Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Wątek: Paryskie plenery

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    64
    Posty
    37

    Domyślnie Paryskie plenery

    Witam.

    Co polecacie z plenerów i wnętrz na 14 dniowym pobycie w Paryżu.
    Biorę statyw. Jak jest z zakazem fotografowania w muzeach?
    Pozdrawiam

    Marek Odrzywolski
    Lublin

  2. #2
    Bywalec Awatar mruczek
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Bańska Bystrzyca, Słowacja
    Wiek
    40
    Posty
    240

    Domyślnie

    Ze statywem to Cię pewnie nie wpuszczą. Przez Bramki się nie przeciśniesz...
    Zdjęcia można robić bez najmniejszych problemów w d'Orsay, w Luwrze, muzeum Picassa, w Wersalu, w kościołach.
    Jedynie w Sacre Coeur jest zakaz fotografowania i filmowania. Wredne babcie klozetowe siedzą tam i pilnują.

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Kingston, ON, Canada
    Wiek
    46
    Posty
    266

    Domyślnie

    Tez wybieram sie do Paryza w najblizszym czasie. Mruczek, przez jakie bramki sie nie przejdzie ze statywem? Mam nadzieje ze nie chodzi o te na lotnisku, bo tez chce zabrac statyw.
    EOS 30D | EOS 30V + grip | G3
    EF 50 f/1,4 USM | EF 17-40 f/4L USM | EF 70-200 f/4L IS USM | Speedlite 580 EX

  4. #4
    Bywalec Awatar Elmarqo
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mruczek Zobacz posta
    Ze statywem to Cię pewnie nie wpuszczą. Przez Bramki się nie przeciśniesz...
    Zdjęcia można robić bez najmniejszych problemów w d'Orsay, w Luwrze, muzeum Picassa, w Wersalu, w kościołach.
    Jedynie w Sacre Coeur jest zakaz fotografowania i filmowania. Wredne babcie klozetowe siedzą tam i pilnują.
    W d'Orsay można bez problemu robić ze statywem. Oprócz tego co już napisano polecam La Defence (w nocy) oraz Les Invalides. Tak w ogóle, zabytki Paryża w nocy robią piorunujące wrażenie. A i jeszcze jedno... fontanna na Place de la Concorde (w nocy)

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    64
    Posty
    37

    Domyślnie

    Witam.

    Cytat Zamieszczone przez mruczek Zobacz posta
    Ze statywem to Cię pewnie nie wpuszczą. Przez Bramki się nie przeciśniesz...

    Witam.

    Statyw idzie z bagażem do luku.
    Statyw idzie z bagażem do luku?
    Ostatnio edytowane przez aquamark ; 03-07-2007 o 13:20
    Pozdrawiam

    Marek Odrzywolski
    Lublin

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Po pierwsze, to co chciałbyś w tych muzeach focić?
    Eksponaty? Wydaje mi się, że to kiepski pomysł, lepiej kupić dobry album.
    Jeśli chodzi ci o "fotki z miejsca", to np. w takim Luwrze aby ujrzeć przez chwilkę Venus przedzierasz się przez dziki tłum. Podejście blisko choćby na chwilę to wielki wynik. Odradzam.

    W Paryżu polecałbym ci spróbować sfotografować ulicę, zaułki, ludzi, kafejki, klimat. Proste, naturalne, miasto daje niesamowite możliwości w tym zakresie.

    Wybierz się na cmentarz Per La Chaise, mimo tłumku dasz radę zrobić klimatyczne ujęcia "pejzażowe". Ze szczytu Łuku Triumfalnego jest fantastyczna panorama, ale dziki tłum, wysokie bariery i niemiłosierna ekspozycja na słońce - proponuję godziny wieczorne. Ale panoramki są super.

    Ja najbardziej lubię Montmartre, ma świetny klimat i jest malowniczo położony na wzgórzu. Ale uważaj, okolice podnóża - ulice Blanche i Pigalle to nieszczególnie bezpieczna okolica do wieczornych spacerów ze sprzętem. Nie wybieraj się broń boże do dzielnicy 19 na drugą stronę wzgórza - to najgorsza dzielnica imigrantów, można zaliczyć strzała, a kradzież prawie na pewno.

    Lubię pola Marsowe i Trocadero, są fajne widoki i odpoczywający Paryżanie.
    Katedrę Notre Dame ciekawie jest sfocić od tyłu z ogrodu, no i od środka ale tłum straszny. Jeśli miałbyś sporo szczęścia i odpowiedni sprzęt to absolutnie fantastyczne fotki da się zrobić w Sainte Chapelle. Polecam również wybrać się metrem do St. Denis, gdzie jest pierwsza gotycka katedra i pozostałości królewskich grobowców. Dla mnie rewelacja, cudo temat, tylko trzeba mieć odpowiedni sprzęt.

    Unikaj Lasku Bulońskiego nocą bo cię okradną.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Kingston, ON, Canada
    Wiek
    46
    Posty
    266

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez aquamark Zobacz posta
    Statyw idzie z bagażem do luku.
    Statyw idzie z bagażem do luku?
    Statyw idzie z bagażem do luku, tak. Sprzet juz nie. Aparat chce zabrac ze soba na poklad samolotu. Czy tez tak robicie? I czy na pokladzie nikt nie stwarza problemow jak sie chce zrobic pare fotek przez okienko samolotu, albo samego samolotu od srodka? Pytam bo jeszcze nigdy nie lecialem samolotem, wiec nie wiem jak to jest (szczegolnie teraz czy nie uzna mnie ktos za kogos o niecnych zamiarach), a chcialbym zrobic pare ujec z samolotu.
    EOS 30D | EOS 30V + grip | G3
    EF 50 f/1,4 USM | EF 17-40 f/4L USM | EF 70-200 f/4L IS USM | Speedlite 580 EX

  8. #8
    Bywalec Awatar Elmarqo
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    Po pierwsze, to co chciałbyś w tych muzeach focić?
    Eksponaty? Wydaje mi się, że to kiepski pomysł, lepiej kupić dobry album.
    Jeśli chodzi ci o "fotki z miejsca", to np. w takim Luwrze aby ujrzeć przez chwilkę Venus przedzierasz się przez dziki tłum. Podejście blisko choćby na chwilę to wielki wynik. Odradzam.

    W Paryżu polecałbym ci spróbować sfotografować ulicę, zaułki, ludzi, kafejki, klimat. Proste, naturalne, miasto daje niesamowite możliwości w tym zakresie.

    Wybierz się na cmentarz Per La Chaise, mimo tłumku dasz radę zrobić klimatyczne ujęcia "pejzażowe". Ze szczytu Łuku Triumfalnego jest fantastyczna panorama, ale dziki tłum, wysokie bariery i niemiłosierna ekspozycja na słońce - proponuję godziny wieczorne. Ale panoramki są super.

    Ja najbardziej lubię Montmartre, ma świetny klimat i jest malowniczo położony na wzgórzu. Ale uważaj, okolice podnóża - ulice Blanche i Pigalle to nieszczególnie bezpieczna okolica do wieczornych spacerów ze sprzętem. Nie wybieraj się broń boże do dzielnicy 19 na drugą stronę wzgórza - to najgorsza dzielnica imigrantów, można zaliczyć strzała, a kradzież prawie na pewno.

    Lubię pola Marsowe i Trocadero, są fajne widoki i odpoczywający Paryżanie.
    Katedrę Notre Dame ciekawie jest sfocić od tyłu z ogrodu, no i od środka ale tłum straszny. Jeśli miałbyś sporo szczęścia i odpowiedni sprzęt to absolutnie fantastyczne fotki da się zrobić w Sainte Chapelle. Polecam również wybrać się metrem do St. Denis, gdzie jest pierwsza gotycka katedra i pozostałości królewskich grobowców. Dla mnie rewelacja, cudo temat, tylko trzeba mieć odpowiedni sprzęt.

    Unikaj Lasku Bulońskiego nocą bo cię okradną.
    To co Ci napisał Kuba to święta prawda Jeśli będziesz robił fotki w Saint Chapelle i w St. Denis warto mieć ze sobą jasny obiektyw ze względu na panujące tam "niedoświetlenie", co może być również atutem .

  9. #9
    Bywalec
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    58
    Posty
    104

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Elmarqo Zobacz posta
    To co Ci napisał Kuba to święta prawda Jeśli będziesz robił fotki w Saint Chapelle i w St. Denis warto mieć ze sobą jasny obiektyw ze względu na panujące tam "niedoświetlenie", co może być również atutem .

    W St.Denis warto zejść do podziemi, gdzie za dwoma prostymi płytami z granitu leżą wsypane na kupę szczątki władców Francji, wcześniej lokatorów grobowców na górze i nieistniejącej już rotundy. Gdy tam byłem lat temu parę, turyści tam nie zaglądali raczej (zresztą w całej katedrze było ich może pięciu), zaś o płytę oparta była jedna róża (w zasadzie powinna być lilia .

    W Saint Chapelle jest relatywnie jasno. Tu z kolei trzeba pamiętać, żeby wejść na piętro.

    Generalnie w Paryżu jest dużo miejsc do sfotografowania - znanych, nieznanych, pełnych ludzi i pustych. Zależy co się kręci - stare kamienie, czy młode Francuzki
    --

    pozdrawiam,
    Rafał

  10. #10
    Bywalec Awatar Elmarqo
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    245

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RafalK Zobacz posta
    W St.Denis warto zejść do podziemi, gdzie za dwoma prostymi płytami z granitu leżą wsypane na kupę szczątki władców Francji, wcześniej lokatorów grobowców na górze i nieistniejącej już rotundy. Gdy tam byłem lat temu parę, turyści tam nie zaglądali raczej (zresztą w całej katedrze było ich może pięciu), zaś o płytę oparta była jedna róża (w zasadzie powinna być lilia .
    Miałeś szczęście . Byłem ostatnio tam w lutym, to w podziemiach były tłumy:sad:

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •