Pokaż wyniki od 1 do 10 z 207

Wątek: Obiektywy do 5D

Widok wątkowy

  1. #9
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Shadow Zobacz posta
    Oj było było sporo na forum. A czy egzemplarz był trefny, chyba nie. Może inaczej pojmujemy ostrość. Ale wystarczy zrobić prosty test aby się przekonać. Różnice dla mnie były dość znaczne szczególnie kiedy później wykonałem stosowne próby z serią L. Ale szkło oczywiści jest dobre żeby nie było że wychwalam elki.
    Co do pojmowania ostrości to pewnie jest jak piszesz. Ja uważam że obiektyw jest "ostry" jeśli da się nim zrobić ostre zdjęcie. To może truizm ale innej definicji nie znam. Nie oglądam też zdjęć w bardzo dużych powiększeniach. Moim egzemplarzem jestem w stanie zrobić ostre zdjęcie na 2.8 wg. powyższego kryterium. Oczywiście ze względu na niedoskonałości AF-a zdarzają się nietrafione - zwłaszcza jak jest ciemno.
    Tak Tamron nie jest L-ką i nie kosztuje jak L-ka.
    Ostatnio edytowane przez Kolekcjoner ; 26-06-2007 o 15:05
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •