Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Londyn - co, gdzie i jak?

  1. #1
    Uzależniony Awatar mungo
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    A, A
    Wiek
    33
    Posty
    535

    Domyślnie Londyn - co, gdzie i jak?

    Mam pytanie głównie do canonowców zamieszkujących Wyspy, w szczególności Londyn. Jak to jest z komunikacją miejską? Jaki najlepiej kupić bilet? Czy jest jakiś jeden bilet działający na całą komunikację w Londynie[z pociągami włącznie]? Znalazłem, że jest bardzo korzystna karta Oyester, ale nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych informacji w jakich środkach komunikacji działa i czy są jakieś zniżki dla młodzieży nie mieszkającej w Londynie.
    W Anglii ostatnio zostały zaostrzone przepisy na lotniskach. Czy zostanę wpuszczony do samolotu z torbą foto z Canonem i Lubitelem wraz z akcesorami?
    I ostatnie - co polecacie do zwiedzenia?
    Wiem, że kompletny OT, ale informacje są mi bardzo potrzebne. Odpowiedzi albo tu, albo na PM lub na maila.
    Z góry wielkie dzięki!
    Ostatnio edytowane przez mungo ; 24-06-2007 o 16:56
    No i zbiera się chmura. Czarna. Canon/Velbon DF 50/Svierdlovsk 4/Lubitel 166B/Ami 66/Zorka 5
    Mówcie, bo kiedyś będę robił takie zdjęcia i takie, i takie, i takie, i takie, a to wszystko tylko kwestia czasu, bo póki co robię takie zdjęcia.
    Zaczątek portfolio: link

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mungo Zobacz posta
    W Anglii ostatnio zostały zaostrzone przepisy na lotniskach. Czy zostanę wpuszczony do samolotu z torbą foto z Canonem i Lubitelem wraz z akcesorami?
    Możesz mieć tylko i wyłącznie 1 sztukę podręcznego - jeżeli to będzie ww. torba, to powinni bez problemu Cie wpuścić.
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  3. #3
    Bywalec Awatar Smaczny
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    48
    Posty
    149

    Domyślnie

    Karta Oyster jest rzeczywiście idealnym "biletem" podczas pobytu w Londynie. Informacje znajdziesz na http://www.tfl.gov.uk. W praktyce wygląda to tak, że na wszystkich większych stacjach możesz kupić Oyster za 3 funciaki po czym załadować jakąś gotówką (przydadzą się drobne). Wszystko to oczywiście samoobsługowo, w automatach przy wejściu do metra. Generalnie luzik, ludzie są bardzo przyjaźni i w większości mówią po polsku ;-)

    SuMa NaŁoGów MuSi bYć sTaŁa

    ________________________

  4. #4
    Uzależniony Awatar mungo
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    A, A
    Wiek
    33
    Posty
    535

    Domyślnie

    To do tych informacji dotarłem Chodzi mi głównie o to, czy działa ona także w pociągach i czy są zniżki dla młodocianych nie mieszkających w Londynie?
    No i zbiera się chmura. Czarna. Canon/Velbon DF 50/Svierdlovsk 4/Lubitel 166B/Ami 66/Zorka 5
    Mówcie, bo kiedyś będę robił takie zdjęcia i takie, i takie, i takie, i takie, a to wszystko tylko kwestia czasu, bo póki co robię takie zdjęcia.
    Zaczątek portfolio: link

  5. #5
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    1 370

    Domyślnie

    To zalezy na ile chcesz przyjechac, gdzie bedziesz mieszkal (oczywiscie jak mniemam bedziesz zwiedzal sterfe 1 - czyli centrum). Ze sprzete nie ma problemu. 350D + Sigma 70-300+ Yashica 50mm + Bell&Hovell 100-200, + zestaw wszystkich ladowarek (aparat - akumilatorki i ladowarka) teraz + 580EX II = zadnych problemow (o ile zmiesci Ci sie w 1 plecak/torbe)
    Karta OYSTER - zdecydowanie tak - na poczatku musisz sobie ja "wyrobic" co kosztuje 3 funciaki - zawraca si emomentalnie. Rano np. bilet z strefy 3 do 1 kosztuje (A TO SA GODZ SZCZYTU 4.5 funciaka - jak masz oyster'ke [spolszczona nazwa] to 2.5 funciaka) jesli bedziesz na dluzej (tydzien) opalca sie kupic TYGODNIOWA np za 26.xx na strefe 1-3 meterko, pociagi, autobusy - cocchesz -najlepsze rozwiazanie. Mow co chcesz wiedziec - postaramy sie pomoc.
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez mungo Zobacz posta
    To do tych informacji dotarłem Chodzi mi głównie o to, czy działa ona także w pociągach i czy są zniżki dla młodocianych nie mieszkających w Londynie?
    Znizki sa na np pociagi. Musisz sobie wyrobic tzw RAILCARD i masz (nie pamietam dokladnie ile) ok 30kilka % znizki na pociagi. WARUNEK!!!!!!! musisz miec byc nie starszy niz 26 lat!!!. Z metrem jest ciezej (szczegolnie jesli przekroczyles 16 rok zycia). Za metro kasuja . jesli mieszkasz sterfie (bedzieszmieszkal) 2 lub 3 mozesz kupic znaaaacznie tansza TRAVELCARD (oyster) na sterfe 2-3 - ot znaczy ze mozesz uzywac pociagow imetraw strefie 2i3 ale dodatkowo mozesz uzywac autobusow w strefie 1 (tylko na travelvcard 2-3)
    Ostatnio edytowane przez mor_feusz ; 24-06-2007 o 19:57 Powód: Automerged Doublepost

  6. #6
    Uzależniony Awatar mungo
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    A, A
    Wiek
    33
    Posty
    535

    Domyślnie

    Jadę na trzy tygodnie i będę mieszkał w Bromley. Są to obrzeża Londynu, południowy wschód. Muszę dojechać tam z lotniska Stansted, na którym ląduje o 20:20 - bezpieczniej będzie wziąć taksówkę, czy telepać się po Londynie nocą[niewątpie, że jest ładnie]?
    I właśnie mam kłopot określeniem strefy[bodajże 4] znajduje się stacja Bromley North. I właśnie na tym Bromley będę mieszkał i chciałbym sobie pojeżdzić do strefy pierwszej, do centrum i trochę pozwiedzać.
    No i zbiera się chmura. Czarna. Canon/Velbon DF 50/Svierdlovsk 4/Lubitel 166B/Ami 66/Zorka 5
    Mówcie, bo kiedyś będę robił takie zdjęcia i takie, i takie, i takie, i takie, a to wszystko tylko kwestia czasu, bo póki co robię takie zdjęcia.
    Zaczątek portfolio: link

  7. #7
    Bywalec Awatar Smaczny
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    48
    Posty
    149

    Domyślnie

    Karta Oyster nie działa jeszcze we wszystkich pociągach. Są plany aby działała ale na razie działa tylko w niektórych. Musisz sobie sprawdzić, w których ewentualnie działa. Co do zniżek się nie wypowiem, ja już niestety jestem w okresie pogwarancyjnym....

    SuMa NaŁoGów MuSi bYć sTaŁa

    ________________________

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Smaczny Zobacz posta
    Karta Oyster nie działa jeszcze we wszystkich pociągach. Są plany aby działała ale na razie działa tylko w niektórych.
    Co rozumiesz przez dziala/nie dziala? Jak ja bylem w Londynie w marcu to otrzymalem informacje ze obowiazuje rowniez w pociagach, obym tylko poza strefe nie wykroczyl no i gdzie tylko sie da na dworcach validowal ja (przylozenie do czytnika, najczesciej na peronach).

    Co do samolotu - bez problemu mozna wniesc na poklad torbe pelna sprzetu.

  9. #9
    Uzależniony Awatar merger
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    wroclove
    Wiek
    40
    Posty
    619

    Domyślnie

    znizki dla studentow, jak masz karte ISIC. na euro 26 mielismy z dziewczyna drobny problem, bo na euro26 jest napisane world a nie international i anglicy nie zakumali
    5d | 40d | tokina 10-17 fish | canon 24/1.4L | canon 85/1.8 | canon 135/2L | canon 400/5.6L
    430ex | 2 x sunpak 555 | metz 60 ct-4 | 2 x elfo 500 | elfo 1200 | PW plus II | sekonic L-758DR

    adam chrabąszcz | extreme sport | galeria CB

  10. #10
    Bywalec Awatar Smaczny
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    48
    Posty
    149

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Co rozumiesz przez dziala/nie dziala?
    Mapka Oyster - National Rail

    Jak widać kolega mungo będzie miał kłopot z użyciem Oyster w pociągach na Bromley

    SuMa NaŁoGów MuSi bYć sTaŁa

    ________________________

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •