Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30

Wątek: Hello everybody

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez
    Nie, bylaby pierwsza klasa gdybysmy operowali tekstami w tej samej przestrzeni jezykowej... a tak to po prostu sie posliznal, bo moje pytanie dotyczylo jezyka angielskiego tylko i wylacznie
    Bez obrazy, ale o angielskim to masz wyjątkowo marne pojęcie... To czego się uczy w szkole ma średnio dużo wspólnego z angielskim...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    Bez obrazy, ale o angielskim to masz wyjątkowo marne pojęcie... To czego się uczy w szkole ma średnio dużo wspólnego z angielskim...
    Widocznie do kiepskiej szkoły chodziłeś. Wszystko zależo od tego kto uczy i jak - i przede wszystkim, czy uczniom się chce, czy traktują to jak kolejny nudny przedmiot. Ja w szkole (i to podstawowej) nauczyłem się angielskiego tak, że potem, aż do końca studiów była to właściwie "powtórka z rozrywki". A i potem, gdy przyszło mi go używać zawodowo, to właściwie doszła mi tylko "ogłada i wprawa", ale merytorycznie raczej niewiele.

  3. #23
    EricWangCN
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    Bez obrazy, ale o angielskim to masz wyjątkowo marne pojęcie... To czego się uczy w szkole ma średnio dużo wspólnego z angielskim...
    Widocznie do kiepskiej szkoły chodziłeś. Wszystko zależo od tego kto uczy i jak - i przede wszystkim, czy uczniom się chce, czy traktują to jak kolejny nudny przedmiot. Ja w szkole (i to podstawowej) nauczyłem się angielskiego tak, że potem, aż do końca studiów była to właściwie "powtórka z rozrywki". A i potem, gdy przyszło mi go używać zawodowo, to właściwie doszła mi tylko "ogłada i wprawa", ale merytorycznie raczej niewiele.

    many polish can speak good english . I think it is because the pronunciation is a little like.but chinese students begin to learn english when they are 10 ,untill 22.they cann't speak english very well also .just like me .

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2004
    Miasto
    Londyn
    Posty
    420

    Domyślnie

    do u understand Polish?

  5. #25
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzychu
    Bez obrazy, ale o angielskim to masz wyjątkowo marne pojęcie... To czego się uczy w szkole ma średnio dużo wspólnego z angielskim...
    Nie obrazam sie ale tez nie bede tu udowadnial swojej znajomosci angielskiego. Dosc powiedziec ze od kilku lat jest to moj drugi jezyk (w pracy uzywany o wiele czesciej niz polski) i o ile z gramatyki moge byc rzeczywisacie juz kiepski, o tyle o wiele wazniejsze jest porozumiewanie sie. A czepilem sie tak tylko, dla zasady, nawet nie chcialo mi sie w podreczniku sprawdzac czy mam racje 8) , bo jesli chodzi o zrozumienie to zdanie Tomka bylo jak najbardziej zrozumiale... tylko obawialem sie czy przypadkiem nie zrozumiale tylko dla Polaka (bo napisane bardziej wg polskich zasad gramatycznych) a smieszne dla Anglika 8) .

    Aha... w szkole nudzilem sie na angielskim bo rzeczywiscie to czego mnie tam uczyli mialo malo wspolnego z jezykiem, tylko wklepywanie slowek i formulek na pamiec. O wiele wiecej nauczyly mnie kursy prywatne, wyjazdy i praktyka.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez EricWangCN
    thank you all for your reply . I 'm reading the forum with a hand-dictionary. I will trying to read some polish.
    You should try to use this... It's online polish<>english translator. Don't bother abouth those polish characters. This translator also works great without them. Because I live in NY I'm using this a lot and it's pretty good.
    Unfortunately I don't know any polish<>chinese translators.

    http://portalwiedzy.onet.pl/tlumacz.html

    [ Dodano: 2005-03-24, 16:01 ]
    Cytat Zamieszczone przez Tomasz Golinski
    Nothing more in this thread.
    To "nothing more" jest bardzo czesto uzywane, przynajmniej dookola mnie... W praktyce moze nie najlepsze do oficjalnych dokumentow, ale na co dzien normalka... Najwazniejsze zeby wszyscy rozumieli sie nawzajem. W praktyce jezyk potoczny rozmija sie z pieknymi ksiazkowymi przykladami w wiekszosci przypadkow.
    Nikt nie bedzie skladal zdan i odpowiadal calym zdaniem "nie, nie bylem w szkole" jak mozna powiedziec nie i tez wiadomo o co chodzi
    ...

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KuchateK
    W praktyce jezyk potoczny rozmija sie z pieknymi ksiazkowymi przykladami w wiekszosci przypadkow. Nikt nie bedzie skladal zdan i odpowiadal calym zdaniem "nie, nie bylem w szkole" jak mozna powiedziec nie i tez wiadomo o co chodzi
    .. tyle że ze znajomością takiego języka masz niewielkie szanse na zdanie CPE ;-) M.in. to mnie często powstrzymuje przed stwierdzeniem, że mój angielski jest "fluent"

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar KuchateK
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    USA
    Posty
    4 895

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez muflon
    .. tyle że ze znajomością takiego języka masz niewielkie szanse na zdanie CPE ;-) M.in. to mnie często powstrzymuje przed stwierdzeniem, że mój angielski jest "fluent"
    A po co komu CPE jak chce sobie porozmawiac na forum? Jak nie ma to juz nie bedzie mogl pisac? Tutaj chodzi o wymiane informacji na temat foto a nie o to jak kto pieknie zdania sklada...
    ...

  9. #29
    Zablokowany Awatar kavoo
    Dołączył
    Sep 2004
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    1 173

    Domyślnie

    No wlasnie... tu sie pisze posty, nie poezje Ja tam przeciwko potocznemu jezykowi nie mam absolutnie nic, byle nie wchodzil w konflikt z zasadami ortografii ;-)

  10. #30
    Coś już napisał Awatar Leon13th
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Kaczogród
    Wiek
    38
    Posty
    59

    Domyślnie

    A to miało być tylko przywitanie się
    If your pictures aren't good enough,you're not close enough - Robert Capa

    instagram > https://www.instagram.com/cez_lewandowski/

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •