Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 54

Wątek: Gdzie focić samoloty

  1. #31
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Vitez, ciebie spijemy
    Jak mam aparat przy sobie to pije max 1-2 piwa :P . Celnosc i kontrola nad integralnoscia zawartosci plecaka wazniejsza niz picie.

  2. #32
    Dopiero zaczyna Awatar Ciepły
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    48

    Domyślnie

    Co do fotografowania samolotów to można codziennie, jeżeli ktoś lubi pasażerskie i jest z Wawy lub okolic to można wybrać się w rejony Okęcia i pstrykać, ostatnio pojawia się dużo ciekawych samolotów.

    Co do programu pokazów to wiem że w okolicach 21 maja mają być jakieś małe pokazy w Mińsku Mazowieckim, jest oczywiście Góraszka to chyba na przełomie maja i czerwca, w okolicach 15 czerwca Le Bourget (to niestety Paryż - ale może będzie jakaś większa wycieczka braci spooterskiej z Wawy i nie tylko) i ostatni weekend sierpnia pokazy w Radomiu. We wrześniu bywają też pokazy w Łasku ale czy będą w tym roku to jeszcze nie wiem (były w zeszłym roku).

    Pozdrawiam Paweł

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ciepły
    w okolicach 15 czerwca Le Bourget
    A jest to bardziej airshow, czy bardziej impreza handlowo/naziemna? A jeśli to pierwsze, to cywilne czy militarne? Bo ja się też zastanawiam... w sumie mam 3.5h pociągiem ;-)

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    muflon, 3.5h? Kiedys cos czytałem o TGV do Genewy, jakaś chyba promocja była cenowa.
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    No dokładnie Ostatnio nawet wyhaczyłem bilety pierwszą klasą za 6CHF drożej niż drugą (tyle że non-refundable etc.) . W sumie wychodzi chyba 20CHF drożej niż samolot, czasowo prawie tak samo (bo z Orly trzeba jeszcze sie do centrum dostać), a spać można prawie jak w łóżeczku

    (Bo ja, o ile uwielbiam godzinami gapić się na samoloty, to latać nimi już niespecjalnie ;-) )

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Cytat Zamieszczone przez Ciepły
    w okolicach 15 czerwca Le Bourget
    A jest to bardziej airshow, czy bardziej impreza handlowo/naziemna? A jeśli to pierwsze, to cywilne czy militarne? Bo ja się też zastanawiam... w sumie mam 3.5h pociągiem ;-)
    Bardziej handlowo-naziemna, ale pokazy też są bo sporo samolotów już tam pospadało, nie tylko radzieckich ;-)
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  7. #37
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ciepły
    Co do fotografowania samolotów to można codziennie, jeżeli ktoś lubi pasażerskie i jest z Wawy lub okolic to można wybrać się w rejony Okęcia i pstrykać, ostatnio pojawia się dużo ciekawych samolotów.
    No to pisz kiedy sie wybierasz i gdzie, i o ktorej sie wybieramy 8)

  8. #38
    Dopiero zaczyna Awatar Ciepły
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    48

    Domyślnie

    Wiesz ja tam bywam bardzo często bo pracuję niedaleko więc praktycznie zawsze ze sobą mam aparat i nawet w ciągu pracy czasami wyskauję żeby sfocić jakąś ciekawostkę. Ostatnio z takich perełek był DC-9 USAF.
    Zresztą zdjęcia moje jak i kolegów pasjonatów fotografii i lotnictwa znajdziesz na stronie: www.airfoto.pl

    Miejsc do fotografowania wokół Okęcia jest sporo bo zależy to od wiatru czyli podejśćia do lądowania i startów. Szczegółowe dane można znaleść na stronie:

    http://www.epwaspotters.org/lotnisko.html

    Myślę że pojawię się na sławnej Wirażowej w niedzielę lub poniedziałek bo przylatuje do nas reprezentacja Irlandii Płn. w piłce nożnej więc pewnie przylecą jakimś ciekawym samolotem.

    Pozdrawiam Paweł

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar p13ka
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    56
    Posty
    1 013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ciepły
    Wiesz ja tam bywam bardzo często bo pracuję niedaleko więc praktycznie zawsze ze sobą mam aparat i nawet w ciągu pracy czasami wyskauję żeby sfocić jakąś ciekawostkę.
    A nie macie problemów z ochroną i Policją? Już tu kiedyś opisywałem na forum jak to doczepili się do mnie i jeszcze 2 osób. Skończyło się sprawdzeniem fotek na kartach CF, PESELI i spisaniem. W dodatku ochroniarz zza siatki nakłamał, że mu nawymyślaliśmy jak nas chciał przegonić
    Było nieprzyjemnie w każdym razie.

  10. #40
    Dopiero zaczyna Awatar Ciepły
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    48

    Domyślnie

    Czasami tak bywa że są problemy głownie z SOL (ochroną lotniska) ale nie ma się co przejmować bo taką mają pracę, fakt że czasami są bardzo nieprzyjemni wprost wulgarni. Poprostu nie ma co zwracać na nich uwagi i nie wdawać się z nimi w dyskusję, a z policją nie ma problemu Ci są zawsze kulturalni i mili, spiszą pogadają, zapytają dla kogo robi się zdjęcia i jest ok. Ani jedni ani drudzy nic nie mogą zrobić bo nie ma zakazu fotografowania.

    Czasami jak przyleci ktoś ważny to jest problem, wtedy faktycznie cieżko jest zrobić fajną fotkę z bliska, ale to tez różnie bywa. W zeszłym roku były dwie takie ciekawe wizyty w obu wypadkach B747 - jeden z prezydentem Chin bardzo cieżko było zrobić bo przyjechała policja i nie pozwalali fotografować - drugi z prezydentem Koreii i tu bez problemu robiliśmy fotki.

    W tym roku w maju jest znów szczyt w Wawie więc liczymy że pojawią się ciekawe samoloty.

    Pzdr.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •