Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 197

Wątek: Sprzedawca z Allegro "Gandini " proszę o opinie

  1. #21
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Krosno
    Wiek
    34
    Posty
    536

    Domyślnie

    a to wy nie wiecie ze canon wypuscil nowy model 17-40 z IS em
    super szklo , mam od tygodnia i naprawde rewelka
    6D 30D 35 85 70-200 430EX

    Pozdrawiam

  2. #22
    foto-computers
    Guest

    Domyślnie

    Witam,

    NIE POLECAM! pomijam fakt ze facet nie potrafi sie wyslowic po polsku i jego wiedza na temat foto jest na poziomie przedszkola, nie ma pojecia co sprzedaje wystarczy zapytac glebiej i sie gubi, nie to jest jednak najwazniejsze, wazne jest ze mozna miec spore problemy kupujac u niego bo ma sprzet z niemiec i nie wystawia faktur vat czyli sprzedje nie wykazujac w urzedzie skarbowym swoich dochodow co moze sie skonczyc zniknieciem sprzedawcy - problem z reklamacja towarow i dochodeniem gwarancji, do tego odwoluje oferty w swoch aukcjach, wszystko chce zalatwiac poza allegro, przebija tez oferty na swoim podstawowym koncie gandini, drugim niby prywatnym kontem foto-computers (oba konta z Ostrzeszowa)

    zachecam do porownania stron o mnie, co do tresci sa zadziwiajaco podobne i napisane w takim samym stylu

    strona o mnie ganini

    strona o mnie foto-computers

    dokladnie taki sam tekst w obu przypadkach, cytat:

    "Dołożę wszelkich starań, by zakupiony u mnie towar dotarł do klienta bezpiecznie i jak najszybciej.
    Staram się wszystkich traktować poważnie i uczciwie, co potwierdza moja długa historia transakcji, wiec uważam że jeżeli masz "olej w głowie" to Wiesz, że możesz mi zaufać."

    "Dołożę wszelkich starań, by wylicytowany towar dotarł do klienta bezpiecznie i jak najszybciej.
    Staram się wszystkich traktować poważnie i uczciwie, co potwierdza moja historia transakcji, wiec uważam, iż możesz mi ufać."

    wnioski pozostawiam czytajacym, mysle ze szkoda ryzykowac

    pozdrawiam
    as

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    A, A
    Wiek
    47
    Posty
    127

    Domyślnie

    Ponad miesiąc temu zakupiłem u tego tip-a Canona 40D. Zakup, oczywiście poza allegro. Sprzęt zgodny z opisem i moimi oczekiwaniami.Błyskawiczna przesyłka. W środku pudełka gwarancja, dowód zakupu sprzętu w Niemczech, komplet dokumentów, książeczek i kilka innych dupereli. Z uwagi na to, że zakup odbywał się poza aukcją, sprzedający przejął koszty wysyłki, dodatkowo dorzucił mi dwie sztuki zamiennika BP-511. Wszystko za kwotę 2,5 tys. pln. Dobry kontakt, facet posiada podstawowe wiadomości o sprzedawanym sprzęcie, choć raczej pasjonatem fotografii nie jest. Gdybym miał dokonać zakupu raz jeszcze, na pewno bym się ponownie zdecydował.
    Dla rozjaśnienia sytuacji dodam, że ponad rok temu kupowałem Canona 400d u jednego ze sprzedawców oferujących swój sprzęt za pośrednictwem allegro. Nie podaję nazwy, aby nie być posądzonym o stronniczość i krecią robotę. Przy zakupie otrzymałem body razem z obiektywem kitowym. Na aukcji oferowany był 18-55 USM, otrzymałem bez USM. W sumie różnica żadna, ale jest zgrzyt. Po otwarciu paczki i pierwszych fotach okazuje się, że akumulator wytrzymuje 200 fotek i posiada wytarte styki. Chcę zawiesić aparat na szyi, ale...nie mam paska, bo sprzedający zapomniał dosłać. Do aparatu otrzymałem paragon - jako dowód zakupu i jakąś gwarancję sprzedawcy wypisaną "na kolanie". Kolor body srebrny, opakowanie po czarnym. Instrukcja, to nieudolny skan oryginalnej instrukcji papierowej , dołączony na płycie CD. Po kilkutygodniowych bojach gość dosłał mi brakujące elementy i "łaskawie" dorzucił zamiennik BP-511, bo jak wytłumaczył:"...mogło dojść do pomyłkowej zamiany akumulatora z testowanego egzemplarza z moim". Mając świadomość lekkiego wy....chania mnie, machnąłem już ręką na pozostałe szczegóły transakcji, bo nie mam czasu na dochodzenie roszczeń, które rozbijają się o kwotę 100, czy 200zł.
    Zmierzam do tego, by pokazać, że faktura, czy paragon nie świadczą o tym ,że transakcja będzie przebiegała bez zarzutu. Dla mnie, jako kupującego liczy się, abym otrzymał sprzęt zgodny z moimi oczekiwaniami, tzn. kompletny,nowy,z kompletem dokumentów gwarancyjnych i zakupiony po atrakcyjnej cenie. Sposób rozliczenia się sprzedawcy z US zostawiam jemu oraz organom podatkowym.
    PS.Pomimo iż sam jestem bardziej czytelnikiem, niż aktywnym uczestnikiem forum CB, to czasem zadziwiają mnie osoby, które rejestrują się li tylko po to, aby wysmażyć jakąś kąśliwą wypowiedź pod czyimś adresem.
    Pozdr.

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar wojkij
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Meksyk Europy
    Wiek
    36
    Posty
    1 915

    Domyślnie

    Kupowałem od Gandiniego chyba z dwa lata temu stałkę klasy L - dowód zakupu był z jakiejś niemieckiej hurtowni z datą wystawioną na jakieś 2 miesiące wcześniej - efekt taki że gwarancji niby 22miesiące ale w Polsce tylko 10.

    Pomijając takie minimalne zgrzyty kontakt był konkretny i rzeczowy, można kupować.

  5. #25
    Uzależniony Awatar bundy
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Zawiercie
    Wiek
    48
    Posty
    760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez foto-computers Zobacz posta
    Witam,
    wazne jest ze mozna miec spore problemy kupujac u niego bo ma sprzet z niemiec i nie wystawia faktur vat czyli sprzedje nie wykazujac w urzedzie skarbowym swoich dochodow co moze sie skonczyc zniknieciem sprzedawcy - problem z reklamacja towarow i dochodeniem gwarancji
    A w czym problem jeśli chodzi o sprzęt kupowany w Niemczech?? Jeśli jest karta gwarancyjna i niemiecki dowód zakupu, to sprzedający (w tym przypadku Gandini) nie jest do niczego potrzebny, bo to jest gwarancja producenta a nie sprzedawcy :-) Kupowałem u Gandiniego i faktycznie może nie jest "oblatany" w temacie jak wielu innych sprzedawców (np. forumowy Tovers ;-) ), ale zakup był bezproblemowy, wysyłka szybka i dobrze zabezpieczona, wszystkie dokumenty w komplecie i sprzęt bez zarzutu.
    Też mnie trochę dziwią takie jadowite posty z zupełnie nowych kont. Może od razu trzeba było wysłać kopię posta na adres odnośnego Urzędu Skarbowego ;-) ;-)
    1, czarne i białe szkiełka + worek gratów... ale chyba i tak nie umiem robić zdjęć...

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    46
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek1976 Zobacz posta
    zadziwiają mnie osoby, które rejestrują się li tylko po to, aby wysmażyć jakąś kąśliwą wypowiedź pod czyimś adresem.
    A mnie to wcale nie zastanawia, z reguły cel jest jasny

  7. #27
    Początki nałogu Awatar GhostRider
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Tarnow - okolice
    Wiek
    42
    Posty
    335

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bundy Zobacz posta
    Kupowałem u Gandiniego i faktycznie może nie jest "oblatany" w temacie jak wielu innych sprzedawców (np. forumowy Tovers ;-) ), ale zakup był bezproblemowy, wysyłka szybka i dobrze zabezpieczona, wszystkie dokumenty w komplecie i sprzęt bez zarzutu.
    Się również pod tym chyba podpiszę
    Moje zdjęcia na forum
    7d 17-35 18-135STM 35/2 50/1.8 85/1.8 100/3.5 70-200/4 580EXII
    http://jaceklosko.blogspot.com/

  8. #28
    Uzależniony Awatar tom517
    Dołączył
    Jun 2007
    Wiek
    45
    Posty
    495

    Domyślnie

    Też dobrze wspominam zakup (2 lata wstecz), ostatnio kupiłem u innego TIPa i w sumie mam paragon na ten sam sklep w Niemczech (chyba jakas jedna hurtownia zaopatruje naszych TIPów )

  9. #29
    Bywalec
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Clare
    Posty
    126

    Domyślnie

    Pan Gandini spoko gosc ,rzadko slyszalem zlą opinię na jego temat. Sprzedaz to priorytet a kto i co z tym sprzetem robi ma gdzies. jest na biezco i zawsze mozna sie dogadac...zdradze ze nie tak dawno znalazlem u niego nowa 5D I niesmiganą
    Ostatnio edytowane przez underhand ; 23-03-2009 o 12:06

  10. #30
    Zablokowany
    Dołączył
    Jan 2007
    Posty
    11

    Domyślnie Gandini- polecam

    Witam
    Kupiłem u Gandiniego 2x30d , 1x40d, ....
    Szybko, solidnie . Na dwie puszki otrzymałem z Canona zwrot części zapłaty, towar bdb.
    Kontakt jest dobry, wysyłki szybkie..
    A kolega foto- computers, który zaglada Gandiniemu do dochodów( dywagacje n/t urzędu skarbowego) sam pierwszy rzuci kamień?...
    jak na nowego forumowicza(marzec 2009)trochę za ostro.
    Ostatnio edytowane przez renene ; 23-03-2009 o 17:45

Strona 3 z 20 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •