Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Canon 10D vs Nikon D70 ??? Co lepiej kupić???

  1. #1

    Domyślnie Canon 10D vs Nikon D70 ??? Co lepiej kupić???

    zastanawiam sie nad zmianą aparatu na cyfraka. Obecnie jestem szczęślimym posiadaczem Eos 50. Mam dwa typy co do cyfrowych lustrzanek 10D albo D70. ktory jest lepszy???

  2. #2
    gajowy Awatar akustyk
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    holandia
    Wiek
    45
    Posty
    11 945

    Domyślnie

    co zamierzasz fotografowac?
    www albo tez flickr

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    ile masz kasy?
    dlaczego 10D z Canona?

    jeśli masz 50'kę to D70 może ci nie podejść, sam próbowałem, ale mnie nie przekonał. Canon - pytanie, który
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  4. #4

    Domyślnie

    do tej pory fotagrafowałem głownie przyrode czasem jakąś archtekture. Ale jak kupił bym cyfre to chce zacząć zajmować się fotografią ślubną może troceh reporterką. Najgorsz jest to ze za dużo kasy nie mam

    [ Dodano: 10-03-2005 ]
    zastanawiam się na 10D z tego względu ze (z tego co o nim wyczytałem) jest lepszy do 300D a na 20D to bym zbierał i zbierał.....

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Ale jak kupił bym cyfre to chce zacząć zajmować się fotografią ślubną może troceh reporterką.
    Jeśli chcesz robić śluby i reporterkę to będziesz potzrebował wysokich ISO i E-TTL II. Wychodzi więc na 20D lub 350D. Nikon ma dobrą pracę z lampą, ale kijowe wysokie ISO.

    Arkan
    Pentax K-5 II, Leica M9

  6. #6

    Domyślnie

    10D ma E-TTL to nie wystarczy?? Jest aż taka duża róznica pomiędzy E-TTL a E-TTL II ?? A co do ISO to 400 albo 800 powinno wystarczyć. 10D jest z serii półprof. więc powienie jakoś dawać sobie rade. Mam nadzieję że 10D nie ma szumów przy takich ISO. Nie wiem natomias jak D70 - napewno super pracuje z lampą (3D Matrix) a jak w Nikonie wyglądają zakłuceniea przy ISO 400 - 800 ??

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Arkan
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    1 401

    Domyślnie

    Jest aż taka duża róznica pomiędzy E-TTL a E-TTL II ?
    Jest b.duża - w E-TTL II praktycznie nie przepalasz przy błysku bezpośrednim. W E-TTL musisz korygować siłę błysku lampy.
    A co do ISO to 400 albo 800 powinno wystarczyć. 10D jest z serii półprof. więc powienie jakoś dawać sobie rade. Mam nadzieję że 10D nie ma szumów przy takich ISO
    Do 400 jest bdb, do 800 jest OK. 1600 trudne do użycia.
    a jak w Nikonie wyglądają zakłuceniea przy ISO 400 - 800 ??
    brak 100, pow 400 trudne do użycia więć tak naprawdę masz 200 i 400.

    Arkan
    Pentax K-5 II, Leica M9

  8. #8

    Domyślnie

    hymmm.... czyli pod względem ISO duży + dla Canona
    A jak ma się sprawa wykonania tych modeli body? Nikon zawsze robi pancerne konstrukcje. Z tego co wyczytałem 10D też jest zrobiony ze stolu a nie z plastyku. Ale czy jest tak pancerny jak nikon??
    Jeszcze jesdno pytanko. Jak wygląda kwestia szybkości pracy? (zapis fotek itp.)
    A moze warto bedzie dołożyć do 20D?

  9. #9
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zabol
    Nikon zawsze robi pancerne konstrukcje. Z tego co wyczytałem 10D też jest zrobiony ze stolu a nie z plastyku. Ale czy jest tak pancerny jak nikon??
    Podejrzewam ;-), ze 10D jest conajmniej tak pancerny jak D70... a moze ;-) nawet troche bardziej

    Cytat Zamieszczone przez zabol
    A moze warto bedzie dołożyć do 20D?
    Pod wieloma wzgledami warto. Pytanie - sa to dla ciebie decydujace wzgledy czy nie?

  10. #10

    Domyślnie

    A wiem może kotś co jakie są największe wady 10D i D70??

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •