Strona 65 z 65 PierwszyPierwszy ... 1555636465
Pokaż wyniki od 641 do 643 z 643

Wątek: Fotografia ślubna - jak zacząć?

  1. #641
    Początki nałogu Awatar fleder
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    mazowsze
    Wiek
    40
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - jak zacząć?

    Axel masz rację, US zainteresowany jest naszym dochodem. Jednak gdy ktoś jest na karcie podatkowej to płaci co miesiąc stałą stawkę, bez znaczenia czy realizuje zlecenia czy nie. Tutaj sprawa wygląda inaczej. Poza tym, warto byłoby dowiedzieć się jak zapatruje się na to ktoś kumaty z ZUSu, gdzie przecież płacimy co miesiąc zdrowotną. Żeby się przypadkiem za kilka lat nie okazało, że ktoś się zainteresował tematem i mamy do zapłacenia zaległe składki wraz z odsetkami...
    5D, stałki, zoomy

  2. #642

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - jak zacząć?

    Masz rację kolego wszystko zależy od tego jaki rodzaj opodatkowania sobie wybrałeś. Co do ZUS-u to w moim przypadku jeden opłacam na etacie. Przy DG opłacam samą zdrowotną oraz podatek od dochodu. Ale z tego co się orientowałem osoby nie mające innego źródła dochodu (umowy o pracę w pełnym wymiarze czasu pracy) to przy zawieszonej działalności muszą odprowadzać składkę zdrowotną. Te wiadomości są również do zweryfikowania przez osoby znające temat bo niestety nie mam 100% potwierdzenia. Nie wiem również jak ma się sytuacja do osób będących na vacie.
    a to z googla:
    "W okresie zawieszenia przedsiębiorca nie może wykonywać działalności gospodarczej i osiągać z niej bieżących przychodów. Ma jednak prawo do:

    - wykonywania wszelkich czynności niezbędnych do zachowania lub zabezpieczenia źródła przychodów,
    - przyjmowania należności powstałych przed datą zawieszenia,
    - zbywania własnych środków trwałych i wyposażenia, poza zbyciem wartości niematerialnych i prawnych,
    - uczestniczenia w postępowaniach sądowych, podatkowych i administracyjnych związanych z działalnością gospodarczą wykonywaną przed zawieszeniem,
    - osiągania przychodów finansowych, także z działalności prowadzonej przed zawieszeniem".

    Więc podpisywanie umów powinno się traktować jako zabezpieczenie źródła przychodów.
    system EOS z eLizabeth

  3. #643
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    408

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - jak zacząć?

    Axel - nic nie możesz robić skoro masz zawieszoną działalność to jest logiczne i wyraźnie to napisałem. Znam osobe obeznaną w przepisach, która prowadzi od tej strony przepisów firme czyli księgowość. To jest informacja sprawdzona i tak jest obojętne na czym ty jesteś na vacie czy książce. Zawieszenie to zawieszenie i nawet ulotek nie wolno roznosić, a tym bardziej umów podpisywać bo to wszystko jest związane z twoją działalnością. Reklamować się możesz jak masz działalność lub przed jej założeniem. Były różne przypadki że przelew ktoś wysłał i US się doczepił jak była zawieszona działalność. Różni są ludzie i mogą donieść albo z czasem wyjdzie. Możesz roznosić czy podpisywać, ale jak ją prowadzisz albo przed zawieszeniem. Pary zawsze wcześniej przychodzą pól roku czy rok nawet i data widnieje, pieczątka,podpisy a zaliczke i tak zawsze każdy pobiera te 10-15 % jak jest dobrze umowa skonstruowana, ale to nie ma znaczenia jak napisałem we wcześniejszym poście i powyżej. Pozdro
    Ostatnio edytowane przez pawelo1 ; 02-09-2012 o 12:01

Strona 65 z 65 PierwszyPierwszy ... 1555636465

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •