Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: jaka lustrzanka cyfrowa?

  1. #1
    kastesia
    Guest

    Domyślnie jaka lustrzanka cyfrowa?

    dzień dobry, Pewnie jest tutaj dużo podobnych postów, ale jestem nowa więc nie bijcie za mocno.
    Obecnie posiadam analoga Canon 33v , obiektyw z zestawu canona 28-105 f 4-5,6 oraz nowa sigme 70 -300 f 4-5,6 DG macro APO. Chcę kupić teraz lustrzankę cyfrową i u tu mam probem : do zainwestowania mam niecałe 5 tyś. zł, wiem że musze do tego kupić jakiś obiektyw, mysle o Tamron 28-75 f/2.8 albo podobną sigmę ale nie wiem co z korpusem, czy wybrać 400d (który musze przyznać troche mi nie odpowiada,nie leży w ręce i brakuje mi tego wyświetlacza na górze, a dla mnie to bardzo ważne) czy 30d ( który ma tylko te 8mp i przydał by się jednak jakiś nowszy model jak na tą cene) , zastanawiałam się też nad zmianą systemu może nikon d80 , Co szanowni forumowicze zrobili byście na moim miejscu? Dziękuje za podpowiedzi
    Pozdrowienia

  2. #2
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Włocławek
    Wiek
    40
    Posty
    44

    Domyślnie

    ja na twoim miejscu wzialbym 30D i do tego tamrona 17-50 albo sigme 17-70. body 30D mozna juz kupic za 3500 zł wiec zamkniejsz sie w 5 tys zł. co do nikona d80 tez jest to dobry aparat, ma on 10 mpx ale ja nie bralbym tego jako jakis powazny argumant. na cyberfoto.pl byl kiedys taki temat d80 vs. 30D i to duzy wiec na bank tam cos znajdziesz.

  3. #3
    Coś już napisał Awatar CeErIOiKs
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Plock
    Posty
    76

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kastesia Zobacz posta
    400d (który musze przyznać troche mi nie odpowiada,nie leży w ręce i brakuje mi tego wyświetlacza na górze, a dla mnie to bardzo ważne)

    Znasz zalety i wady roznych korpusów a 8 mpix to nie mało.
    Wiec chyba sama potrafisz wybrać...
    5D Mk II - C17-40 4 L / C EF 24-70 mm F2.8 L / C EF 70-200 F2.8 L / V Sherpa 600 / Lowepro CompuTrekker AW
    Panasonic DMC-LS80 / 2 x 2 GB SD
    Criodesign.pl - Crio Art Design

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar Skipper
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Niemcy a czasem inne kraje
    Wiek
    51
    Posty
    1 112

    Domyślnie

    rower kup, wakacje idą to zdrowia trochę złapiesz mozg dotlenisz i łatwiej będzie podejmować życiowe decyzje
    fotografuje ludzi, nie zwierzęta... nie jestem fotografem żywności

    EOS Digital 17-200; f/1.4; f1.8; f/4; L; IS; Speedlite 580EX + Apple

  5. #5

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Kingston, ON, Canada
    Wiek
    46
    Posty
    266

    Domyślnie

    30D to bardzo dobrzy aparat. Sam mam 30D i 30V (tez przesiadalem sie z analoga). Roznicy miedzy 10mpix z 400D i 8mpix z 30D na zdjeciach i tak nie zauwazysz z jednego i drugiego aparatu spokojnie mozesz robic odbitki w formacie A3. Do tego moze byc Tamron 17-50, pamietaj ze tak 400D jak i 30D to body z cropem wiec z Tamronem 28-75 (ktory wymienilas) nie bedziesz miec szerokoego kata.
    Zmiana systemu? To raczej kosztowne, masz przeciez nowa sigme 70-300 bedziesz musiala ja sprzedac zmieniajac system.
    EOS 30D | EOS 30V + grip | G3
    EF 50 f/1,4 USM | EF 17-40 f/4L USM | EF 70-200 f/4L IS USM | Speedlite 580 EX

  7. #7
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie

    Wg. tych kryteriów którykolwiek wybierzesz będzie dobrze. Ważniejsze są szkła niż puszka, a o te łatwiej/taniej w Nikonie dlatego odpowiedź nasuwa się sama.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Soul_Man
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    41
    Posty
    276

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kastesia Zobacz posta
    ...i brakuje mi tego wyświetlacza na górze, a dla mnie to bardzo ważne)...
    Może zaraz dostanę burę za trolowanie, ale ja jak robię zdjęcia, to raczej nie patrzę na górny wyświetlacz, potrzebne rzeczy mam w wizjerze. No, chyba, że koleżanka "z bioderka" robi reporterkę Górny wyświetlacz przydaje się tylko gdy pomagam w zdjęciu dziewczynie i chcę widzieć jakie ma parametry bez odrywania jej od aparatu...
    Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu!

  9. #9
    Początki nałogu Awatar popi
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Poland
    Posty
    390

    Domyślnie

    Weź 30D i nawet nie mysl o 400D :-)
    [SIGPIC][/SIGPIC]
    Canon EF 17-40 f/4 USM L|Canon EF 70-200mm f/2.8 IS USM L
    Canon EF 50mm f/1.4 USM|Canon Speedlight 580ex|SLIK PRO700DX

  10. #10
    BartekCh
    Guest

    Domyślnie

    Skoro masz do wydania około 5kpln ja chyba bym się skusił na 400d, a do tego Tamron 17-50 f/2.8 i Tamron 28-75 f/2.8. Całość wyjdzie Ci blisko kwoty do wydania, a dołączając Sigmę którą już masz, będzie piękne pokrycie całego zakresu. Pytanie tylko jak bardzo Ci nie leży puszka 400d?? Brakiem górnego wyświetlacza bym się akurat nie przejmował, bo rozwiązanie z wyświetlaniem na głównym i czujnikiem wł/wył sprawdza się bardzo fajnie. Jakością zdjęć aparaty się specjalnie nie różnią, AF taki sam.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •