Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Wątek: Co wybrać, proszę o radę.

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Wejherowo
    Wiek
    38
    Posty
    21

    Domyślnie Co wybrać, proszę o radę.

    Witam,

    Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem przejścia z mojej kompaktowej A520-tki na lustro. Fotografia to moje hobby, nie jestem zawodowcem i raczej nie zamierzam takowym zostać, no ale chciałbym jednak nieco mocniejszy sprzęt.

    Obecnie na celowniku mam dwa modele, głównym determinantem jest stan portfela, oba modele są w podobnej cenie, jednak jest między nimi spora różnica, a te modele to: nowy 400D lub używany 20D. No i teraz kwestia tego czy warto kupować używaną 20-tkę, nawet ze stosunkowo niewielkim przebiegiem jak na ten model ( do 20000 zdjęć), czy lepiej nowego 400D i przez dwa alta nie martwić się że coś się popsuje itp. Przy okazji, jak to jest z "żywotnością" cyfrówek, z tego co się orientuję, to analogowe lustra ludzie mieli po kilka, nawet kilkanaście ładnych lat i działały. Domyślam się że nowa technika już tyle nie pociągnie co stary, poczciwy radziecki aparacik, ale na ile mniej więcej można liczyć?

    Orientuję się mniej więcej w różnicach między tymi aparatami, tyle że w teorii zawsze inaczej niż w praktyce, tak więc, czy jako zupełnie początkujący jeżeli idzie o lustra odczuję różnice między jednym a drugim [nie chodzi bynajmniej o wagę czy wielkość]. Czy warto inwestować w jednak lepszy, no ale używany aparat?

    Mam nadzieję że nie zamotałem za bardzo, no i liczę na pomoc, z góry dzięki.
    C 50D |T 17-50 f/2,8 | C 50mm f/1,4 |C EX430 II |SanDisk Ultra II 4GB, IV 8GB | Velbon Sherpa 600R
    http://qcel.maxmodels.pl
    http://www.picasaweb.google.com/qcel86

  2. #2
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    3Miasto
    Wiek
    49
    Posty
    387

    Domyślnie

    W!

    Na poczatek: http://www.canon-board.info/search.php
    Mnostwo watkow na tym forum w tym temacie bylo.
    Chocby nawet te pierwsze z gory, po wpisaniu w wyszukiwaniu '400d czy 20d'.

    Z tego co sie przesiadasz, 400D bedzie lepszym wyborem.

    Zdrowko

  3. #3
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 721

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qcel Zobacz posta
    (....) No i teraz kwestia tego czy warto kupować używaną 20-tkę, nawet ze stosunkowo niewielkim przebiegiem jak na ten model ( do 20000 zdjęć), czy lepiej nowego 400D i przez dwa alta nie martwić się że coś się popsuje itp. Przy okazji, jak to jest z "żywotnością" cyfrówek, z tego co się orientuję, to analogowe lustra ludzie mieli po kilka, nawet kilkanaście ładnych lat i działały. Domyślam się że nowa technika już tyle nie pociągnie co stary, poczciwy radziecki aparacik, ale na ile mniej więcej można liczyć?
    (....)
    Żywotność cyfrówek jest całkiem niezła. Tyle że analogiem nikt nie klepał kilkudziesięciu tysięcy zdjęć rocznie.

    Co do wyboru to nowy 400D .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  4. #4
    Uzależniony Awatar Viracocha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    853

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez qcel Zobacz posta
    Witam,

    Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem przejścia z mojej kompaktowej A520-tki na lustro. Fotografia to moje hobby, nie jestem zawodowcem i raczej nie zamierzam takowym zostać, no ale chciałbym jednak nieco mocniejszy sprzęt.

    Obecnie na celowniku mam dwa modele, głównym determinantem jest stan portfela, oba modele są w podobnej cenie, jednak jest między nimi spora różnica, a te modele to: nowy 400D lub używany 20D. No i teraz kwestia tego czy warto kupować używaną 20-tkę, nawet ze stosunkowo niewielkim przebiegiem jak na ten model ( do 20000 zdjęć), czy lepiej nowego 400D i przez dwa alta nie martwić się że coś się popsuje itp. Przy okazji, jak to jest z "żywotnością" cyfrówek, z tego co się orientuję, to analogowe lustra ludzie mieli po kilka, nawet kilkanaście ładnych lat i działały. Domyślam się że nowa technika już tyle nie pociągnie co stary, poczciwy radziecki aparacik, ale na ile mniej więcej można liczyć?

    Orientuję się mniej więcej w różnicach między tymi aparatami, tyle że w teorii zawsze inaczej niż w praktyce, tak więc, czy jako zupełnie początkujący jeżeli idzie o lustra odczuję różnice między jednym a drugim [nie chodzi bynajmniej o wagę czy wielkość]. Czy warto inwestować w jednak lepszy, no ale używany aparat?

    Mam nadzieję że nie zamotałem za bardzo, no i liczę na pomoc, z góry dzięki.
    Sam sobie odpowiedziałeś. Weź nowy!!!

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar Kaszek
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    49
    Posty
    31

    Domyślnie

    A skąd ta pewność, że nic się nie popsuje?
    Fakt - jest gwarancja. Jednak teraz wiedząc co może zaoferować 20D (miałem 350D wcześniej), miałbym duże wahania
    Współczuję, bo sam bym się nie mógł zdecydować. Stawiam 60 do 40 na używane 20D. Z w miarę pewnego źródła. Może jakiś znajomy sprzedaje 20D?
    Gdyby człowiek wiedział, że przez rok się nic nie sypnie... :-?
    30D + EF 24-105 F4 L IS, EF 70-200 F2.8 L IS, EF 50 F1.8 Mk II, EF 1.4x II, 580EX, M42

  6. #6
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    305

    Domyślnie

    tego się nie da przewizdieć | na początek myslę ze 400D wystarczy mam i myśle ze dobre do nauki z dSLRami

  7. #7
    Uzależniony Awatar RNz
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    Chrzanów, Katowice
    Posty
    708

    Domyślnie

    400D i dobre szkła :-)
    ... PhotoAnarchist ...
    nie jestem żadnym mądralą... mondralom tym bardziej!

  8. #8
    Dopiero zaczyna Awatar popetelony
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    28

    Domyślnie

    Mam 400D i wierz mi że to solidna amatorska lustrzanka. Bierz w ciemno. Pozdrawiam

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Śląsk
    Wiek
    42
    Posty
    2 348

    Domyślnie

    puszka puszka - najwazniejsze pytanie to takie, co chcesz do niej podpiac i ile chcesz/mozesz wydac na optyke.. dslr to dopiero poczatek wydatkow bo IMHO kupowanie lustrzanki by zostac z kitowym obiektywem to sredni pomysl .. wtedy lepszy bylby np. R1 ..

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    47
    Posty
    86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubak82 Zobacz posta
    puszka puszka - najwazniejsze pytanie to takie, co chcesz do niej podpiac i ile chcesz/mozesz wydac na optyke.
    Święte słowa, sam mam jeden obiektyw który jest droższy od puszki.
    Cały bajer dSLR'a to możliwość rekonfiguracji, podpinania różnych specjalistycznych obiektywów (i nie tylko) w zależności od POTRZEBY.


    Najpierw musisz dokładnie określić swoje POTRZEBY a dopiero wtedy można coś powybierać.
    50D Kit, canon 400 F2.8 L
    http://www.jaroslawwlazly.pl

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •