Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Koszt zdjęć z drukarki termosublimacyjnej

  1. #1
    Coś już napisał Awatar jacech1
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Przemków
    Posty
    98

    Domyślnie Koszt zdjęć z drukarki termosublimacyjnej

    Zastanawiam się nad zakupem drukarki termosublimacyjnej i mam pytanko
    Jaki jest średni koszt zdjęcia z takiej drukarki.
    Drukarka - mam na mysli Canona i990, może ktoś na takiej pracuje to chętnie przeczytam jego opinie na jej temat
    Z góry dzięki

  2. #2

    Domyślnie

    Ja liczylem koszt dla CP400, no nie wyszlo to niestety rewelacyjnie, w zaleznosci od zrodla zakupu papieru wychodzilo mi od 1,20 do 1,70zl za 10*15 Zdecydowanie taniej wychodzi w labie. No chyba, ze odbitka ma byc na cito, to inna sprawa. Pomijam cene samej drukarki i koszty jej "amortyzacji".

  3. #3
    Coś już napisał Awatar jacech1
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Przemków
    Posty
    98

    Domyślnie

    tak myślałem że około tylu.
    A popełniłem gafę bo podałem drukareczke atramentową Canon i990 to atramentowa tylko w kolory w systemie CMYK.
    Czy ktoś drukuje na niej?? jak jest z jakością zdjęć??

    na termosublimacyjnej wyszło mi ok. 2zł

    Jak z jakością zdjęć dużo różnią się od zdjęć z labu???

  4. #4

    Domyślnie

    Jak z dobrego labu to jest różnica, na atramentowych widać 'kropeczki' jak sie zaczniesz przyglądać dokładnie, choć pewnie są lepsze i gorsze modele. Z termosublimacyjnych wychodzi to znacznie lepiej, ale maja one inne wady, jak choćby możliwość druku tylko (nie znam modeli co potrafiłyby inaczej) na błyszczącym papierze
    Generalnie jeśli miałbym już na coś się 'rzucać' to na coś w stylu CP400/600, ale musiałbym odczuwać wielkie ciśnienie na drukowanie odbitek od ręki. Wole przesłać zdjęcie do labu wieczorem i rano odebrać - a mam już wszystko prawie idealnie skalibrowane 8) No i cena odbitki jest dużo niższa niż z domowego sprzętu. Poza możliwościa wydruku od ręki nie widzę osobiście aktualnie powodu do płacenia dużo większej kwoty za gorszą lub w najlepszym razie porównywalną jakość odbitek.
    A za rok i tak będzie lepsza drukarka

  5. #5
    Coś już napisał Awatar jacech1
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Przemków
    Posty
    98

    Domyślnie

    Masz rację.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •