Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32

Wątek: EOS 50 czy EOS 300?

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Polecam 50tkę. To zupełnie inny aparat, daje zdecydowanie większe możliwości, a ceny są bardzo zbliżone. Jeśli kupisz od sprawdzonego sprzedawcy i upewnisz się, że nic nie jest zniszczone, możesz spać spokojnie - to dosyć pancerny sprzęt :wink:

    Wymiana migawki w 50ce to chyba koło 200 PLN i to jest maksymalny wydatek, na jaki możesz się narazić, ale z 300 masz to samo.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  2. #12
    albig
    Guest

    Domyślnie

    No przeonaliście mnie. Napiszcie prosze jeszcze czy ma on podświetlanie i czym różni się model 50 od 50e poza wyborem punktu AF okiem. ?

  3. #13
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    45
    Posty
    290

    Domyślnie

    jak by na to niepatrzeć 50tka jest poprzedniczką 30stki, więc ma lepszą konfigurowalność ustawień...

    300tka to bardziej automat, i nie na wszystko Ci pozwoli...

    Kolejny glos za EOS 50
    Powodzenia!
    [fotolog] faj3r.blogspot.com
    [galeria] www.tgf.art.pl
    ----
    EOS 40D | EF 17-40 f/4L | EF 50 f/1.4 | EF 70-200 f/4L | 430ex II | Manfrotto 055ProB + 141RC

  4. #14
    Uzależniony
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    43
    Posty
    595

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez albig
    No przeonaliście mnie. Napiszcie prosze jeszcze czy ma on podświetlanie i czym różni się model 50 od 50e poza wyborem punktu AF okiem. ?
    Z tego co wiem, to różnią się tylko okiem. Podświetlanie wyświetlacza LCD? Brak. Ale coż, nikt nie jest doskonały. Mi generalnie w 50 przeszkadza jedynie to, że nie jest czarny

    [ Dodano: 15-03-2005 ]
    Cytat Zamieszczone przez Kubaman
    Polecam 50tkę. To zupełnie inny aparat, daje zdecydowanie większe możliwości, a ceny są bardzo zbliżone. Jeśli kupisz od sprawdzonego sprzedawcy i upewnisz się, że nic nie jest zniszczone, możesz spać spokojnie - to dosyć pancerny sprzęt :wink:

    Wymiana migawki w 50ce to chyba koło 200 PLN i to jest maksymalny wydatek, na jaki możesz się narazić, ale z 300 masz to samo.
    Ewentualnie może Ci się jeszcze roz...wieprzyć zameczek tylnej klapki. Stało mi się niedawno coś takiego. Serwis na Żytniej w Wawie zarobił na mnie 90 zł. Niemnej jednak w żadnym wypadku nie przemawia to przeciw 50 - taka usterka to przypadłość wszystkich nie całkiem metalowych korpusów. A, no i zdarza się nie tak wcale często.

  5. #15

    Domyślnie Re: EOS 50 czy EOS 300?

    Cytat Zamieszczone przez albig
    300 ma 7 punktów AF, 50 ma 3
    300 ma 35 segmentową matryce a 50 ma 6
    35 segmentowa martyca wcale nie bije o głowę 6 segmentową matryce z 50'tki. Wręcz przeciwnie 50'tka jest o klase wyższa i lepiej sobie radzi z pomiarem swiatła. Oddaje głos na 50 :P

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    zwróć uwagę, że wersja 50e bardzo zżera baterię do podtrzymywania diody.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  7. #17
    Coś już napisał Awatar redrash
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    scotland
    Posty
    58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez albig
    czym różni się model 50 od 50e poza wyborem punktu AF okiem. ?
    Z tego co sie orientuje to jest to jedyna roznica. Mam od kilku lat model 50E, ale nawet nie pamietam jak dziala ten bajer z ustawianiem ostrosci wzrokiem. Wiem tylko ze jakos nie zabardzo sie to spisywalo, wiec wylaczylem i zapomnialem. A pozatym to bardzo dobry aparat. Kilku zawodowych fotografow chwalilo go nawet bardziej od nowszej 30stki. Podobno jest z lepszych materialow wykonany (w srodku). Tak wiec na pewno 50 a nie 300.

  8. #18
    albig
    Guest

    Domyślnie

    1. W 50E jest wskaznik do pomiaru GO, ktory wlacza sie gdy nakierujemy na niego okiem.
    Jak sie ma sprawa 50 bez "E"? Jest pomiar GO? Jeśli tak to jak go uruchomić?

    2. Czy lampa Speedlight 220EX bedzie dzialac z EOS 50 takze w trybie h??

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Myślenice
    Posty
    86

    Domyślnie

    mialem kiedys podobny dylemat ale szybko wybralem 50e. sterwoanie okiem lubie :-) ale dosc czesto korzystam z manuala bo po ciemku najlepiej sie nie spisuje. co po GO z tego co pamietam w moim mozna go jeszcze * sprawdzic. bierz 50(e) i nie wachaj sie!!

  10. #20
    tomeczek007
    Guest

    Domyślnie

    tylko 50, 300 to bardzo sredni aparacik. Poza tym nie patrz na rok prod. tylko na zuzycie aparatu i czy sprzedawca to pewny czlowiek
    Ostatnio edytowane przez tomeczek007 ; 06-04-2005 o 09:20

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •