Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Wątek: Fake?

  1. #31
    Pełne uzależnienie Awatar sniper88
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Driver Zobacz posta
    i tak i nie

    pewnie masz wyjeżdżone setki godzin samochodem a gdybyś dostał taki co skręca w prawo jeśli dasz kierownice w lewo i odwrotnie byłyby niezłe szopki
    Ja kiedys jechalem takim rowerem.....niezla zabawa, dobrze ze ludzie stali nie blizej niz 5m ode mnie bo byloby kiepsko
    WWW | 500px | IG
    Semper in altum

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2007
    Posty
    3 053

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Driver Zobacz posta
    i tak i nie

    pewnie masz wyjeżdżone setki godzin samochodem a gdybyś dostał taki co skręca w prawo jeśli dasz kierownice w lewo i odwrotnie byłyby niezłe szopki
    Też nie jestem pilotem, ale samolot "do góry nogami" reaguje na drążek tak samo jak "do góry głową"?
    Myślę, że te skojarzenia lewo-jest-prawo biorą się z Flight Simulatora - spróbuj może przewrócić się w grze na plecki, obróć na plecki monitor - nie powinno się łatwiej latać?
    EOS - conditio sine Kwanon...

  3. #33
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 352

    Domyślnie

    no to wyobraź sobie jakbyś jechał na tym rowerze jakieś 200 m/s
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia biznesowa

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar sniper88
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 156

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez schabu Zobacz posta
    no to wyobraź sobie jakbyś jechał na tym rowerze jakieś 200 m/s
    Mnie wystarczylo 15km/h, ale jak lubisz mocne wrazenia to mozesz sprobowac
    WWW | 500px | IG
    Semper in altum

  5. #35
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    Znam kierowców, którzy przy parkowaniu lub ruszaniu muszą wystawiać głowę przez okno, żeby sprawdzić jak są skręcone koła... - tacy raczej nie nadaja się na pilotów.

    Chodzi mi o to, że pilot nie widzi większości otoczenia (choć w myśliwcach dąży to do mniejszości) jak i prawie całej maszyny a nawet gdyby widział to nie ma czasu ani potrzeby, żeby gdzieś tam patrzeć w bok bardziej niż parę stopni od osi podłużnej (no z paroma wyjątkami, np. szyk, akrobacja, szukanie, oglądanie krajobrazu...) - w każdym razie nie w podejściu precyzyjnym na dużej prędkości. Pilot ma bardzo dokładną choć nie idealną świadomość wymiarów płatowca, dlatego mózg zawsze zakłada jakiś margines błędu. Dlatego te samoloty ze zdjęć lecą te prawie 2m nad ziemią (maszyna jest tak ogromna, że wydaje się mniej). Pewnie mógłyby jeszcze niżej ale piloci to ludzie przede wszystkim charakteryzujący się zdrowym rozsądkiem a jak ma się świadomość ceny takiego płatowca to większe ryzyko byłoby głupotą (chyba że w warunkach bojowych). Poza tym margines jest potrzebny w razie nagłego poderwania kiedy ogon najpierw idzie w dół. - Tak czy inaczej podziw dla mózgu pilota... no i fajne fotki.
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •