razy się zastanowić przed zakupem. Mój jeszcze działa i jestem bardzo zadowolony (choć w sumie lampy staram się nie używać). Ale jak dupnie, to chyba pójdzie w kosz.

  7. #27
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Kolbuszowa/Kraków
    Posty
    17

    Domyślnie

    milko, ja dziś swoją odesłałem do serwisu w Gdyni (Foto Complex) - padł mi zoom w palniku po 3 miesięcznym sporym użytkowaniu (jakieś 9 000 błyśnięć). Zobaczymy ile to będzie kosztować - lampę kupowałem w stanach, także gwarancji nie ma :/

    P.S.
    na angielskim CB znalazłem info o nowym firmware do tej lampy: http://photography-on-the.net/forum/...d.php?t=366975

    ...ale nie mogę nigdzie tego znaleźć żeby ściągnąć - próbował ktoś z Was?

  8. #28
    Uzależniony Awatar miklo
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    681

    Domyślnie

    No to trzymam kciuki. Masz drugą lampę, czy będziesz focić 2 kwartały jasnymi stałkami?

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Kolbuszowa/Kraków
    Posty
    17

    Domyślnie

    miklo, niestety mam jedną lampę i jasnych stałek brak, ale w rozmowie telefonicznej z serwisantem mówiłem, że używam lampy prawie na co dzień i potrzebuję jej jak najszybciej - mam nadzieję, że do końca tygodnia lampa będzie u mnie ;-)

    dodam, że nie wysyłałem jej do dystrybutora (www.foto-technika.pl), tylko do autoryzowanego serwisu - oby było lepiej.

  10. #30
    Uzależniony Awatar miklo
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    681

    Domyślnie

    Oby. To czekam na wieści i - oczywiście - trzymam kciuki :-)

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •