Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 67

Wątek: Canon S5 IS

  1. #11
    Bywalec Awatar mruczek
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Bańska Bystrzyca, Słowacja
    Wiek
    40
    Posty
    240

    Domyślnie

    Gdzie się podziała seria "pro1"? To było coś....
    Po kilku kombinacjach z cyfrówkami, zatrzymałem się przy starej, poczciwej Minolcie A1. Może i stary aparat, ale dla mnie to on bije konkurencję na łeb, na szyję.
    Ale to tylko moje subiektywne zdanie.

  2. #12
    tito1972
    Guest

    Domyślnie

    Witam wszystkich
    Po przeczytaniu waszych zdań na temat S5 mam mały rozgardiasz w głowie.
    Od wczoraj jestem posiadaczem tego aparaciku (wcześniej używałem A85) i do momentu otworzenia tego forum myślałem, że to był trafny wybór. Kupiłem go pod wpływem rekomendacji mojego znajomego, który bardzo zachwalał ten model, zresztą proponował jeszcze drugi model G7, ale po długim zastanawianiu wybrałem S5. Po przeczytaniu Waszych postów mój optymizm, co do trafności wyboru trochę zmalał, ale jako człowiek pozytywnie nastawiony do świata, myślę, że będzie mój nowy nabytek służył dobrze i długo. Zresztą po zmianie A85 na S5 to tak jakby przesiąść się z Renault Clio do Renault Espace, nie ujmując niczego temu pierwszemu.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mruczek Zobacz posta
    Gdzie się podziała seria "pro1"? To było coś....
    Po kilku kombinacjach z cyfrówkami, zatrzymałem się przy starej, poczciwej Minolcie A1. Może i stary aparat, ale dla mnie to on bije konkurencję na łeb, na szyję.
    Ale to tylko moje subiektywne zdanie.
    - Co Ty piszesz ? Pro1 - wykonywałeś nim zdjęcia ? Wiesz jakie ma szumy ? ( pomijając zdjęcia przy pięknej słonecznej pogodzie ) Dla mnie Pro 1 nadawał się na PRO ( wraz z Nikonem 8800 i Sony 828 ) jak kangur na lodówkę. Każdym z nich napstrykałem wystarczającą liczbę zdjęć i wiem o czym mówię.

    Co do S5 IS- faktycznie poziom szumów to jedyna rzecz, jaka w nim rozczarowuje. Ale to i tak nic, w porównaniu do rozczarowania szumami w Olku 550.

    Pozdrawiam, Kuba.

  4. #14
    mani4c
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tito1972 Zobacz posta
    Witam wszystkich
    Po przeczytaniu waszych zdań na temat S5 mam mały rozgardiasz w głowie.
    Od wczoraj jestem posiadaczem tego aparaciku (wcześniej używałem A85) i do momentu otworzenia tego forum myślałem, że to był trafny wybór. Kupiłem go pod wpływem rekomendacji mojego znajomego, który bardzo zachwalał ten model, zresztą proponował jeszcze drugi model G7, ale po długim zastanawianiu wybrałem S5. Po przeczytaniu Waszych postów mój optymizm, co do trafności wyboru trochę zmalał, ale jako człowiek pozytywnie nastawiony do świata, myślę, że będzie mój nowy nabytek służył dobrze i długo. Zresztą po zmianie A85 na S5 to tak jakby przesiąść się z Renault Clio do Renault Espace, nie ujmując niczego temu pierwszemu.
    Witaj,

    Osobiscie rowniez stanalem kiedys przed bardzo podobnym wyborem. Super Zoom w postaci FZ-50/S5/S5 czy tez kompaktowy G7. Wybralem G7 za to, ze byl po prostu najmniejszy i wrecz idealnie spelnia moje oczekiwania w kwestii jakosci obrazu (ISO 100-400 - przy czym ISO400 na Canonie to jak ISO50 na moim starym Panasonicu), wykonania itp.
    Szkoda, ze moja sytuacja finansowa zmusza mnie to pozbycia sie G7.

  5. #15

    Domyślnie

    Aktualnie posiadam S3 i tak sobie spojrzalem na test modelu S5 na stronie http://www.dpreview.com/reviews/canons5is/page6.asp
    Popatrzcie na te czerwone obwódki (Fringing) - poprostu tragedia. Problem ten tez wystepuje w moim S3 i to w co 2 zdjęciu

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    55

    Domyślnie

    mam pytanie do właścicieli S5. może ktoś wie, czy S5 współpracuje z kartami 4 GB ? (sandisk lub kingston)
    pzdr

  7. #17
    krycho
    Guest

    Domyślnie

    Witam wszystkich!
    Mam pytanie: Przy przegladaniu zdjec (gdy klikne Disp tak, ze pojawia sie histogram i dokladne info o zdjeciu - czyli fotka jest "malutka") w miejscach gdzie zdjecie jest przepalone, albo po prostu jest intensywna biel - obraz miga (od czarnego - przez szary - do bialego).
    W innych trybach Disp problem nie wystepuje!
    Czy to jest wina firmware'u? Dlaczego tak sie dzieje? Niby to nie jest jakis straszny mankament, ale przeciez nie powinien miec miejsca!

  8. #18
    Bywalec Awatar WaldekA
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Jaroszów
    Wiek
    55
    Posty
    246

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krycho Zobacz posta
    Witam wszystkich!
    Mam pytanie: Przy przegladaniu zdjec (gdy klikne Disp tak, ze pojawia sie histogram i dokladne info o zdjeciu - czyli fotka jest "malutka") w miejscach gdzie zdjecie jest przepalone, albo po prostu jest intensywna biel - obraz miga (od czarnego - przez szary - do bialego).
    W innych trybach Disp problem nie wystepuje!
    Czy to jest wina firmware'u? Dlaczego tak sie dzieje? Niby to nie jest jakis straszny mankament, ale przeciez nie powinien miec miejsca!
    Poprostu aparat cię ostrzega w tym trybie o przepalonych miejscach.
    Kiedyś tu była stopka:-)

  9. #19
    krycho
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki!

    Jaki futeral radzicie kupic do S5?

  10. #20
    Dopiero zaczyna Awatar ondyne
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukalago Zobacz posta
    Aktualnie posiadam S3 i tak sobie spojrzalem na test modelu S5 na stronie http://www.dpreview.com/reviews/canons5is/page6.asp
    Popatrzcie na te czerwone obwódki (Fringing) - poprostu tragedia. Problem ten tez wystepuje w moim S3 i to w co 2 zdjęciu
    Bez przesady. nie wymagajmy zbyt wiele od kompakta. Nawet jeśli inne aparaty są lepsze pod tym względem, to ustępują pod innymi. S5 jest tylko kompaktem, anie zaawansowaną lustrzanką. Proponuję przeczytać podsumowanie, które pochodzi z tego samego (wyżej wspomnianego) testu:

    Conclusion - Pros:

    * Excellent resolution, good detail at lower ISOs (though output a little soft)
    * Good color, good exposure, generally accurate focus gives a high 'hit rate' even in auto mode
    * Huge photographic versatility with 36-432mm lens and super macro mode
    * Image stabilization works well (and can be used in movie mode)
    * Some welcome improvements over the S3 IS; better viewfinder, better screen, flash hot shoe
    * Packed with features
    * Very quiet
    * Solid construction and good handling
    * Fast and responsive
    * Superb movie quality with high quality stereo sound
    * Impressively little distortion for such a large lens
    * Enjoyable and easy to use
    * Superb screen, bright and clear with full tilt & swing articulation
    * Optional wide and tele adapters
    * PC controlled shooting (via USB)
    * Customizable shortcut button, ISO button
    * Superb battery life with NiMH cells
    * Flash hot shoe
    * Good macro

    Conclusion - Cons:

    * Noise and noise reduction effects visible at anything over ISO 100
    * ISO 800 and 1600 very noisy and of limited use
    * Wider wideangle would be nice
    * SD card slot now in battery compartment - battery cover awkward to open and close
    * Barely any image quality improvement over predecessor
    * Movie button in awkward position
    * Some features removed (such as intervalometer) or downgraded (continuous shooting speed)
    * Electronic viewfinder may be improved, but it's still not fantastic
    * Occasional focus hunting at the telephoto end of the zoom in low light
    * No rechargeable batteries supplied in the box
    * Some highlight clipping due to over exposure of contrasty scenes
    * Chromatic aberration and purple fringing
    * No RAW mode

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •