Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Czy ktoś posiada taki dyfuzor??

  1. #1
    Coś już napisał Awatar jacech1
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Przemków
    Posty
    98

    Domyślnie Czy ktoś posiada taki dyfuzor??

    Witam
    Zastanawiam się nad zakupem dyfuzora
    http://www.allegro.pl/show_item.php?item=44514048

    co o tym sądzicie??, a może macie inne propozycje??

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

  3. #3

    Domyślnie

    Mam inna lampe ale dyfuzor ten sam (inny rozmiar).
    Jak dla mnie niezle. Ewidentnie rozprasza swiatlo i delikatnie doswietla do przodu.
    Bardzo podobne efekty daja nasadki Lumiquesta, efekt jest czasami lepszy, czasami gorszy. To ma ta zalete, ze jest b. latwe w trasporcie czego o w/w nasadkach nie mozna powiedziec. Ale Lumiquessty maja tez inne zalety chocby model 80/20.

    Ja lubie uzywac O-B, oczywiscie w pomieszczeniach. BTW: Widac czasami w TV jak niektorzy fotoreporterzy maja nalozone wlasnie omni-bounce, ale uzywaja ich przy lampie "na wprost" co generalnie IMHO niewiele daje. Mozna ewentualnie uzywac tego tak do lekkiego rozporszenia i zmiekczania swiatla (prymitywny softbox), ale efekt w/g moich testow, przy takim uzyciu omni bounce'a, jest symboliczny 8)

    Na dworzu nie ma to wiekszego sensu zakladac tego na lampe :wink:

  4. #4
    Coś już napisał Awatar jacech1
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Przemków
    Posty
    98

    Domyślnie

    poczytałem troszeczkę i zastanawiam się co lepsze czy Omnibounce czy softbox o którym pisał Vitez.

    Potrzebny mi jest do fotografowania reporterki w kościołach w domu itp. głównie portrety chcę uniknąć blinków na twarzy (chyba dobrze piszę blinków ).

    W.g Was co lepiej kupić Omnibounce czy softbox??

  5. #5

    Domyślnie

    Chyba raczej blikow A co do wyboru to jedno i drugie Oba sluza do czego innego, jeden do zmiekczania swiatla strzelanego na wprost, a drugi do lepszego wypelniania pomieszczen swiatlem. IMO w warunkach malego pokoju duzo lepiej bedzie sie sprawdzal O-B, w warunkach koscielnych softbox - tam od sufitu nie strzelisz lampa 8)
    (inna sprawa czy odwazylbym sie z S-B latac po kosciele )
    Pozostaje tylko kwestia wyboru wielkosci softboxa (lumiquest o ile pamiatam ma dwa modele). Im mniejszy wielkoscia tym ma mniejszy wplyw na poprawe jakosci blysku.
    Co do sensownosci uzycia przenosnego softboxu czy O-B przy zdjeciach plenerowych to sprawa jest dyskusyjna Tutaj takie male 'zabawki' chyba nie zadaja egazminu.

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar tpop
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    44
    Posty
    1 465

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacech1
    W.g Was co lepiej kupić Omnibounce czy softbox??
    Omnibounce bedzie chyba wygodniejszy.

  7. #7
    Coś już napisał Awatar jacech1
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Przemków
    Posty
    98

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tiberek
    Chyba raczej blikow
    byłem blisko

    Cytat Zamieszczone przez tiberek
    Co do sensownosci uzycia przenosnego softboxu czy O-B przy zdjeciach plenerowych to sprawa jest dyskusyjna Tutaj takie male 'zabawki' chyba nie zadaja egazminu.
    dokładnie raczej bez większego znaczenie

    myślę że na poczatek s-b to sobie zrobię i zobaczę co i jak, a kupie O-B i będę szczęśliwym posiadaczem obu

  8. #8
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tiberek
    IMO w warunkach malego pokoju duzo lepiej bedzie sie sprawdzal O-B, w warunkach koscielnych softbox - tam od sufitu nie strzelisz lampa 8)
    (inna sprawa czy odwazylbym sie z S-B latac po kosciele )
    Dobrze napisane, ja nie mam zadnych oporow przed bieganiem z softboxem po kosciele czy o zatloczonych wystawach kotow - jesli mam sie wstydzic fotografowac to po co kupowalem aparat?
    Co do omnibounce... jakos radze sobie bez tego - naprawde bardzo rzadko jestem w az tak ciasnych pomieszczeniach ze softbox do wyrzucenia .. a wtedy bez omnibounce blysk w sufit "zwykly" tez dobrze dziala. Za to softbox daje bezstresowe strzelanie "na wprost" z lepszym zasiegiem niz strzal 45stopniwgorezodblysnikiem i z o wiele mniejszym ryzykiem czerwonych oczu a slicznie zmiekczajac swiatlo.
    W warunkach plenerowych rowniez z softboxem strzelam - kontrujac oswietlenie sloneczne, wypelniajac cienie, lubie gdy to wypelnienie jest miekkie a nie walniete fleszem... a asysty z blenda jakos nie mam ochoty ze soba targac - wystarczy lampka z off-shoe cord i softbox (choc niektorzy namawiaja mni na parasolke ale to sporo wieksze i mniej poreczne do przenoszenia urzadzenie).

  9. #9

    Domyślnie

    No kosciol to specyficzne miejsce, przynajmniej dla mnie. W innych miejscach nie mam oporow A co do SB w plenerze to dobrej bledny maly SB nie zastapi, szczegolnie blendy nie-srebrnej. Faktem jest, ze z SB sobie samemu dasz rade, z bleda gorzej, chyba ze masz trip gripa lastolite'a ;]

    W pomieszczeniach typu pokoj w mieszkaniu jednak bede sie upieral, ze OB jest lepszy od SB lumiquesta. Moje osobiste testy mnie w tym zdaniu utwierdzaja :wink: Ja, mimo, ze tez jestem "kociarz" po wystawach kocich nie biegam, za to duzo fotek robie wlasnie w M-iles-tam. W ostatecznosci zawsze mozna uzyc swiatla odbitego od wbudowanej w lampy bialej plytki. To tez elgancko rozprasza.

    Heh, wychodzi ze dla kazdego cos milego Kazde z tych rozwiazan jest dobre do konkretnych potrzeb i uzupelniaja sie one wzajemnie, choc z drugiej strony mozna przezyc jak sie czegos nie ma i stosowac "tricki" tym co sie ma.

    I to by bylo na tyle.... 8)

  10. #10
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tiberek
    No kosciol to specyficzne miejsce, przynajmniej dla mnie.
    Lampa z sb blyska slabiej, jest mniej widoczna przez co mniej sie rzuca w oczy fakt robienia zdjec w kosciele... no ale gdybym naprawde chcial klimatyczne zdjecia porobic to bez lampy w ogole .

    Faktem jest, ze z SB sobie samemu dasz rade, z bleda gorzej, chyba ze masz trip gripa lastolite'a ;]
    No wlasnie w tym problem ze nie mam ani blendy,ani statywu do niej ani ochoty na towarzystwo asystenta podczas spacerow 8)

    W pomieszczeniach typu pokoj w mieszkaniu jednak bede sie upieral, ze OB jest lepszy od SB lumiquesta. Moje osobiste testy mnie w tym zdaniu utwierdzaja :wink: Ja, mimo, ze tez jestem "kociarz" po wystawach kocich nie biegam, za to duzo fotek robie wlasnie w M-iles-tam. W ostatecznosci zawsze mozna uzyc swiatla odbitego od wbudowanej w lampy bialej plytki. To tez elgancko rozprasza.
    Jesli avatarek wynika z twoich osobistych testow - to upewnia mnie ze OB nie jest tym co chcialbym uzywac. Dlaczego? Pierwsze zdjecia moje kotow mialy wade zglaszana przez ogladajacych - niedoswietlone oczy (Canon G3, bez lampy robione by nie bylo odblaskow od lampy wbudowanej). Pozniej probowalem z lampa zewnetrzna, z blyskiem odbitym i z odblysnikiem )z kartki papieru na gumce przyczepionej, lampa 420EX) - nadal to samo - niedoswietlone oczy. Dopiero softbox rozwiazal problem. Na avatarku twoim rowniez widze ten sam problem - niedoswietlone oczy (a tak sie wlasnie dzieje przy blysku wypelniajacym pomieszczenie - cale pomieszczenie i calosc kota moze dobrze oswietlona, ale oczy gina w polmroku czola), dlatego jednak - by miec doswietlone oczy (w pomieszczeniu) - bede zawsze polecal blysk bezposredni przez softbox, natomiast by miec ujecie ogolne lepiej oswietlone - oczywiscie OB lepiej sie sprawdzi.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •