Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokaż wyniki od 121 do 126 z 126

Wątek: Jaki film kupić??

  1. #121
    Bywalec Awatar Voith
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Lublin
    Wiek
    34
    Posty
    198

    Domyślnie

    Mam dylemat - co bedzie lepsze - Fuji Reala 100 czy Kodak EKTAR 100 ?
    Mniej sprzętu, więcej talentu.

  2. #122
    Początki nałogu Awatar an_zak
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    34
    Posty
    427

    Domyślnie

    Mam wrażenie, że przy powiększeniach do 21x30 nie powinno być róznicy - brałbym realę, bo jest przez Ciebie już sprawdzona (wybór jest bardziej kwestią gustu co do oddania kolorów).

  3. #123
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    31

    Domyślnie

    Prawda jest taka, że oprócz filmu który wybierzesz bardzo ważny jest sposób wywołania. Każda chemia daje trochę inne barwy. Są na przykład tacy, którzy wolą wywoływać filmy Fuji w chemii Kodaka bo barwy mają cieplejszy odcień. Są różne kombinacje, ale po zrobieniu zdjęć znajdź dobre laboratorium, albo zbuduj własne

    Jeżeli nie przyłożysz się do dobrego wywołania to równie dobrze możesz kupić najgorsze negatywy na rynku. Od wywołania zależą kolory, ziarnistość i stan w jakim dostaniejsz negatyw (porysowany/nieporysowany). Jeżeli to są dla ciebie ważne zdjęcia to proponuję znaleźć laboratorium w którym wywołają ci negatywy ręcznie w koreksie. A jeżeli takiego nie znajdziesz to przynajmniej dopytaj się czy chemia jest świeża. W tym wypadku im mniejsze laboratorium tym gorzej, bo w mniejszych rzadziej zmieniają chemię i zamiast wymiany "odświeżają" ją, co daje gorsze efekty.

  4. #124
    Coś już napisał Awatar kendzi1
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    58

    Smile

    a ja mam dylemat chce kupic film do kosciola i na plener i interesuja mnie filmy z seri Fuji Neopan 1600 - 135-36 i Fuji Neopan 400 do foto czarno-bialego i mam zamiar wolac je w laboratorium Fuji z fuji frontier mam dwie cyfry 5dmarkii I 50D a analog yashica ma sluzyc jako dodatek i potrzebuje dobrego filmu z nie za duzym ziarnem A4 a mozliwe ze A2 czy to dobry wybor

  5. #125
    Bywalec Awatar blazejs
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Czechowice-Dziedzice
    Posty
    208

    Domyślnie

    Sample z filmow znajdziesz na Flickr. Natomiast jesli chodzi o odbitki to sugerowalbym dac to do zeskanowania na dobrym skanerze, np. Nikonie i dopiero wtedy do druku. 1600 tak czy owak da duze ziarno. Ale o to w tym chodzi
    2 EOSy (jeden na film), pare dalmierzy, troche szkla...
    Blog: http://blazejstrazak.blogspot.com/ | Artscape

  6. #126

    Domyślnie

    Jak chcesz male ziarno przy takim iso to nie bierz nic do c41 tylko cos do wolania recznego. Ja tradycyjnie polecam kodak t-max i ilford hp5

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •