Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 55

Wątek: Zestaw zaawansowany/ochronny - czy warto?

  1. #11
    Lucid
    Guest

    Domyślnie S1-zestaw ochronny

    Witam. Na allegro jest zestaw do S1 http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=88716645 .Chciałem sie dowiedziec czy warty jest swojej ceny??Moze ktos z uzytkowników S1 go ma. Prosze o info na w/w temat bo noje sie kupic w ciemno.I mam jeszcze jedno pytanko. Czy tulipan naprawde sie przydaje??Robie zdjecia amatorsko, duzo w lesie w plenerze i duzo zdjec w miescie a konkretnie robie zdjecia bikerom.Prosze o pomoc. Pozdrawiam!!!

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar gietrzy
    Dołączył
    Feb 2004
    Posty
    5 727

    Domyślnie

    Ja brałbym odrazu. W Canonach częstym błędem jest błąd zatarcia silnika obiektywu. Innymi słowy wystarczy, że ziarenko piasku wpadnie w nieodpowiednie miejsce i wyskoczy ci na wyświetlaczu E-16. Kosztuje to jakieś ~500 zł. Jest to za częsta wada kompaktów Canona by ją lekceważyć.
    Gdy kupowałem G3 odrazu sobie takie coś kupiłem.
    W tej chwili jestem na kupnie S2/3 IS i nie kupuje tego zestawu tylko dlatego, że dopłacam (w USA) do 5 letniej gwarancji. Gdybym używał aparat w Polsce kupiłbym taki zestaw przed wyjęciem aparatu z pudełka.

  3. #13
    Lucid
    Guest

    Domyślnie

    Dzieki za odpowiedz. Ale chodzi mi tez o jakosc filtrow. Moze cos wiesz na ich temat?

  4. #14
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Przemków
    Wiek
    35
    Posty
    20

    Domyślnie

    przyłanczam sie do pytania. chetnie dowie sie czegos na temat zetsawu bo sam mam zamiar kupienia !
    Przemkowska Grupa Fotograficzna : http://www.pgf.przemkow.getphoto.pl/

    Nikon D50 + 18- 55 kit + Sigma 70-300 APO +1 GB San Disk + statyw + itp.+ dwoje oczu

  5. #15
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Filtry w tym zestawie nadaja sie do dwoch rzeczy:

    - wyrzucenia
    - demonstracyjnie by pokazac jak bardzo kiepskie filtry mozna kupic

    Wiem bo mialem ten zestaw do Canona G3 i porownywalem do pozniej kupionych filtrow (Hoya HMC, B+W MRC).

    Jesli sie da to kup sama tulejke i filtry chociazby sredniej polki: Marumi, Hama

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    61
    Posty
    45

    Domyślnie zestaw ochronny do S3 IS

    Warto kupić coś takiego, czy ten filtr w zestawie jest dobry (czyli czy chroniąc obiektyw nie zepsuje zdjęcia) ?
    http://allegro.pl/item111553640_zest...ama_japan.html

  7. #17

  8. #18
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    61
    Posty
    45

    Domyślnie

    Dzięki, poczytałem sobie, wiem że najlepiej kupić tulejkę i dobry filtr.
    Może ktoś wie, czy do S2/S3 musi być filtr M58, może wystarczy M52 których jest dużo na allegro, czy przy 52 nie obetnie rogów przy szerokich kątach?

  9. #19
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez PawelX
    Może ktoś wie, czy do S2/S3 musi być filtr M58, może wystarczy M52 których jest dużo na allegro, czy przy 52 nie obetnie rogów przy szerokich kątach?
    Moze byc 52mm, sa tansze i popularne.
    Jesli chodzi o obcinanie rogow to tylko przy zdjeciach z lampa wbudowana moze ci sie zdarzyc zaciemnienie rogow na szerokim kacie z powodu tulejki.

  10. #20
    KrzychS
    Guest

    Domyślnie Jedna watpliwosc

    Przeczytalem Wasze wypowiedzi o zestawach, tulejach, filtrach itp.
    Rozumiem (tak mi sie przynajmniej wydaje ).

    Mam w zwiazku z tym 2 pytania:
    1. Czy filtry Tama sa OK, czy nie OK? (bo zestaw, ktory namierzylem, wyposazony jest w filtry Tama, a o nich nie wspominaliscie - przynajmniej w tych postach, do ktorych dotarlem - korzystalem z Search'a - słowo! )
    2. Pisaliscie, ze slabe filtry (np. King) powoduja odbicia swiatla na kiepskich powlokach. W tym zestawie, na ktory namiar podalem powyzej, jest m.in. oslona przeciwsloneczna, wiec odbicia na ew. slabych powlokach powinno dac sie wyliminowac. Idac dalej tym tropem, ew. nie najwyzsza jakosc powlok na filtrach, nie mialaby tak duzego znaczenia (jak w przypadku, gdy oslona nie bylaby zalozona). Dobrze kombinuje, czy jest luka w tym rozumowaniu? (jak znam zycie, pewnie jest ... )

    Pozdrawiam,
    Krzysiek

    PS
    A wlasciwie odpowiedz, na ktorej mi najbardziej zalezy, to czy kupowac ten zestaw, bo jest OK, czy nie kupowac, bo jest do bani.
    Wg mnie jest chyba OK, bo nawet gdyby mial te powloki takie sobie, to oslona to zniweluje.
    Chce osiagnac:
    - zabezpieczenie obiektywu i mozliwosc wykonywania zdjec z pierwszymi (moimi) filtrami,
    - zakup tego zabezpieczenia i filtrow za umiarkowana kase.

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •