Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Metz 44AF-4C i 350D lub 20D

  1. #11
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    3miasto
    Wiek
    53
    Posty
    66

    Domyślnie

    Wiem że to stary wątek, może jednak pomogę Wystarczy lampę wysłać do serwisu metza i wgrają nowy soft/ wymienią jakąś część (dokładnie nie wiem jak to się odbywa). W każdym razie Metz 44 AF-4 z softem V2 (wersja softu jest podawana na naklejce z numerem seryjnym na pudełku) działa idealnie z 350D. Znanym mi imporeterem u nich kupowałem jest www.foto-technika.pl. Bawię się dwa tygodnie i wszystkie fotki są naświetlone prawidłowo.

  2. #12

    Domyślnie

    Ile placiles za wgranie softu?
    Camera Obscura

  3. #13
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2005
    Miasto
    3miasto
    Wiek
    53
    Posty
    66

    Domyślnie

    Ja kupiłem już softem V2, ale wiem że to robią.

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Gdyby tak ktoś porównał Metz'a 44AF-4C ze Speedlitem 420 EX, byłoby ciekawie.
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  5. #15
    Początki nałogu Awatar czeczot
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    3miasto
    Posty
    325

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Kazda lampa posiadajaca E-TTL ma tez i E-TTL II . E-TTL II to kontrola sily blysku lampy z poziomu body, a nie z poziomu lampy.
    Zgadujesz?

    To dotyczy tylko lamp canona! Niestety Metz daje ciała i np lampa która działa poprawnie z 10D z 20D już nie działa praktycznie w ogóle, bo błyskanie zawsze maksymalnym błyskiem ciężko nazwać działaniem. Dotyczy to lamp które posiadają kostkę do canona w wersji m2. Nie wiem jak jest z lampami bez kostek dedykacyjnych. Miałem lampę tej firmy mz54 i musiałem właśnie kupić nową wersje kostki „m3” żeby mi działała z 20D w promocji koło 200zł!!!

    Co do firmy foto-technika to np. Metz twierdzi że za jakieś tam grosze wgra nowe oprogramowanie do kostki i każe się skontaktować z ta firmą a oni twierdzą że tego nie załatwią bo muszą coś oclić coś wypisać itd. I to będzie kosztować tyle co nowa kostka. Opisana sytuacja z listopada zeszłego roku, może się coś zmieniło?
    Po tych doświadczeniach z firmą Metz i ich przedstawicielem nie mam zamiaru posiadać już ich sprzętu, chociaż nie powiem lampa z dwoma palnikami działająca w swojej automatyce dawała fajne efekty

  6. #16
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez czeczot
    Zgadujesz?
    Nie:
    "E-TTL II does not require any changes to either the flash units or lenses used with an E-TTL II camera - the changes are all basically internal to the camera body."

    http://photonotes.org/articles/eos-flash/#ettlii

    Niestety Metz daje ciała
    Przykre... naprawde przykre...

  7. #17
    Początki nałogu Awatar czeczot
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    3miasto
    Posty
    325

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Nie:
    "E-TTL II does not require any changes to either the flash units or lenses used with an E-TTL II camera - the changes are all basically internal to the camera body."
    Ok., to teraz na podstawie tego artykułu wytłumacz dlaczego lampy Metz działające z eTTL bez problemu nie działają z eTTL2 , trzeba mieć nową wersje kostki?

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Nie działają bo w tych aparatach zastosowano procesor Digic II i lampy Metza ze starym softem nie są do niego dostosowane. Nie ma to nic wspólnego z E-TTL i E-TTL II, a jedynie ze znaną prawdą, że Canon próbuje zniechęcić użytkowników swoich aparatów do kupowania sprzętu innych producentów regularnie zmieniając specyfikacje obsługi obiektywów i lamp.

    Z E-TTL II nie ma to jednak żadnego związku. JAk już pisał Vitez i tysiące ludzi na necie E-TTL II nie wprowadza żadnych zmian po stronie lampy (czytaj wyjścia na stopce).
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  9. #19
    Początki nałogu Awatar czeczot
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    3miasto
    Posty
    325

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    Nie działają bo w tych aparatach zastosowano procesor Digic II i lampy Metza ze starym softem nie są do niego dostosowane. Nie ma to nic wspólnego z E-TTL i E-TTL II, a jedynie ze znaną prawdą, że Canon próbuje zniechęcić użytkowników swoich aparatów do kupowania sprzętu innych producentów regularnie zmieniając specyfikacje obsługi obiektywów i lamp.

    Z E-TTL II nie ma to jednak żadnego związku. JAk już pisał Vitez i tysiące ludzi na necie E-TTL II nie wprowadza żadnych zmian po stronie lampy (czytaj wyjścia na stopce).
    Wiec pisanie że lampa musi działać skoro działa z eTTL nie jest prawdą bo jeszcze oprogramowanie lampy musi się dogadać z oprogramowanie aparatu tak jak w przypadku wspomnianego w tym wątku Metz. Więc to nie zależy tylko od tego że lampa działała w eTTL ale również od jej oprogramowania. Sytuacja identyczna jak by ktoś napisał że skoro obiektyw ma bagnet EF to będzie działać – a stare obiektyw sigmy czasami nie działają

  10. #20
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Czeczot powiem ci tak - wylacz agresje i nie zwalaj winy ze twoj Metz nie dziala w E-TTL II na mnie ze smialem napisac ze musi dzialac. Wina lezy po stronie producenta lampy lub Canona a nie po stronie Viteza wiec zejdz ze mnie.
    Na Metzu czy Canonie nie da sie wyzywac wiec wsiadles na mnie - nieladnie. EOT.

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •