Strona 64 z 65 PierwszyPierwszy ... 145462636465 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 631 do 640 z 643

Wątek: Fotografia ślubna - jak zacząć?

  1. #631
    Początki nałogu Awatar fleder
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    mazowsze
    Wiek
    40
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - jak zacząć?

    Szperałem już trochę na money.pl, choć pytania nie zadawałem. Według nich podpisanie umowy nie może odbywać się w czasie zawieszenia DG. No ale tutaj u źródła mam ludzi, którzy praktykują to być może co roku, więc to forum chyba jest odpowiednim miejscem
    5D, stałki, zoomy

  2. #632
    Coś już napisał Awatar MrSpike
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Wwa
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - jak zacząć?

    nie mozesz miec dzialanosci gospodarczej (nawet zawieszonej) i jednoczesnie podpisywac UD czy UZ. bedzie to traktowane jako proba oszustwa skarobwego (unikasz placenia wyzszego podatku dochodowego i VAT od uslugi). przerabialem temat i po zakupach sprzetu zdecydowalem sie na likwidacje dzialanosci i zasuwaniu na UD.

  3. #633
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - jak zacząć?

    Cytat Zamieszczone przez MrSpike Zobacz posta
    nie mozesz miec dzialanosci gospodarczej (nawet zawieszonej) i jednoczesnie podpisywac UD czy UZ. bedzie to traktowane jako proba oszustwa skarobwego (unikasz placenia wyzszego podatku dochodowego i VAT od uslugi). przerabialem temat i po zakupach sprzetu zdecydowalem sie na likwidacje dzialanosci i zasuwaniu na UD.
    Chyba nie o taki typ umowy chodziło - ja zrozumiałem pytanie tak: czy w okresie w którym DG jest zawieszona (poza sezonem) można podpisywać umowy (nie: świadczyć usługi!) które będą realizowane już po "odwieszeniu" działalności. (w sezonie).
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  4. #634
    Początki nałogu Awatar fleder
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    mazowsze
    Wiek
    40
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - jak zacząć?

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Chyba nie o taki typ umowy chodziło - ja zrozumiałem pytanie tak: czy w okresie w którym DG jest zawieszona (poza sezonem) można podpisywać umowy (nie: świadczyć usługi!) które będą realizowane już po "odwieszeniu" działalności. (w sezonie).
    Precisely! O to chodziło w moim pytaniu.
    5D, stałki, zoomy

  5. #635
    Coś już napisał Awatar MrSpike
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    Wwa
    Posty
    70

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - jak zacząć?

    Cytat Zamieszczone przez fleder Zobacz posta
    Precisely! O to chodziło w moim pytaniu.
    a to nie ma problemu. US nie interesuje kiedy podpiszesz i kiedy bedziesz pracowal, ale kiedy i w jaki sposob bedziesz za to otrzymywal wynagrodzenie. u mnie przez jakis czas w ramach oszczednosci na zus, zawieszalem dzialanosc na kilka miechow, odwieszalem na miesiac, wystawialem zalegle f-ry i znow zawieszka .

  6. #636
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - jak zacząć?

    Cytat Zamieszczone przez MrSpike Zobacz posta
    a to nie ma problemu. US nie interesuje kiedy podpiszesz i kiedy bedziesz pracowal, ale kiedy i w jaki sposob bedziesz za to otrzymywal wynagrodzenie.
    A jak się to ma do (chyba częstego) zaliczkowania przy podpisaniu umowy?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  7. #637
    Początki nałogu Awatar fleder
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    mazowsze
    Wiek
    40
    Posty
    297

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - jak zacząć?

    Rzeczywiście, w umowie zwykle stoi 'pobrano/wpłacono zaliczkę/zadatek w wysokości ...zł'. Przyjmujemy pieniądze. US w tym momencie mógłby mieć pretensje, chociaż ktoś mógłby zinterpretować to w ten sposób, że jest to część kwoty, na którą ogólnie opiewa dane zlecenie, które wykonamy w momencie aktywnej DG.
    5D, stałki, zoomy

  8. #638
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    408

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - jak zacząć?

    musze was zmartwić, ale nic nie można robić jak się ma zawieszoną działalność. Tym bardziej podpisywać umów bo na logike biorąc to jest to brane pod prowadzenie działalności. A jak się umowy podpisuje to i zawsze jest jakaś zaliczka, pieczątka firmy i tak dalej, ale nawet bez zaliczki jest traktowane jak prowadzenie dg. Informacja ta jest prawdziwa i potwierdzona. Mam osobe obeznaną w przepisach i zapytałem. Sam tak uważałem, ale wolałem się jeszcze upewnić zanim napisze tego posta. Pozdro

  9. #639

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - jak zacząć?

    pawelo1 nie zawsze jest jakaś zaliczka. Tak samo prowadzenie strony internetowej może być podciągnięte pod prowadzenie DG. Nie znam się na prawie i ustawach ale obiło mi się o uszy, że jest to zorganizowany i ciągły sposób promocji swoich usług. Czy mając zawieszoną działalność nie możesz się reklamować? Nie możesz rozdawać folderów i ulotek? Wg tego co napisałeś to wynika że nie. Więc w jaki sposób pozyskać klienta aby móc prowadzić działalność i mieć z tego dochód??
    Po zasięgnięciu informacji w biurze rachunkowym dowiedziałem się, że US zainteresowany jest naszym dochodem, a co za tym idzie podatkiem. Powiedziano mi że podpisywanie umów w czasie zawieszonej DG nie stanowi problemu. Ale będę próbował pozyskać więcej informacji na ten temat, jeśli tylko się dowiem więcej to napiszę. Również interesuje mnie ten temat. Może jest tu jakiś prawnik i się wypowie, pozdrawiam
    system EOS z eLizabeth

  10. #640
    Pełne uzależnienie Awatar Ernest_DLRS
    Dołączył
    Dec 2007
    Miasto
    Toronto, Kanada
    Wiek
    40
    Posty
    1 216

    Domyślnie Odp: Fotografia ślubna - jak zacząć?

    Co innego strona internetowa i ulotki, co innego podpisywanie faktycznych umów.
    FF + S24EX | S50EX | H58/2 | H85/1.5
    APSC + 18-55is | 70-300vc

    kiedyś: C 400D > N D700 > C 30D > C 5D > C 40D | S20/1.8, S30/1.4, 85LmkII, 70-200L/2.8

Strona 64 z 65 PierwszyPierwszy ... 145462636465 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •