Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55

Wątek: Zestaw zaawansowany/ochronny - czy warto?

  1. #51
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelsz Zobacz posta
    UVka- ja miałem jakąś tanią i nie psuła w widoczny sposób zdjęć, a jest bardzo przydatna w mżawce albo w szale robienia zdjęc makro (ten sprzęt robi od 0cm, więc łatwo szkło wpakować mrówce w kuper, albo w kamyczek)
    a zdradzisz nam jak oswietlasz to makro przy 0 cm :wink:

    Cytat Zamieszczone przez pawelsz Zobacz posta
    Polarek warto lepszy, ale i jakiś starszy , nawet ruski zadziała spoko-
    szczegolnie liniowy - ciekawe co na to AF aparatu :wink:

  2. #52
    Bywalec
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Wroclaw
    Posty
    141

    Domyślnie

    napisałem, że makro działa od 0cm a nie że takie robię (natomiast przysuwając się do obiektu nie jest problemem uderzyć soczewką o cokolwiek)- oświetlenie obiektu z odległości 1-2cm nie jest problemem- światło słoneczne, diody itd, zwłaszcza, że często wycinek mi był potrzebny, a nie cała klatka- ot fotki diod itp., na światełka.pl był fajny opis oświetlenia pod tego typu potrzeby-samoróbka oczywiście - warto zobaczyć http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=704
    Ruski polarek miałem dawno temu na Eosie300- działał spokojnie, w S2 też - kołowy (takie tez robili) - AF nie narzekał specjalnie.
    40D + 17-85 IS USM + 70-300 IS + Metz 58 AF-1 + lowepro fastpack 350 + Velbon Sherpa 600R + monopod Manfrotto i stalki na M42

  3. #53
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Limanowa
    Posty
    25

    Smile Zestaw ochronny do Canona S5IS (52 czy 58 mm?)

    Czytalem na roznych forach wiele wypowiedzi uzytkownikow zarowno S5tki i S3jki. Ludzie wymieniaja zestawy 52mm i 58mm. Od razu powiem ze kompletnie sie na tym nie znam bo uzywam w chwili obecnej A430 gdzie cos takiego nie jest potrzebne (a raczej wogole nie ma :P). Teraz jestem na etapie kupna wlasnie S5tki i chcialbym dobrac do niej odpowiednia tulejke. Prosze o wyjasnienie czym roznia sie te wielkosci i o porade ktory bedzie lepszy, Dzieki!



    P.S. dla tych ktorzy czepiaja sie nieuzywania polskich znakow dodam ze pisze z pracy a tu na kompie nie mam polskiej czcionki

  4. #54
    Pełne uzależnienie Awatar gwozdzt
    Dołączył
    Sep 2005
    Wiek
    51
    Posty
    5 780

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pleymo Zobacz posta
    Czytalem na roznych forach wiele wypowiedzi uzytkownikow zarowno S5tki i S3jki. Ludzie wymieniaja zestawy 52mm i 58mm...
    Prosze o wyjasnienie czym roznia sie te wielkosci i o porade ktory bedzie lepszy,
    Ja mogę powiedzieć tylko tyle, że fabrycznie Canon przewiduje 58mm.
    52mm to zapewne jakaś wersja "oszczędnosciowa" i spotkałem się też z informacją (niepotwierdzoną), że może winietować.

    Cytat Zamieszczone przez pleymo Zobacz posta
    P.S. dla tych ktorzy czepiaja sie nieuzywania polskich znakow dodam ze pisze z pracy a tu na kompie nie mam polskiej czcionki
    gdyby coś takiego miało miejsce, to odeślij czepiających do regulaminu:
    http://canon-board.info/announcement.php?f=27&a=3
    pkt 6.
    Pozdrowienia, Tomek
    Kilka moich zdjęć... i sprzęt

  5. #55
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Limanowa
    Posty
    25

    Domyślnie

    dzieki za odpowiedz, napewno mam zamiar wybrac sie do sklepu zeby to wszystko zobaczyc i dowiedziec sie czegos wiecej ale jak wiadomo nie zawsze mozna trafic tam na kompetentna osobe (zalezy w jakims sklepie oczywiscie )

    Mam jeszcze jedno pytanie, jesli juz zaloze ta tulejke nie ma koniecznosci jej zdejmowania prawda? chodzi mi o to, ze chcialbym miec juz trwala ochrone obiektywu na wypadek np. przypadkowego wlaczenia sie aparatu w torbie...

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •