Strona 2 z 65 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 643

Wątek: Fotografia ślubna - jak zacząć?

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Kraków
    Posty
    183

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez architect
    Może niektórym się nie spodoba że kolejny raz ten sam tematale lepiej pytać niż później żałować. Więc proszę o porady. Zaznaczam że wcześniejsze tematy przeczytałem !

    Temat dotyczy fotografii ślubnej - kumpel się żeni,a że nie zamawiał żadnego fotografa to pomyślałem że zrobie mu prezent w postaci albumu ze zdjęciami. Przy okazji jakieś nowe doswiadczenie załapie.
    Ślub odbędzie się w tym kościele: http://www.otwock.com.pl/parafie/wincenty/index.htm
    w najbliższą sobotę tj. 24.02.06.
    Kościół dla mnie obcy ale widać że duży, wysoki i raczej słabo doświetlony.
    Sprzęt do wykożystania wraz z D30 to KIT Canona 18-55, Sigma 28-90 3,5-4,5 Lampka 420EX oraz chyba sie nie przyda EF 100-300 USM.

    I pytanka:
    1 - czy nastawić się na jakiś obiektyw i pstrykać do końca, którym? Czy zmieniać podczas ceremonii ?
    2- Na jakich ustawieniach aparatu - myślałem o Manual i czas 1/60 f 7,1-10 ?
    3- iso 400 czy 800 ? Przy 800 będą już szymy , stawiać od razu na Neat Image czy cykać na iso 400 ?
    4- Co z lampą ? Mam własnej roboty soft box przysłonięty kalką techniczną i pocket bouncer (sztuczny sufit) też własnego autorstwa czy może lepiej lampę na 45* i kartonik na górze ? Zakładam że sam palnik odpada.
    5- Jak ustawić siłe błysku lampy i EV prześwietlać czy liczyć na EX-a ?
    6- Jaki ustawić pomiar światła ? Skupiony czy centralnie wyważony ?
    7- Tryb AF - one shot czy Al servo ?
    8- Czy na zewnątrz równierz 1/60 czy może Av i doświetlać lampą, a może zrezygnować z lampy na zewnątrz? Czy coś innego ?


    Pytania mogą sie wydać co niektórym śmieszne ale odpowiadajac na nie i dokładając Swoje sugestie bardzo Byście mi pomogli.
    Robiłem 350d na 18-55 - ooo zgrozo. Ciemne to jak cholera. Moja rada - załatw jaśniejsze szkło. ISO 800 podczas cywilnego to optymalne ISO . Szumow nie widać jeszcze mocno a masz dośc spore możliwości operowania przesłoną. Czas moim zdaniem 1/60 nie krócej. Przesłona - domknij Kit`a do ok F8.0 i powinno być ok. Jak będize mało światła - no niestety, pełna dziura, ale przy F5.6 18-55 to masakra. Lampa o sufit ( robiłem tak z 420ex i wyszło ok ) Af - one shot , nic innego. Na zewnątrz zależy - jak plener, można lekko doświetlić lampą, ale raczej na ev -2 czy coś - jedynie jako błysk dopełniający. Jak masz jeszcze jakieś pytania to wal

  2. #12

    Domyślnie

    czy KIt jest ciemny, to zależy od Kościoła.. ja robiłem raz na ślubie, kościół był jasny więc KIT był OK.. Moim zdaniem 1/60 powinna wystarczyć.
    Rób i z lampą i z zastanym, z przewagą lampy.
    te bez lampy potrafią być bardziej klimatyczne ;-)

  3. #13

    Domyślnie

    idź do TEGO Kościoła i zrób próbne zdjęcia

  4. #14
    Pełne uzależnienie Awatar Parteq
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    47
    Posty
    1 159

    Cool

    Cytat Zamieszczone przez michal_sokolowski
    idź do TEGO Kościoła i zrób próbne zdjęcia
    A wystarczy przeczytac uwaznie;
    ;-)

    ===============================================
    Ślub odbędzie się w tym kościele: http://www.otwock.com.pl/parafie/wincenty/index.htm
    w najbliższą sobotę tj. 24.02.06.
    Kościół dla mnie obcy ale widać że duży, wysoki i raczej słabo doświetlony.
    ===============================================

    Pozdrawiam,
    Parteq

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar kami74
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Piaseczno
    Wiek
    49
    Posty
    1 492

    Domyślnie

    No to niech autor podzieli się efektami pracy albo przynajmniej opisem tych efektów jeśli osoby fotografowane nie wyrażą zgody
    Ostatnio edytowane przez kami74 ; 27-02-2006 o 11:35
    5DII 24105f4L S7030045,6APODG 501.8II 430EX wyposażona w ponton VS600R
    MOJE PSTRYKI NA CB& GALERIA NETOWA

    później, późnym popołudniem, gdy cienie będą dłuższe i smutniejsze niż są..

  6. #16
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    65

    Domyślnie

    Trochę opóźnienia z powodu wyjazdu zaraz po ślubie - wczoraj dopiero zobaczyłem co wyszło ze zdjęć.

    Mała próbka:









    Zdjęcia robione kitem 18-55 i sigma 28-90
    Lampa 420 EX z założonym softboxem skierowana na wprost, błysk na +1/3
    Czsy to 1/50, 1/60 niektóre robiłem przy 1/30 i też są ok zdjęcia w ruchu 1/125s
    Przysłona f 5,6 - f 8
    ISO 400
    Zapasowe akumulatrorki sie nie przydały.
    Zrobiłem ok 130 zdjęć do wywołania idzie 70.

    Pierwszy ślub więc strach w oczach - ale nie ma się czego bać od czegoś trzeba zacząć.
    Niestety albo stety ten ślub zbliżył mnie do zakupu jakiegoś szkiełka o wiekszej ostrości.
    Ogniskowe 18-90mm. w zupełności wystarczają, czasu jest dosyć sporo nie trzeba się spieszyć z ustawieniem parametrów czy lampy, mozna spokojnie wymienić obiektyw między fotkami.


    Może macie jeszcze jakieś sugestie przed oddaniem do wywołania ?
    Canon 4ever

  7. #17
    Zablokowany Awatar C41photocrew
    Dołączył
    May 2005
    Posty
    528

    Domyślnie

    śmutnio wygladaja tloszke tzn parka

  8. #18
    Pełne uzależnienie Awatar arturs
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    47
    Posty
    4 196

    Domyślnie

    Witam...

    Trochę podbiłbym kolory.. Tak jest może naturalniej ale trochę żywsze kolory będą się bardziej podobać

    Pozdrawiam
    Artur Starz
    5DmkI, C85f1.2L|580 EXII|

  9. #19
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Stockholm
    Posty
    159

    Domyślnie

    Co znaczy,że slub zbliżył Cię do kupna obiektywu? mam na myśli finansowo czy tez umocnił cię w przekonaniu żebyś zmnieł obiektyw.
    Zdjęcia jak zdjęcia,mało zbliżeń i trochę kolory blade,robiłeś aparatem,który masz w stopce?i pisz ile zdarłeś z młodych,hehe...
    EOS 50 I EF 70-200 4L I EF 17-40 4L I

  10. #20
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    65

    Domyślnie

    Blado wyszły po zmniejszeniu jakoś. Na papierze kolorki są żywe.
    Co do zbliżeń to są i to sporo bo osobiście lubie ciasne kadry.
    W sprawie obiektywu to przydałby się trochę ostrzejszy i jaśniejszy na co teraz polije.
    Robiłem D30, a z młodych nic nie zdarłem gdyż to kumpel i album dostał free.
    Canon 4ever

Strona 2 z 65 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •