Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: EOS 50 czy EOS 300?

  1. #1
    albig
    Guest

    Domyślnie EOS 50 czy EOS 300?

    Cześć
    Mam dylemat który aparat wybrać
    EOS 300 czy EOS 50 ??
    Wiem, że 50 jest bardziej zaawansowanym aparatem, ale
    300 jest z 1999, 50 z 1995 - jak to sie ma do trwałości apartów? ( ile pozyją)
    300 ma 7 punktów AF, 50 ma 3
    300 ma 35 segmentową matryce a 50 ma 6

    Nie znam sie na tym wszystkim za dobrze. Jak uważacie? Zaznacze, że chce aparat na dlozszy czas( cyfraki mnie nie interesują) i nie wiem czy 50 z 1995 nie jest za stara?
    Co jeszcze przemawia za potencjalnym wyborem któregoś?
    Serdecznie pozdrawiam.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Zdecydowanie 50-ka moim zdaniem (a 300-kę miałem). 50-ka to sensowny korpus dla zaawansowanego amatora a 300-ka to w sumie low-end'owy plastikowy korpsu, z ograniczeniami typu powiązanie pomiaru światła z trybem pracy aparatu (jak w 300D, tyle że do analogowej 300-ki nie ma ruskiego softu ;-) ). Mi w sumie 300-ka dobrze służyła (nawet gdzieś w domu leży) ale z perspektywy czasu mając Twój wybór nawet bym się nie zastanawiał. A ilość pól matrycy czy pól AF to IMHO kwesta wyjątkowo drugorzędna.
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar minek
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    46
    Posty
    1 386

    Domyślnie

    50.

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    595

    Domyślnie

    Podpisuje sie obiema rękami pod postem Krzycha. Od siebie dodam, że na korzyść 50 przemawia mocno, prócz wyżej wymienioncych, drugie kółko. Dla mnie to było coś co przekonało mnie do systemu Canona . Pewnie można bez niego żyć, ale bardzo ułatwia to życie

  5. #5
    Bywalec Awatar fredi
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    153

    Domyślnie

    Zdecydowanie 50, starsza ale lepsza i dluzej pozyje.

  6. #6
    Bywalec Awatar robson
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    okolice W-wy
    Wiek
    43
    Posty
    228

    Domyślnie

    Również popieram 50-kę. Miałem oba korpusy i 50-ka (mimo, ze z '95) jest bardziej funkcjonalna. No i lepiej wykonana, aluminium zamiast plastiku, solidna. Drugie kółko nastaw to też cudowna rzecz. Zdecydowanie 50-ka
    EOS 10D + grip + RS-80N3
    Tokina 12-24/4 | Tamron 28-75/2.8 |
    Lowepro Computrekker AW
    jakieś szpargały...

    moje fotki --->www.robson.deviantart.com

  7. #7
    Początki nałogu Awatar krwisty
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    W-wa/Rz-ów
    Posty
    372

    Domyślnie

    Osobiscie stawialbym na 50 - ma podglad GO, moge ustawic recznie czulosc filmu, niekoniecznie musi automagicznie odczytywac z kodu DX, no i last but not least umie zwijac film ach.. sam bym z checia sprawil sobie ten korpus, no ale na razie pomecze Nikosia F60...
    Pozdrawiam
    Martin Gorczakowski

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar Pszczola
    Dołączył
    Feb 2004
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    53
    Posty
    1 760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krwisty
    Osobiscie stawialbym na 50 - ma podglad GO, moge ustawic recznie czulosc filmu, niekoniecznie musi automagicznie odczytywac z kodu DX, no i last but not least umie zwijac film ach.. sam bym z checia sprawil sobie ten korpus, no ale na razie pomecze Nikosia F60...
    Pozdrawiam
    To eos 300 tego wszystkiego nie ma?

    U mnie na stanie jest plastikowa kaczuszka 300v, ktora ma i podglad GO, reczne wprowadzanie czulosci filmu (obok DX) i samozwijke (automat lub wymuszona).
    EOS 300v + BP, EOS 350d, EFs 18-55 3.5-5.6 II, EF 28-90 4-5.6 II, EF 75-300 4-5.6 III, EF 50mm 1.8 II, EF 85mm 1.8, Auto Revuenon 135 2.8, Pentacon 200 4, 430EX + rożny osprzęt; FED 5B; LOMO LK-A; Lubitel 166B; Minolta AF Big-Finder; Umax AstraCam 1000

  9. #9
    Początki nałogu Awatar krwisty
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    W-wa/Rz-ów
    Posty
    372

    Domyślnie

    chm... dzis czytalem gdziesik specyfikacje, wlasnie orientujac sie w funkcjach tych modeli i zdaje sie, ze "300" nie miala, 300v, to moze... zreszta juz sam nie wiem...
    Martin Gorczakowski

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krwisty
    chm... dzis czytalem gdziesik specyfikacje, wlasnie orientujac sie w funkcjach tych modeli i zdaje sie, ze "300" nie miala, 300v, to moze... zreszta juz sam nie wiem...
    Oczywiście że 300 to ma. 3000 nawet to miała (poza podglądem GO chyba). Mi najbardziej w 300-tce brakowało podnoszenia lustra, korekcji lampy i wolnego wyboru trybu pomiaru światła...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •