Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 54

Wątek: #45 Light-ring domowej roboty za 110 zl

  1. #41
    Bywalec Awatar PROF
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Rybnik
    Wiek
    43
    Posty
    121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez CamelXP Zobacz posta
    Naukowe slowo: Interferencja
    Tak dokladnie interferencja, w kwestii interferencji mozna tez powiedzie to ze moze na pewnej okreslowej odleglosci od zrodla swiatla 2*k*pi*lambda gdzie lambda to dlugosc fali bedzie zachodzic tlumienie (lub moze zachodzic i to jest bardziej wiarygodne, bo swiatlo zarowe nie jest swiatlem monochromatycznym o jednej okreslonej dlugosci fali, ale dosc szerokim widmem) ale na innych odlegosciach dajmy nato k*pi*lambda moze zachodzic wzmocnienie nakladajacych sie fal, w kazdym razie w kazdym miejscu obosiazuje zasada zachowania energii na chlopski rozum nic w przyrodzie nie ginie i jesli wyszlo z w postaci 200 watow skutecznej mocy wietlnej z jednej zarowki czy z dwoch o polowe slabszych to z fizycznego punktu widzenia roznicy nie ma.


    co do tych modulikow to bylbym raczej sceptyczny, trzeba ie zastanowic na jaki poziom osczednosci nas stac, moc takiego moduliku moze byc niespolmiernie mneijsza,a i trwalosc tego budzi moje watpliowsci (glownie palnik a raczej palniczek) jepiej mysle jest uzyc wiekszych i pewniejszych lampek z zenita uzloyc ich powiedzmy po okregu okolo 12-16 zeby sie jakos fajnie sekcje robilo i regulowalo tym samym sumaryczna moc blyskua same palniki ukrylo za albo tez jakimis sekcjami mlecznej plexi by na zdjeciu wygladalo nie jak koraliki lecz jak ring (oczywiscie zdejmowalne, lub tez takie kotrym mozna nalozyc jakies okragle "dynksy" by na zdjeciu kady punkt swietlny mial ksztalt okregu)



    Dysponujac tez odpowiednioduza iloscia lampek mozna siep okusic o mozliowsc konfiguracji ich ukladu i powiedzmy dac cosbie mozliowsc konfifurowania kszaltu np w serduszko (z kilometra kiczem zalatuje ale jest to jakas opcja) kiedys tez widzialem takie jakies wynalazki ze promieniowo od srodka oregu wychodzily dlugie swietlowki kotre na zdjeciu moglby zostawic podobny efekt jaki w przyblizeniu daje odbicie parasolki z fleszem w okularach, taki efekt mysle ze tez by ladnie wygladal


    Moze kupie z 4-5 takich lampek i dal eksperymentu popracuje nad ich synchronizacja, w mozliwie tani sposob, kto wie moze cos z tego wyjdzie

    30D, EF 24-70 f2.8 L USM, 70-200 f2.8 L IS USM, EF 100 f/2.8 Macro USM
    Moje PlFoto , Digart , Obiektywni , OnePhoto

  2. #42
    Początki nałogu Awatar Saurus
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    okolice Łodzi
    Wiek
    34
    Posty
    269

    Domyślnie

    Takie lampki wcale nie są takie słabe, ciemne kompakty sobie kiedyś nimi radziły do oświetlenia Ja miałem kilka takich, robiłem z nich lampę do makro ale nie udało mi się ich bez fotoceli zsynchronizować z 300D (fotoceli nie chciałem, a napięcie za wysokie - ale 10,20,30,350 i 400 D już akceptują wysokie napięcia). Dało się bez problemu odlutować (z jednego typu, bo jest kilka) palniczki.
    Saurus

    Prawo Murphy'ego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy"
    "Sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie" - Elbert Hubbart

    Galeria WWW

  3. #43
    szamanus
    Guest

    Domyślnie

    a ja mam takie glupie pytanko
    z jakimi ustawieniami aparatu robi sie zdjecia przy tym light ringu bo gdy oswietlam jakas osobe to wychodza mi zolte zdjecia.

  4. #44
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szamanus Zobacz posta
    a ja mam takie glupie pytanko
    z jakimi ustawieniami aparatu robi sie zdjecia przy tym light ringu bo gdy oswietlam jakas osobe to wychodza mi zolte zdjecia.
    Nalezy balans bieli (white balance) ustawic na swiatlo zarowe (tungsten light), symbol to zarowka.

    Jeszcze lepszym sposobem jest ustawienie swojego balansu za pomoca opcji "custom WB" (uzycie opisane jest w instrukcji). A najlepiej polaczyc powyzsze oraz robic foty w rawach, dzieki ktorym nawet jesli balans nam sie nie spodoba mozna go bedzie pozniej poprawic przy obrobce.

    Btw. To jest dzial moderowany. Napisanie postow kilka razy nie spowoduje ze pojawia sie szybciej.
    ...

  5. #45
    Dopiero zaczyna Awatar kchmielu
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    39

    Domyślnie

    Zgadzam sie z Kuchatkiem - Custom WB+RAW to najlepsze rozwiazanie dla zabawy z RingLight-em. Sam mam takie cudo z zarowkami 100W w liszbie 12 sztuk - mimo wszystko nie daja jakiegos rewelacyjnego swiatla i przy ISO 100 mam dosc krotkie czasy - jednak efekty sa jak najbardziej zadowalajace.
    Jednak to ustrojstwo ma jedna - a wlasciwie dwie wady:
    pierwsza z nich to wydzielane cieplo - jest strasznie goraco od tych zarowek - dobrze, ze ringlighta nie uzywa sie zbyt dlugo
    Druga wada to niestety pobor pradu...

  6. #46
    ozi
    Guest

    Domyślnie

    Witam,
    Hubert01:
    Były już próby użycia takich lamp przez użytkownika "ozi1313" z cyberfoto. Średnio się to sprawdziło:\ Ale pewnie można by nad tym popracować
    I się udały zsynchronizowałem 6 lampek i działa. Teraz tylko brak weny i ochoty do zbudowania wersji 2 ring flash`a - z ruchomymi lampami.

    pozdrawiam

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kchmielu Zobacz posta
    Jednak to ustrojstwo ma jedna - a wlasciwie dwie wady:
    pierwsza z nich to wydzielane cieplo - jest strasznie goraco od tych zarowek - dobrze, ze ringlighta nie uzywa sie zbyt dlugo
    Druga wada to niestety pobor pradu...
    -nie można i nie da się w kierunku ringflasha długo patrzeć

    Gdy wypróbowywałem go na sobie miałem zamknięte oczy i moment przed długimk piiiiip otwierałem Daje to fajny efekt dużych oczu i źrenic.

    Ale ostatnio nie mam na nic czasu.
    Kurde, może by się z tej roboty zwolnić? :grin: :wink:

  8. #48
    Coś już napisał Awatar kamilos
    Dołączył
    Aug 2007
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    54

    Domyślnie

    czy fotki z tematu gdzieś zniknely czy tylko ja ich nie widzę?

  9. #49

    Domyślnie

    właśnie prosiłbym o ponowne wrzucenie jakiś fotek...

    ja mam dylemat co do podłaczania bo mi znajomi trują że drutować nie moge itd itp i się troche pogubiłem i prosiłbym o jakieś wskazówki od autora w jaki sposób podłączał elektryke.

    z góry dzięki

  10. #50
    Początki nałogu Awatar crater
    Dołączył
    Aug 2006
    Wiek
    39
    Posty
    399

    Domyślnie

    przepraszam fotek niestety juz niemam - sporo czasu takze nei bylo mnie na tym forum.

    Elektryke laczylem w ukladzie rownoleglym

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •