Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Canon 24-85mm USM Testoawł go ktoś z Eos50?

  1. #1

    Domyślnie Canon 24-85mm USM Testoawł go ktoś z Eos50?

    mam 50'tke i ciekawi mnie jak canon 24-85 sprawuje sie z tym body. Czy moze jest jakis lepszy wybór za podobną cene do 50'tki. (fotografia slubna) Interesują mnie + i - canona 24-85 i jak pracuje w nim USM. Obecnie mam Tamrona 28-200 i chce jak najszybciej zmienić to szkło!!

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    350

    Domyślnie Re: Canon 24-85mm USM Testoawł go ktoś z Eos50?

    Cytat Zamieszczone przez zabol
    mam 50'tke i ciekawi mnie jak canon 24-85 sprawuje sie z tym body. Czy moze jest jakis lepszy wybór za podobną cene do 50'tki. (fotografia slubna) Interesują mnie + i - canona 24-85 i jak pracuje w nim USM. Obecnie mam Tamrona 28-200 i chce jak najszybciej zmienić to szkło!!
    Czy lepszy wybór to nie wiem, ale ja wybrałem Tamrona 28-75 2.8, w archiwum forum i na pl.rec.foto znajdziesz dużo na jego temat. Wcześniej brałem pod uwagę tego właśnie Canona podobno najlepszy optycznie z trójki EF 24-85, EF 18-105 3.5-4.5, EF 28-136 IS. W archiwum plrec.foto np. tu http://groups.google.pl/groups?hl=pl...up=pl.rec.foto
    Możesz trochę o tym poczytać.

    Czytając Forum czy to Canona czy nikona, w stopce o sprzęcie można zauważyć, że dużo ludzi ma ten obiektyw i generalnie są zadowoleni.
    W Canonie lepszy od tego Tamrona to jest tylko 28-70 L czy 24 -70L, a do fotografii ślubnej pewnie przyda Ci się stałe światło 2.8, jak dla mnie jest niezły przy tej przysłonie a od 4 jest super.

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    No tak w moim przypadku napiewno Tamron byłby lepszy roziązaniem ale niestety jest droższy od canona 24-85. Chciałem tylko się dowiedziaec jak ten obiektyw śmiga z 50'tką. Chyba na pl.rec.foto kiedyś wyczytałem że np. 28-135 USM IS z 50'tką czasem ma jakieś problemy z 'napięciem" ( oby nie przedmiesiączkowym ) Może to przez IS.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    350

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zabol
    No tak w moim przypadku napiewno Tamron byłby lepszy roziązaniem ale niestety jest droższy od canona 24-85
    Tutaj np. www.interfoto.com.pl Canon 24-85/3.5-4.5 USM ................................ (n) 1400 zł
    a tutaj Tamron http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44415314 1350 zł,a są i za 1300zł, wydaje mi się że raczej trudno będzie kupić tego canona nowego taniej niż 1400zł

  5. #5
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zabol
    No tak w moim przypadku napiewno Tamron byłby lepszy roziązaniem ale niestety jest droższy od canona 24-85.
    Oj niestety nie jest. Kiedys chodzil po ok 1800zl ale obecnie cena Tamrona spadla do ok 1400zl i jest bardzo porownywalna z cena Canona 24-85 a jakosciowo to tamron jest jednak lepszy.

  6. #6

    Domyślnie

    tutaj sie z wami nie zgodze canona można wyrwać na allegro za 850-900 zl a tamron niżej 1200 nie schodzi tutaj przykłady

    canon http://allegro.pl/show_item.php?item=45256839 (szkoda tylko ze srebrny)

    i tamron

    http://allegro.pl/show_item.php?item=44415314

    róznica w cenie jest znaczna....

  7. #7
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    350

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zabol
    róznica w cenie jest znaczna....
    Tylko że ja pisałem o cenach nowych obiektywów z 12 miesięczną gwarancją.
    Tutaj masz czarny http://www.e-oko.pl/PK4isOcqrX2nP5MluXMpAdZ2Dx za 900 zł, piszą że jest w stanie dobrym, ja już jeden obiektyw od nich kupiłem w ciemno z opisem dobry i pozostawia to wiele do życzenia

  8. #8

    Domyślnie

    a no chyba ze tak. Ja myślałem tylko o używanych szkłach z allegro. Zawsze kupuje na allegro i jak narazie jestem zadowolony 8)

  9. #9
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zabol
    a no chyba ze tak. Ja myślałem tylko o używanych szkłach z allegro.
    No to uzywanego Tamrona bez problemu za 900zl znajdziesz, jesli nowe sa za 1200.
    To troche nie fair w twoim porownaniu twierdzic ze jedno szklo znajdziesz za900zl, ale bedzie to szklo uzywane, podczas gdy drugiego nie znajdziesz ponizej 1200zl, ale jest to szklo nowe. Jak juz porownywac ceny to w tej samej kategorii oba szkla: albo oba uzywane albo oba nowe.

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    55
    Posty
    2 393

    Domyślnie

    Ja mam EF 24-85. Używam go z D60 czasem z D30. Ostrzy szybko i cicho (pierścieniowy USM). Jego wadą jest to, że po jakims czasie wysuwająca się przednia część dostaje luzów osiowych i o ile w moim przypadku nie wpływa to na jakość zdjęć to podczas ostrzenia obraz w wizjerze leciutko się porusza. No i po skierowaniu aparatu obiektywem w dół czasami potrafi się sam wysunąć. Kupiłem go pół roku temu już w takim stanie za 300zł. Co ciekawe nie zauważyłem aby luzy się powiększały. Mam delikatniejsze ręce, czy co ?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •