Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: Świecenie w plenerze z agregatem

  1. #11

    Domyślnie

    Chciałbym sie wtrącić do rozmowy o generatorach, bo właśnie przerabiam temat.
    Otóż, sprawdziłem ofertę Medikon (Fomei) i o ile same lampy i softy uważane są przez fotografów (osobiście rozmawiałem z 4 profesjonalnie sie tym zajmującymi) za świetna propozycję na dość wysokim poziomie, to generator ma raczej opinie średnie.

    Po pierwsze hałasuje.
    Na dworze może to nie przeszkadzać, ale ponoć (nie słyszałem) jest strasznie upierdliwe.

    A hałasuje dlatego (po drugie), że ma wbudowany układ chłodzenia w postaci wiatraka, który z kolei pracuje obojętnie czy urządzenie się akurat przegrzewa czy nie.

    Skutkuje tym (po trzecie), ze jak nie robisz zdjęć, a nie wyłączysz generatora, to sie rozładuje sam do zera zasilając własny układ chłodzenia wiatrakiem

    Po czwarte - pomimo zapewnień producenta, ze da sie nim obskoczyć dwie lampy 600W (takie sety sprzedają) to w praktyce mój znajomi twierdza, ze jedna lampa to lepsze rozwiązanie. Przy dwóch wyładowanie generatora to nie kwestia kilkuset strzałów, ale kilkudziesięciu. Zweryfikowane w praktyce w studio.

    Po piąte - proszę tego nie brać jako regule, ale znajomy warszawski fotograf spalił to urządzenie w 2 godziny po uruchomieniu. Do dziś twierdzi, ze to był jeden z pierwszych modeli i zwala to na "wiek dziecięcy produktu). Więcej o takim wypadku nie słyszałem.

    W sumie, oferta cenowo jest dość ciekawa (ok 1700zl), ale niestety nie mam zaufania po zasięgnięciu opinii.

    Mnie pozostała na polu bitwy tylko i wyłącznie oferta Bowens Travel Pack. Ułomnością jej jest fakt, że służy ona do zasilania jedynie! lamp Bowens - ma bowiem specjalne gniazdka. Innymi słowy, kupując to dostajemy w zestawie specjalny kabel, który możemy wetknąć jedynie w specjalne gniazdo w lampie Bowens. I tu uwaga!! Cennik bowensa ze sklepu Foto7 podaje nam cene 1730zl za Travel Pack... nic bardziej złudnego...! Aby to działało musicie kupić Travel Pack + ładowarka za 2465zl !! Dla mnie niezrozumiała polityka informacyjna zarówno Bowens, jak i dystrybutora w Polsce. Zresztą ich lampy również są sprzedawane !! bez kabli zasilających i żarówek pilotujących
    Rozmawiałem na ten temat z właścicielami i obiecali mi (o dziwo!!!), że wprowadzą do cennika niezbędną informację w tej sprawie. Bardzo mila reakcja na zastrzeżenia klienta

    Pozostałe firmy: Hensel, Elinchrom, itd sprzedają generatory na poziomie najwyższym zarówno jakościowo, jak i cenowo, bo tutaj startujemy już od 6.000zl do 11.000. A to już dla mnie przesada.

    Zdecydowałem się na Bowens. Zobaczymy.
    Ostatnio edytowane przez iczek ; 25-04-2008 o 13:00

  2. #12
    Bywalec
    Dołączył
    Sep 2007
    Miasto
    Łódź
    Wiek
    54
    Posty
    133

    Domyślnie

    Trochę odświeżę.
    A gdyby taki zestaw:
    http://http://www.allegro.pl/item392...ah_zelowy.html
    + to:
    http://http://www.allegro.pl/item383...v_gwar_24.html
    i np lamy elfo, markoflesz, itp.
    Testowałem kiedyś w sklepie na przetwornicy mojego sunboxa 250Ws i ładował się dość szybko. Ale to było tylko kilkanaście błysków.
    Czy taki zestaw grozi uszkodzeniem lampy (jak już wspomniano gdzieś wyżej)?
    Przecież ten fomei też składa się z kilku akumulatorów żelowych i podobnego lub nawet takiego samego układu jak w zwykłej przetwornicy.
    Tym bardziej, że te przetwornicy są z przeznaczeniem do sprzętu elektronicznego.

  3. #13
    SNT
    Guest

    Domyślnie Lampa poza domem....

    Witam
    mam takie pytanko, mianowicie czy ktos moze orientuje się jak wygląda sprawa z robieniem zdjęc z lampą np. gdy chcemy zrobic kilka fotek np. samochodu w jakiegos typu starej opuszczonej hali/hangar/magazyn gdzie nie ma dostepu do gniazdka 220V?? Mniej wiecej jak tu -->
    Kod html:
    http://digart.img.digart.pl/data/img/26/55/download/1618301.jpg
    Moze pytanie tendencyjne ale mnie meczy
    Pozdrawiam

  4. #14
    Uzależniony Awatar merger
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    wroclove
    Wiek
    40
    Posty
    619

    Domyślnie

    do posiadaczy bowensa i travel pak'ow: czy travel pak pozwala na uzywanie lamp ze swiatlem modelujacym, czy tylko na blyskanie? (gdzies w necie doczytalem taka informacje i chce to potwierdzic).

    przerabiam wlasnie temat i na polu bitwy pozostaja chwilowo:
    - lampy elfo quant 500 + generator fomei powerstar 2 lub 1 (plusy: serwis pl, w miare ok ceny za akcesoria, cena lamp, mozliwosc podlaczenia innych urzadzen do fomei, np. wytwornicy dymu..)
    - bowens gemini 500 + travel pak (plusy: mobilnosc, cena chinskich akcesoriow, cena travel pak'a)
    - profoto (jak mi laskawie ktos od monolight wysle cennik i sie nie przeraze..) (plusy: super mobilnosc zestawow, jakosc jakosc jakosc, promocja na akcesoria)

    przy okazji ktos jest w stanie takie zestawy porownac lub mial z nimi stycznosc? bylbym wdzieczny.
    5d | 40d | tokina 10-17 fish | canon 24/1.4L | canon 85/1.8 | canon 135/2L | canon 400/5.6L
    430ex | 2 x sunpak 555 | metz 60 ct-4 | 2 x elfo 500 | elfo 1200 | PW plus II | sekonic L-758DR

    adam chrabąszcz | extreme sport | galeria CB

  5. #15
    Uzależniony Awatar merger
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    wroclove
    Wiek
    40
    Posty
    619

    Domyślnie

    ten watek sie cieszy super powodzeniem, tyle odpowiedzi na pytania

    do rzeczy. moze ktos uzywal takiego generatora jak EXPLORER XT i moze sie pochwalic jak to dziala i czy jest to lepsza (na pewno tansza) opcja od fomei powerstar2.

    link do explorera xt: http://www.prostudio360.com/product....cat=474&page=1

    pelno tego na ebayu.
    5d | 40d | tokina 10-17 fish | canon 24/1.4L | canon 85/1.8 | canon 135/2L | canon 400/5.6L
    430ex | 2 x sunpak 555 | metz 60 ct-4 | 2 x elfo 500 | elfo 1200 | PW plus II | sekonic L-758DR

    adam chrabąszcz | extreme sport | galeria CB

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie

    a używał ktoś generatorów Profoto?
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  7. #17
    Uzależniony Awatar merger
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    wroclove
    Wiek
    40
    Posty
    619

    Domyślnie

    nie uzywalem, ale widzialem w uzyciu - wielgus i nazdraczew uzywaja acute. zreszta o profoto tez myslalem. seria acute jest jeszcze (biorac pod uwage promocje) w zasiegu cenowym, ale akcesoria dobijaja te cene juz mocno. serie 7 i 8 byly by spoko cenowo, gdyby nie fakt, ze ceny sa w euro
    5d | 40d | tokina 10-17 fish | canon 24/1.4L | canon 85/1.8 | canon 135/2L | canon 400/5.6L
    430ex | 2 x sunpak 555 | metz 60 ct-4 | 2 x elfo 500 | elfo 1200 | PW plus II | sekonic L-758DR

    adam chrabąszcz | extreme sport | galeria CB

  8. #18
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    A jam mam pytanie (być może lamerskie ). Jak patrzę na ceny tych zabawek to nie można kupić zwykłego spalinowego agregatu albo alternatywnie przetwornicy do samochodu? To są rozwiązania dużo tańsze i bardziej wydajne - nie myśleliście o tym? Bo jak rozumiem potrzebujecie tego w plenerze?
    Nie wiem - chodzi o wielkość i ciężar? - ale przecież na taki plener i tak nikt nie idzie piechotą?
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #19

    Domyślnie

    http://www.youtube.com/watch?v=UwzTRAfwqo8

    tutaj maja spalinowy agregat ktory robi halas a miedzy nim a lampami jakies "travel packi"

    widzialem jakis miesiac temu sesje gdzie przyjechala ekipa z dwoma lampami elfo podlaczonymi do agregatu i jakos pstrykali niestety nie wiem jakiej mocy lampy
    Ostatnio edytowane przez traphezz ; 03-12-2009 o 22:37

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar dinderi
    Dołączył
    Aug 2009
    Miasto
    Raszyn
    Wiek
    50
    Posty
    3 028
    Kontakt ze mną tylko przez e-mail: "mirekkania na yahoo kropka com kropka au". PW nie czytam.
    09. Rób i pokazuj zdjęcia, które podobają się tobie, a nie oglądającym.

    ---Moje zdjecia na FB---

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •