Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: PILNE! problem z eosem 5D

  1. #1
    nooobik
    Guest

    Domyślnie PILNE! problem z eosem 5D

    Hejka!

    Dzisiaj rano dostałem pocztą eosa 5D razem z 24-70 f/2.8 i 70-200 f/2.8 IS USM. Wkładam kartę pamięci. Włącza się wszystko działa fajnie... no to biorę się za instrukcję bo nie chcę niczego zepsuć. i tu zaczęły się schody

    Siedzę nad nim już cały dzień i przy każdym zdjęciu aparat wydaje ten wkurzajacy dźwięk! To już mnie doprowadza do szału, próbuję to wyłączyć od rana i NIC. w instrukcji nic o tym nie piszą, strasznie mnie to denerwuje. Tak samo nie mogłem znaleźć żadnych informacji o tym jak włączyć podgląd na telewizorku z tyłu. Trzeba patrzeć przez okienko a na telewizorku mi bardziej odpowiada.

    Szczerze mówiąc nie spodziewałem się przy sprzęcie za tyle pieniędzy takiego braku profesjonalizmu i tak nielogicznego menu - NIC NIE MOŻNA ZNALEŹĆ. Jeżeli tylko mój model tak ma to go oddam i kupię np. alfę, podobno jest bardzo dobra. W każdym razie chciałbym wiedzieć jak się to ustawia bo może to jest tylko kwestia przyzwyczajenia.

    Prooooooooszę pomużcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    PS: Jak włączyć funkcję face-detection?
    Ostatnio edytowane przez nooobik ; 03-07-2007 o 22:09 Powód: Automerged Doublepost

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar DoMiNiQuE
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Ostrów Wlkp.
    Wiek
    42
    Posty
    3 548

    Domyślnie

    Nie troluj

  3. #3
    Bywalec Awatar Toffic
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Dąbrowa Górnicza
    Wiek
    57
    Posty
    235

    Domyślnie

    kup se lepiej pistolet
    Fotografia

    fotoseo - Katalog stron fotograficznych

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    troll

  5. #5
    Początki nałogu Awatar Fan nr 1
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Bielsko Biała
    Wiek
    52
    Posty
    284

    Domyślnie

    Co do wyłączenia uporczywego dzięku przy wykonywaniu zdjęć to wystarczy wyciągnąć baterię. Niestety problem ten powróci po ponownym założeniu baterii więc najlepiej po prostu walnąć nim o ziemię. Co do podglądu na telewizorku proponuję przewiercić body centrycznie do osi optycznej bagnetu wiertarą z końcówką no wycinania okrągłych otworów, czyli taką wyżynarką ( najlepiej coś o śrenicy około 5 cm). Wówczas na ekranie pojawi ci się podgląd sceny . Zabieg ten powinien też wyeliminować denerwujący cię dźwięk

  6. #6
    Uzależniony Awatar FOTOGRAF
    Dołączył
    Apr 2005
    Miasto
    Holandia, Polska
    Wiek
    33
    Posty
    762

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nooobik Zobacz posta
    Hejka!

    Dzisiaj rano dostałem pocztą eosa 5D razem z 24-70 f/2.8 i 70-200 f/2.8 IS USM. Wkładam kartę pamięci. Włącza się wszystko działa fajnie... no to biorę się za instrukcję bo nie chcę niczego zepsuć. i tu zaczęły się schody

    Siedzę nad nim już cały dzień i przy każdym zdjęciu aparat wydaje ten wkurzajacy dźwięk! To już mnie doprowadza do szału, próbuję to wyłączyć od rana i NIC. w instrukcji nic o tym nie piszą, strasznie mnie to denerwuje. Tak samo nie mogłem znaleźć żadnych informacji o tym jak włączyć podgląd na telewizorku z tyłu. Trzeba patrzeć przez okienko a na telewizorku mi bardziej odpowiada.

    Szczerze mówiąc nie spodziewałem się przy sprzęcie za tyle pieniędzy takiego braku profesjonalizmu i tak nielogicznego menu - NIC NIE MOŻNA ZNALEŹĆ. Jeżeli tylko mój model tak ma to go oddam i kupię np. alfę, podobno jest bardzo dobra. W każdym razie chciałbym wiedzieć jak się to ustawia bo może to jest tylko kwestia przyzwyczajenia.

    Prooooooooszę pomużcie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!111
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    PS: Jak włączyć funkcję face-detection?
    HEHE JAK SIE NASMIALEM, CALY MONITOR OPLULEM
    Nikon Lowepro Zeiss Tamron Sigma Sony VAIO Manfrotto i duzo innych dupereli
    Canon? moze niedlugo!

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    252

    Domyślnie

    1) wymontuj migawkę - ie bedzie dźwięku
    2) wymontuj matryce i ekranik - będziesz miał obraz prosto z obiektywu

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar marekb
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Wadowice,Kraków
    Posty
    2 273

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mutt Zobacz posta
    1) wymontuj migawkę - ie bedzie dźwięku
    2) wymontuj matryce i ekranik - będziesz miał obraz prosto z obiektywu
    nie migawke tylko zwierciadełko

  9. #9

  10. #10
    Początki nałogu Awatar fotokor1
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    373

    Domyślnie

    proszę nie rób tego co proponuje Fan nr 1 , przyślij tę puszkę do mnie ja zniosę wszelkie jej niedogodności i będę happy
    Dobre body, palnik oraz szkiełka: Canon EF 50/1,8 II, Canon EF 100 f/2.8 Macro USM, Canon EF 70-200/4 L, Canon 35 1.4 L, canon 17-40/4L, canon fish eye, 24-105/4L, Bilora 1122 i inne drobiazgi

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •