Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 67 z 67

Wątek: Canon S5 IS

  1. #61
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    To przecież nie lustrzanka, nie ma śledzącego AF. Poratuj się krótkimi czasami, małą ogniskową, małym otworem przysłony, używaj jak się da lampy błyskowej w takich przypadkach.
    Nie wiem czy laik zrozumiałby coś z tego oprócz "lustrzanki" i "lampy blyskowej" otóż też Cię zdziwię, bo Canony z serii S mają coś w stylu śledzacego AF. Co prawda nazywa się to "ciągłym AF" ale działa na podobnej zasadzie i "śledzi" obiekt ustawiając caly czas ostrość, aż do momentu zrobienia zdjęcia. warunek jest tylko taki, by obiekt znajdował się w kadrze w miejscu ramki AF, chyba z wiadomych powodów;-) i co do Twoich rad; to ustawienie małego otworu przysłony nie pomoże w uzyskaniu nieporuszonych zdjęć. domyslam się, że chodzilo Ci o małą wartość przysłony, a duży otwór;-) to tak na przyszłość. Pzdr;-)
    Ostatnio edytowane przez Slider ; 05-09-2008 o 20:35
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  2. #62
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    32

    Domyślnie

    Chodziło mi dokładnie o to co napisałem, czyli mały otwór przysłony(duża wartość)=duża głębia ostrości=(człowiek poruszający się ma większe prawdopodobieństwo pozostać w tej głębi ostrości jak robimy serie zdjęć i jak wyjdzie z ramki ostrości).

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    ok, ok rozumiem:wink: chciałem tylko zaznaczyć, że wspomniane rozmazania nie są spowodowane brakiem ostrości, która mialaby nie objąć fotografowanej osoby, tylko zbyt długimi czasmi naświetlania, ktore można skrocić zmniejszając wartośc przyslony. Ale widzę, ze wiesz co mówisz;-)
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  4. #64
    Marbel
    Guest

    Domyślnie Kompresja w S5IS.

    Cześć!

    To mój pierwszy post na tym forum i pierwsze pytanie.

    Nie zakładam nowego wątku bo wydaje mi się, że to pytanie mogło już wystąpić na tym forum tylko nie mogę go znaleźć.

    Posiadam aparat S5IS (fv 101b, korzystam też z CHDK) i jest dla mnie irytujące, że po każdorazowym restarcie aparatu stopień kompresji zdjęć ZAWSZE przestawia się na ,,średni" a ja np: chciałbym, żeby stopień kompresji pozostał ,,mały".
    Czy można ustawić stopień kompresji na stałe?
    A może w CHDK jest na to odpowiednia opcja?

    Z góry dziękuję za odpowiedź na moje pytanie

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marbel Zobacz posta
    po każdorazowym restarcie aparatu stopień kompresji zdjęć ZAWSZE przestawia się na ,,średni" a ja np: chciałbym, żeby stopień kompresji pozostał ,,mały".
    Czy można ustawić stopień kompresji na stałe?
    dośc dziwny przypadek, bo ja, jak w moim S3 jak raz ustawiłem stopień kompresji na "maly" to tak został. Jedyne co w tej chwili przychodzi mi do glowy to: podczas fotografowania ustawić pożądaną kompresję, przejśc do menu i w zakładce fotografowania na ostatniej pozycji jest przycisk "pamięć nastaw..." wciskamy "set", pytają czy "zachowac bieżące nastawy?" wciskamy "tak" i wszystkie opcje ustawione podczas fotografowania zostana ustawione jako domyślne i przy włączeniu aparatu powinny ustawic się takie jak były zapisane (ważne, by program był ten sam) Nie wiem czy to pomoze, ew gdyby było coś niezrozumialego, to pytaj
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

  6. #66
    Marbel
    Guest

    Domyślnie Kompresja w S5IS.

    OK. Dziękuję za odpowiedź. Wygląda na to, że pomogło. :-D

  7. #67
    Pełne uzależnienie Awatar Slider
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 052

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marbel Zobacz posta
    OK. Dziękuję za odpowiedź. Wygląda na to, że pomogło. :-D
    Co prawda encyklopedią Powershotów serii S nie jestem, ale obyłem się z nimi na tyle, że mogę coś o nich powiedzieć jakby co, to pytaj. Pzdr
    Canon PowerShot S3 IS, Canon Lens 36-432mm f/2.7-f/3.5 IS USM, dekieLek na obiektyw, pasek, Lampa wbudowana SpeedLite, VeLbon CX200, Literatura, Karty pamięci SanDisk uLtra III 2.0 GB, Adapter, CoreL Paint Shop Pro Photo X2, Lenspen mini Pro.

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •