Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 54

Wątek: #45 Light-ring domowej roboty za 110 zl

  1. #21
    Początki nałogu Awatar SimOn!
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    3Miasto
    Wiek
    42
    Posty
    371

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gosiaa Zobacz posta
    A czy przy takim oświetleniu da się uniknąć tej aureolki w oczach. Mnie ona niezbyt się podoba.
    Mozna przed zarowkami zamontować okrag z mlecznej plexi. Pomoze rozproszyc i zmiekczyc swiatlo ale tez... troche go zabierze.
    podpis...

  2. #22
    Bywalec Awatar CamelXP
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Norymberga
    Posty
    231

    Domyślnie

    Fajna rzecz. Podsuwa mi pomysl na cos podobnego tylko mniejszego i montowanego na obiektywie, do makro... hmmm trzeba pomyslec
    Czy gdybym powiedział Adamowi Mickiewiczowi: "Nie podoba mi się 'Pan Tadeusz' ", odżekłby: "Dawaj cwaniaku, pokaż swoją galerię epopei narodowych" ?

  3. #23
    Bywalec Awatar mruczek
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Bańska Bystrzyca, Słowacja
    Wiek
    40
    Posty
    240

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Propi Zobacz posta
    Mój ringlight składa się z 16 żarówek po 100W każda - są to mleczne żarówy ze srebrnym kielichem. Pobór mocy i temperatura pracy są straszne, ale i tak te 1600W to trochę za mało...
    Lepiej wsadzić mniejszą liczbę mocniejszych żarówek niż więcej słabszych. Siła światła nie sumuję się tak jak pobierana moc przez żarówki. Jest to zawsze pierwiastek z liczby źródeł światła pomnożony przez noc wyrażoną w watach.

  4. #24
    Coś już napisał Awatar matmak
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    90

    Domyślnie

    CamelXP: Na alledrogo widziałem taką samoróbkę do macro http://allegro.pl/item208175774_lamp...akro_58mm.html. Pomysł wydaje się ciekawy

  5. #25

    Domyślnie

    Widziałem gdzieś w internecie takie samoróbki zakładane na obiektyw, z dużych diód lub przez oswietlane przez wbudowany flash (efekt bez aureolki. Postaram sie poszukac...

    Taka duża melczna plexi to nie taki mały wydatek.
    Ja w niedalekim czasie spróbuje trochę prościej:
    -duże pudło od TV (rozmiarów ringflasha), z wycietym spodem; jak nie znajde to posklejam mniejsze i pomaluje
    -bialy materiał naciagnięty na jedną stronę.

    ...jak zrobie to zapodam fotki. A te obiecane wczesniej postaram sie jeszcze dzis wstawić.

    Pzdr.

    EDIT: Oto obiecane zdęcia...


    Ten zielonkawy materiał pod ringflashem to namiot, który został tam umieszczony jedynie w celach wizualizacyjnych, ufff...
    Ostatnio edytowane przez Hubert01 ; 04-07-2007 o 18:40

  6. #26
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    72

    Domyślnie

    Lampa pierścieniowa na flash kosztuje 360 zł. Do macro chyba jednak będzie lepsza. Ma pełną automatykę i jest bardzo poręczna. Nie trzeba od razu kupować tej canona za 2000zł...

    http://www.foto-tip.pl/sklep/product...roducts_id=904

  7. #27
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    52
    Posty
    416

    Exclamation

    Cytat Zamieszczone przez mruczek Zobacz posta
    Siła światła nie sumuję się tak jak pobierana moc przez żarówki. Jest to zawsze pierwiastek z liczby źródeł światła pomnożony przez noc wyrażoną w watach.
    Zupełna bzdura!
    Strumień świetlny zależy zasadniczo jedynie od sumarycznej mocy i technologii wykonania źródła światła.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    Nie rozstrzygnę tego sporu, a chyba warto. Przy czym czytając powyższą wypowiedź Cyborga nie widzę nigdzie jej sprzeczności z wypowiedzią mruczka (dlatego nie wiem po co ta "bzdura")
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  9. #29
    Bywalec Awatar CamelXP
    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Norymberga
    Posty
    231

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez matmak Zobacz posta
    CamelXP: Na alledrogo widziałem taką samoróbkę do macro http://allegro.pl/item208175774_lamp...akro_58mm.html. Pomysł wydaje się ciekawy
    hmm to tanio nie jest. musze odswierzyc znajomosc z paniami ze sklepu z elektronika
    Czy gdybym powiedział Adamowi Mickiewiczowi: "Nie podoba mi się 'Pan Tadeusz' ", odżekłby: "Dawaj cwaniaku, pokaż swoją galerię epopei narodowych" ?

  10. #30
    Początki nałogu Awatar crater
    Dołączył
    Aug 2006
    Wiek
    39
    Posty
    399

    Domyślnie

    generalnie da sie (PS) chociaz caly sek w tym ze wlasnie o nia chodzi

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •