Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: PS 2 IS problem z transferem zdjęć lub kartami

  1. #1
    andree80
    Guest

    Domyślnie PS 2 IS problem z transferem zdjęć lub kartami

    Witam wszystkich.

    Jakiś czas temu nabyłem aparat Canon PowerShot S2 IS razem z nim kupiłem kartęKingston 1GB miałem z nią problemy z odczytem zdjęć zapisanych tym aparatem (po podłęczeniu kabla do aparatu), objawy to transfer tylko kilku zdjęć i komunikat systemu że urządzenie zostało odłączone bądź nie działa a czerwona dioda oznajmiająca zajętość karty miga nieprzerwanie.
    Po sprawdzeniu na kilku forach okazało się że lepiej zmienić na inną kartę więc zakupiłem SanDisk UltraII 1GB i o mojemu zdziwieniu problemy są nadal tak jak w przypadku karty Kingston.
    Obie karty były sformatowane w aparacie przed użytkowaniem.

    Proszę o pomoc może ktoś miał podobny problem.

    A może zmiana firmware'u pomoże??

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez andree80 ; 30-06-2007 o 01:24

  2. #2
    Uzależniony Awatar Wats0n
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Posen Bloody Posen
    Wiek
    42
    Posty
    996

    Domyślnie

    Kabel może?
    Inna możliwość - masz dużo rzeczy podpiętych przez USB? Niektóre chipsety głupieją przy większym obciążeniu (VIA).
    Tako rzecze Watson.
    There are no stupid questions, just stupid people.
    Wątek galeryjny na CB/Portrety@CB/Meksyk@CB/Sport@CB //Galeria przejściowa

  3. #3
    andree80
    Guest

    Domyślnie

    Pod USB mam podpięty tylko modem kablowy do netu no i aparat.
    Co do kabla niewiem ale spradzę na drugim

    Edit: Sprawdziłem na drugim kablu i jest to samo

    Jakieś inne sugestie?
    Ostatnio edytowane przez andree80 ; 30-06-2007 o 14:33

  4. #4

    Domyślnie

    Spróbuj podpiąć aparat do innego portu USB.
    Pozdrawiam Robert
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  5. #5
    andree80
    Guest

    Domyślnie

    Podpiąłem pod inny port ale bez efektu oczekiwanego czyli problem pozostał.

    Pozdro

  6. #6

    Domyślnie

    Wygląda więc, że to problem aparatu. Pozostaje więć serwis lub używanie zewnętrznego czytnika kart.
    Pozdrawiam Robert
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  7. #7
    andree80
    Guest

    Domyślnie

    Ale co ciekawe mogę wyświetlić te zjęcia i filmy na telewizorze podpinając kablem AV

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andree80 Zobacz posta
    Ale co ciekawe mogę wyświetlić te zjęcia i filmy na telewizorze podpinając kablem AV
    Nie poradze Ci wprost, ale zadam pytanie. Dlaczego w ogole podpina sie aparat kabelkiem i sciaga w tak skomplikowany sposob? Przeciez czytnik kart kosztuje kilka-kilkanascie zlotych, a niektore laptopy sa juz w nie wyposazone. Od chwili kiedy odkrylem ten prosty sposob nigdy wiecej nie uzylem kabelka. Podobno wyciaganie i wkladanie karty moze troche zaszkodzic jej stykom. Ktos podal, ze starczy nie wiecej niz na jakies 5000 razy. Jak dla mnie wystarczy.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez o_andrzej Zobacz posta
    Dlaczego w ogole podpina sie aparat kabelkiem i sciaga w tak skomplikowany sposob? 0 razy. Jak dla mnie wystarczy.
    Pomijając koszt czytnika, bo z oczywistych względów jest śmieszny, to uważasz, że mniej skąplikowane jest wyjęcie karty, włożenie jest do czytnika, i powrotna droga. Od włożenia w aparat kabelka (druga strona cały czas siedzi w USB)
    Pozdrawiam Robert
    [SIGPIC][/SIGPIC]

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez RoboD Zobacz posta
    Pomijając koszt czytnika, bo z oczywistych względów jest śmieszny, to uważasz, że mniej skąplikowane jest wyjęcie karty, włożenie jest do czytnika, i powrotna droga. Od włożenia w aparat kabelka (druga strona cały czas siedzi w USB)
    Porownywalne. Ale nie musze szukac kabelka, myslec o nim, gdy jade na wakacje zabierajac aparat i laptopa. A juz po wlozeniu kabelka musze zdac sie na jakis soft: winowsa lub canona, z ktorymi bywa roznie. O wiele prosciej wlozyc karte i zobaczyc ja jako dodatkowy dysk w Total Comanderze np. No i odpadaja wszelkie niemile niespodzianki, ktore wyszly wlasnie w tym watku. Nie jestem tez pewien co do szybkosci. Z mojego starego Canona A60 sciaganie przez kabelek szlo koszmarnie wolno. Nie, skonczylem z kabelkiem definitywnie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •