Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 46

Wątek: Metz 58 af1-c

  1. #1
    Dopiero zaczyna Awatar popetelony
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    28

    Domyślnie Metz 58 af1-c

    Witam!
    Kupilem flash Metz 58 af1-c do mojego Canona 400d. Nie mając polskiej instrukcji (w drodze) usiłuję ustawić tryb pracy lampy na E-TTL. Niestety, pomimo że body ten system obsługuje do wyboru w lampie mam tylko TTL, A, M i strobo. Z angielskiej instrukcji zrozumiałem, że funkcja E-TTL w lampie powinna się pojawić w menu jako możliwość wyboru jeżeli body posiada E-TTL. O co więc chodzi? Dodam, że prawdopodobnie nie jest to jakaś usterka lampy, gdyż jestem posiadaczem dwóch identycznych i w każdej jest tak samo. Nie piszcie też prosze, że trzeba było kupić 580-tkę i nie byłoby kłopotu. Tyle to wiem sam, a zakup był okazyjny (dwie w cenie jednej 580-tki) i generalnie błyskają bardzo pięknie.
    Tylko co z tym E-TTL? Zna ktoś odpowiedź na to pytanie?
    Dziękuję i z góry przepraszam, jeśli mój wątek wyda się komuś trywialny.
    pozdrawiam
    popetelony

  2. #2

    Domyślnie

    to wersje 2 palnikowe ? jak jestes z wawy to chetnie bym cos takiego potestowal maja potencjal te lampy , poszukaj Conika gosc lubi Metze

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar popetelony
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    28

    Domyślnie

    Nie jestem z Wawy ale bywam w stolicy Z przyjemnością udostępnię do testów.
    Lampki są dwupalnikowe i wg. mnie ładnie świecą. Ale cóż ja, amator, się na tym znam...

    A jak znaleźć Conika? W spisie jest dwóch: Conik i CoNik Zresztą, może przeczyta i podpowie...
    Ostatnio edytowane przez popetelony ; 18-07-2007 o 16:38

  4. #4

    Domyślnie

    te dwa palniki mozna swietnie wykorzystac

  5. #5
    Początki nałogu Awatar photographus
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    59
    Posty
    434

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Niedzwiedz Zobacz posta
    te dwa palniki mozna swietnie wykorzystac
    Sugestie mile widziane

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Ladne to wszystkie blyskadelka swieca. Cala uzywalnosc lampy polega na dobrej automatyce dobierajacej odpowiednio moc.
    ...

  7. #7
    Początki nałogu Awatar photographus
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    59
    Posty
    434

    Domyślnie

    Witam!
    Przyznam szczerze KuchateK że czytając Twoje inne posty na temat "błyskania" liczyłem na bardziej fachową odpowiedź w tym temacie... Sądziłem, że jeżeli ktoś tu może wyjaśnić ten problem, to tylko TY
    Proszę Państwa Canonierstwa!
    Nadal brak wyjaśnienia gdzie podział się E-TTL w lampie Metz 58 af1-c, choć wg. zapewnień producenta (lampy i aparatu) powinien tam być!

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Metz'ami z powodu licznych zawilosci calego ich systemu lamp nigdy specjalnie sie nie interesowalem. Juz nawet o tym kiedys pisalem o ile pamietam. Nigdy nie pociagalo mnie dociekanie i trzymanie w pamieci, ktora lampa z jaka kostka jakie i z czym ma problemy. Za duzo kombinacji

    Poza tym one sa dosyc zadko spotykane, wiec trudno sie z nimi zapoznac inna metoda jak poprzez kupienie samemu.

    Z moich sugestii to mam najpierw pytanie. Probowales przestawic lampe w e-ttl nie mocujac jej na body? Czy lampa blyska i jesli tak to czy poprawnie naswietla kiedy ustawiona jest w ttl i robisz z nia zdjecia?

    400D nie ma czujnika ttl, wiec jesli lampa po ustawieniu w ttl porawnie naswietla klatki musi pracowac w e-ttl'u. To czy lampa pracuje we wlasnej automatyce mozna latwo sprawdzic przyslaniajac reka czujniki na przodzie lampy.
    ...

  9. #9
    Dopiero zaczyna Awatar popetelony
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    28

    Domyślnie

    Dzięki za zainteresowanie, bo już straciłem nadzieję, że ktoś powie coś sensownego

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK Zobacz posta
    Probowales przestawic lampe w e-ttl nie mocujac jej na body?
    Tak, próbowałem - nadal w menu nie występuje E-TTL tylko TTL.


    Cytat Zamieszczone przez KuchateK Zobacz posta
    Czy lampa blyska i jesli tak to czy poprawnie naswietla kiedy ustawiona jest w ttl i robisz z nia zdjecia?
    Robiłem w Manualu z czasem 1/100 i f-4.0. Zdjęcia zostały naświetlone wg. mnie prawidłowo.

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK Zobacz posta
    400D nie ma czujnika ttl, wiec jesli lampa po ustawieniu w ttl porawnie naswietla klatki musi pracowac w e-ttl'u.
    Tutaj wychodzi na jaw moja niewiedza, więc proszę wytłumacz mi. Jeżeli robię na dwie lampy (master i slave) to powinny one w E-TTLu porozumiewać się przedbłyskami, a tego nie zauważyłem (może mam "za wolne oko" ). Poza tym zauważyłem, że bardzo często zdarzyło się że drugi błysk nie wystąpił!
    I nie wiem dlaczego (czy instrukcja polska na którą czekam rozwiąże moje wątpliwości - raczej marna nadzieja)!

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK Zobacz posta
    To czy lampa pracuje we wlasnej automatyce mozna latwo sprawdzic przyslaniajac reka czujniki na przodzie lampy.
    To co innym może wydawać się oczywiste, dla tych którzy lampy próbują dopiero "ujarzmić" stanowi mroczną tajemnicę Załóżmy że mam aparat na nim swego metza (oba urządzenia włączone), zasłaniam dłonią czerwoną szybkę na przodzie lampy (pod palnikami, tak?) i robie zdjęcie powiedzmy w manualu. I..... co? Co powinno zdarzyć się w takim wypadku? Sorki KuchateK za takie prostackie przedstawienie problemu, ale generalnie wyznaję zasadę, że nie ma głupich pytań

    Dzięki za to co napisałeś do tej pory i byłbym wdzięczny, gdybyś zechciał również odnieść się do tego postu.

    Pozdrawiam serdecznie

  10. #10

    Domyślnie

    w tym metzu ETTL na wyswietlaczu lampy = ETTL

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •