Strona 2 z 150 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1497

Wątek: Mój zestaw...

  1. #11
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czacha
    Oj.. no ubozszy pod wzgledem ilosci osprzetu ;-) Ja mam tylko dwa obiektywy (+ ruski).. ty 4 ;-)
    Ejj ja napisalem co chcialbym miec a nie co mam. W podpisie mam to co aktualnie mam. Najblizszy kolejny cel to Sigma 15-30, ale najpierw sterta akcesoriow : plecak foto, filtry UV i polar, battery grip, statyw Manfrotto, softbox do 420EX, blenda skladana, databank jakis ok 20GB

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar oskarkowy
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    47
    Posty
    2 513

    Domyślnie Re: Mój zestaw...

    Sigma 15-30Tego zdaje sie jeszcze nie masz. Moze sie zastanow??Lepszym wyborem bedzie 17-40L i pozniej nie bedziesz musial kupowac 16-35?W dalszej przyszlosci:Canon 70-200 4 LDoskonaly wybor, ale Czachy wydaje sie jednak lepszy.No i do tego takie *******ki jak lampa 420EX ktora juz mam, battery grip i dodatkowa bateria, databank jakis 20GBZ teog najbardziej poprawi Ci humor BP. NIc Ci tak nie pomoze w robieniu zdjec jak ten wynalazek.
    Jarek

  3. #13
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie Re: Mój zestaw...

    Cytat Zamieszczone przez oskarkowy
    Sigma 15-30Tego zdaje sie jeszcze nie masz. Moze sie zastanow??Lepszym wyborem bedzie 17-40L i pozniej nie bedziesz musial kupowac 16-35?
    Cena, cena (ok 4 tys, sigma ok 2300 licze nowe, nie uzywane)... Sigme na dzien dobry by miec dobry (no... znosny ale jasny) szeroki kat... za pare lat bedzie mnie stac na 16-35 (sporo lepszy podobno od 17-40).
    W dalszej przyszlosci:Canon 70-200 4 LDoskonaly wybor, ale Czachy wydaje sie jednak lepszy.
    Ba... ale znowu cena, cena (2.8L ok 4 tys, 4L ok 2300 , rowniez nowe)... GO i tak bedzie dobra przy f4, a w uzyskaniu znosnych czasow naswietlania pomoze mi odpowiednie ISO.Czyli zamiast jednego 17-40L bede mial prawie dwa szkla - Sigme 15-30 (na szerokim kacie az tak bardzo mi nie zalezy, tylko przydatne a nie niezbedny wg moich zainteresowan) i dobra Elunie
    Z teog najbardziej poprawi Ci humor BP. NIc Ci tak nie pomoze w robieniu zdjec jak ten wynalazek.
    W tej chwili kolejnosc to: filtry UV i polar 67mm do Tamrona (COKIN, Marumi albo Heliopan - porownam ceny) , softbox do 420EX (akcesoria "jakosciowo-ochronne") , plecak Lowepro Mini Trekker, Statyw Manfrotto, wezyk spustowy (akcesoria "wygodniczo-ochronne"). Dopiero po tym BP i databank (akcesoria "wygodniczo-uzytkowe"). Ergo - BP bede kupywal najwczesniej za 3 mies (pieniazki...).

  4. #14
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Dyskusje o pleckach foto przenioslem >> TUTAJ <<

  5. #15
    Skibi
    Guest

    Domyślnie

    U mnie skromniutko.
    10D,C 50 1.8,C 28-105 3.5-4.5, 550EX,RiData 512,256 i setki,Manfrotto 190 z kulką,Lumiquest.
    10D mam od końca listopada.Niestety FrontFokus.Serwis u helmutów trwa 4 tygodnie,więc przez świeta fociłem 5.6 i więcej,a dopiero teraz wysyłam do korekty.

    Aby kupić tę zabawkę sprzedałem F80 i obiektywy.Pozostał mi jeszcze Sunpak 5000.

    Z cyfry były Nikony 880,995 i uwazam rewelacyjna hybryda Fuji 602Z.

    pozdrawiam.

  6. #16
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Z mojego zestawu oddaje 50tke 1.8 (do sprzedajacego)... nie jest mi na razie BARDZO potrzebna. Tamronik ma troszke gorsza ale dla mnie zupelnie wystarczajaca jakosc, a 50tka jest na tyle tania i popularna ze kiedys pozniej bez problemu kupie. Za to za jej wartosc kupie sporo akcesoriow ochronnych (filtry, torba) ktore mi w tej chwili sa bardziej potrzebne, a Tamron da rade mam nadzieje

  7. #17
    arqs
    Guest

    Domyślnie

    Zatem i ja sie pochwale oraz jednoczesnie przywitam :-) Jako ze sprzet mam od srody, a praktycznie calosc od czwartku jeszcze sporo czasu mi zajmie poznawanie go

    Nazywam sie Arek i chcialbym wszystkich forowiczow przywitac [grzecznie ]

    Na razie zestaw jest skromny, dlug za to duzy

    EOS 10D | EF 28-135mm IS | 70-200 f/4 L

    Co do planow to marzy mi sie juz po 2 dniach 70-200 f/2.8 ale pierw trzeba posplacac swoje wierzytelnosci a pozniej kupic 550 EX

    PS. Mam nawet pozyczona torbe bo na razie nie ma kasy na tak podstawowy sprzet :P
    Pozdrawiam
    Arek vel arc

  8. #18
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez arqs
    EF 28-135mm IS | 70-200 f/4 L
    Ciekawe pokrycie ogniskowych

    Juz tlumacze o co mi chodzi - obiektyw 28-135 kupuje sie raczej jako uniwersalny uniwersal, gdy nie ma sie zamiaru przez dluzszy czas dokupywac innych obiektywow, by miec pokryty w miare waski kat (z IS) oraz standard... jak juz masz bardzo dobra Lke 70-200 to i w standardowym zakresie przydaloby sie cos lepszego niz ten uniwersalny ... cos w stylu mojego Tamrona 8) albo Canonowych eLek (za drogie troche) z tego zakresu.

    Czyli stereotyp jest taki ze 28-135 bardzo dobrze nadaje sie na samodzielny, pojedynczy obiektyw do przeroznych zastosowan (choc wg mnie i 28-70 biorac pod uwage mnoznik tez sie jako taki dobrze nadaje, szczegolnie ze wzgledu na swiatlo). Natomiast gdy bierzesz juz od razu dwa obiektywy - to lepiej brac cos wlasnie 24-70, 28-70 itp bo i tak w tym 28-135 te 65 (prawie pol obiektywu! ) ponad 70 ci sie marnuje - bo ja bym przy takiej potrzebie zalozyl jednak Lke z powodu lepszej jakosci (chyba ze bym nie mial jej przy sobie).

  9. #19
    fotograf Awatar Czacha
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    44
    Posty
    4 868

    Domyślnie

    Tylko ze nie zawsze jest czas czy tez mozliwosc przepiecia obiektywu na dluzszy.. wtedy sytuacje ratuje dlugi koniec ;-)

    Ja sie jednak wyzbywam 28-135 na rzecz .. wlasnie.. chyba Tamrona 17-35/2.8-4 ... ale jeszcze do konca nie jestem przekonany... ciagle ze soba walcze... a raczej nie z soba a z Canonowska 20'tka 2.8..

  10. #20
    arqs
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Cytat Zamieszczone przez arqs
    EF 28-135mm IS | 70-200 f/4 L
    Ciekawe pokrycie ogniskowych
    Wierz lub nie ale plan byl bardzo prosty. Aparat dostalem w srode i mial byc tylko i wylacznie 28-135 [gdybym wiedzial ze dwa dni pozniej bede mial 70-200 to bym prawdopodbnie kupil Tamrona [a) tanszy; b) stale swiatlo; c) zdjecia podobne do tych z 28-135] ]

    A ze wyszlo jak wyszlo - dostalem dobra propozycje kupna nowej Lki to ja po prostu wzialem nie zastanwiajac sie jak mi sie pokrywaja ogniskowe

    PS. Dobrze ze nie bylo f/2.8 bo by moj portfel sie zalamal jak polski system finansow panstwa :P

Strona 2 z 150 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •