Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 106

Wątek: Zdjęcia Ślubne bez Flasha, blendy i monopada:)) wg Marcusa Bell'a

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar liquidsound
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    1 956

    Domyślnie

    No normalnie bede swiecic klisze a lampa -2EV. Pochwale sie co wyszlo
    1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
    Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

  2. #22
    Bywalec Awatar mtata
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa/Bielsk Podl.
    Wiek
    46
    Posty
    115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    Marcus Bell wychodzi z założenia że podczas pracy fotograf ślubny powinien być niezauważalny, przez to jest wstanie uchwycić naturalna ekspresję fotografowanych, dba o to by jego klienci traktowali go jak przyjaciela i vice versa... wszystko w celu uzyskania niepowtarzalnych o "artystycznej" wartości zdjęć. blenda, lampa błyskowa odwraca tylko uwagę "młodych" i gości...
    W tych kwestiach w pełni popieram Mistrza - podobnie jak on stawiam na chwytanie naturalności i staram się unikać środków, które w tym przeszkadzają (czyt. lampa). Nie rozumiem tylko fundamentalizmu Markusa. Dlaczego np. odrzuca korzystanie z obiektywów z IS? Blenda w reportażu to nieporozumienie, ale czy rzeczywiście aż tak burzy naturalizm podczas sesji w plenerze?

  3. #23
    Bywalec Awatar tigerstyle
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Bournemouth - UK
    Wiek
    44
    Posty
    100

    Domyślnie

    Bardzo fajny wątek. Zgadzam się z byciem fotografem gdzieś tam z tyłu, gdzie nikt nie patrzy. Co do lampy - czasem zakładam, aby 'straszyć' wielkością sprzętu. Ludzie myślą wtedy, że nie wiadomo co jest ze mnie i dają mi po prostu święty spokój. Uciekają przede mną, ale są naturalni. Sama lampa jest świetna tak długo jak nie czuje jej na fotce.

    Bardzo miły wątek.

    TygrysaStyl
    Aparaty cyfrowe C/O i analogowe F/O/P/E/F/Z. Dokładniej -tutaj-

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    255

    Domyślnie

    Pociągnąłem jakiś czas temu kilka filmików z Masters of Wedding Photography i Marcus Bell robił głównie piątką + 24-70, a na drugim body miał stałkę (chyba 35). Natomiast Yervant robił na części filmów zdjęcia 24-70 i body z serii xxd więc chyba był na dorobku. Dopiero w innym filmiku (chyba starszym) już oficjalnie mówił 5d i 1DMII.

    Większość innych miała na jednym body zapięte 24-70, a na drugim albo 70-200 2,8 IS albo jakąś stałkę.

    W kościołach lampy brak. Na zewnątrz z reguły dobra pogoda. W salach bardzo dobre oświetlenie lub party na zewnątrz. I wtedy bez lampy. To się zgodzę.

    Natomiast mając takie studio i grafików do obróbki zdjęć oraz inne zaplecze widać jedno: Tam się można szybciej rozwinąć niż u nas. Bo u nas niestety sporo osób nie ma smaku i wystarczą im zdjęcia na poziomie "wujka z kompaktem".

    Jakość końcowej pracy i co ważne fakt, że zdjęcia nie dostajesz na płytce, ale w profesjonalnym albumie sprawia, że za takie zdjęcia warto płacić taki $.
    Mordo Ty moja !

  5. #25

    Domyślnie

    A możesz napisac jak 'pociągnąć' te filmiki ? Widziałem że na tej stronie jest do kupienia płyta DVD ale za 169 dolców...
    Nie istnieją reguły opisujące dobrą fotografię, są tylko dobre fotografie. Ansel Adams

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    255

    Domyślnie

    Ja napisałem że ściągnąłem? Nieeeee. Po prostu wszedłem w posiadania kopii od osoby, z którą pozostaję w stosunku towarzyskim. Czyli legalnie. Innej możliwości nie znam
    Mordo Ty moja !

  7. #27
    Uzależniony Awatar myst
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    700

    Domyślnie

    są kościoły Krakowie, gdzie bez lampy nie było by mozliwości zrobić poprawnie naświetlonych zdjęć bez lampy. Nawet przy f1.2, ISO1600 i czasach rzędu 1/30. Pół biedy gdy młodzi nie mają nic przeciwko zaziarnionym, czy ciemnym-oddającym klimat zdjęciom. Jednak jeśli chcemy uzyskać ekspozycję, gdy jasne tony skóry będą w zakresie +1.5-2EV, to bez lampki jest to mało prawdopodobne. Polecam szczególnie kościół św Bartłomieja, Bazylikę O.Cystersów w Mogile, czy O. Franciszkanów np w styczniu o 16. Można się długo spierać, ale moim zdaniem odpowiednio użyta lampa nie rozprasza nikogo, i jest na fotografiach mało rozpoznawalna.
    Marcus jest wg. mnie świetny jeśli chodzi o psychologiczne podejście do ludzi. Stara się wczuć w nastrój i za nim podążać. Moim zdaniem może być wzorem w tym temacie. I kropka - tyle. Jeśli chodzi o puryzm sprzętowy, to dziwne że nie dziabie na średnim formacie... No i jak dla mnie idea puryzmu sprzętowego troszke jak dla mnie nie idzie w parze z intensywnym cyfrowym postprocesem. Troche to wszystko dla mnie przestylizowane i troche snobujące... Ale to tylko moja opinia i zabijał się w jej obronie nie będę
    5DII, 5D, 24L, 85L + dodatki.

    Maciek Toliński

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez VanMurder Zobacz posta
    Jak to dobrze, że czasam stare wątki ujrzą światło dzienne ;-)
    Właśnie zamówiłam książkę na amazonie, dzięki za info :-)
    W sierpniu robię zdjęcia na ślubie kuzynki, mam trochę czasu żeby się poduczyć...

    ____________________________________
    www.sylwiaszuderblog.com

  9. #29
    Uzależniony Awatar VanMurder
    Dołączył
    Jan 2007
    Wiek
    48
    Posty
    600

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez SylwiaSz Zobacz posta
    Jak to dobrze, że czasam stare wątki ujrzą światło dzienne ;-)
    Właśnie zamówiłam książkę na amazonie, dzięki za info :-)
    W sierpniu robię zdjęcia na ślubie kuzynki, mam trochę czasu żeby się poduczyć...
    książka jest naprawdę świetna bardzo polecam... nawet z tym co się z Marcusem nie zgadzają w kwestii doświetlenia...
    dla osobiście jest ona mini biblią fotografii ślubnej i nie tylko ....
    Marcus jest anty-onanistą sprzętowym, co może się nie spodobać niektórym userom z CB - twierdzi że cena (ilość) używanego sprzętu powinna być wprost proporcjonalna do ilość dochodów rocznych z fotografii ...

    cytat:

    When selecting equipment, it's wise to determine your budget based on your total income. For example, if you are shooting fifty weddings a year at an average of $3000 each, you might consider purchasing the Canon 1Ds Mark II. However, if you are shooting ten weddings a year at an average of $1000, you might consider using the Canon 30D or 5D until your number of weddings (or dollar average per wedding) increase, you make the next equipment upgrade. ...
    pozdrawiam

  10. #30
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    969

    Domyślnie

    Wszedlem sobie wiec na strone pana Bella:
    http://www.studioimpressions.com.au/home.html

    i obejrzalem zdjecia slubne, ktorymi sie chwali. Ma pare fajnych, ciekawych ujec ale jest tam tez kilka takich perelek, ze glowa boli:


    Normalnie jarmark i szopka. Gdybym chcial miec zdjecia "malowane" to bym sobie zamowil malarza a nie fotografa na slub. Takie jest moje zdanie.

    Zajrzalem tez do galerii "portrety". Portrety lepsze. Duzo lepsze.

    Takie jest moje zdanie.

Strona 3 z 11 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •