Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Wątek: Modelka nie jest najważniejsza :)

  1. #21
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez liquidsound Zobacz posta
    Cholera MMM gdzie sie tego nauczyles??
    Scott Kelby "Fotografia cyfrowa - edycja zdjęć"

  2. #22
    Uzależniony Awatar Zigi
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    niedaleko Częstochowy
    Wiek
    47
    Posty
    532

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez liquidsound Zobacz posta
    Cholera MMM gdzie sie tego nauczyles??
    Poszukaj nieco w sieci a na pewno znajdziesz nie jeden poradnik retuszu zdjęć.
    Swojego czasu zdajsie do pisemka PSD dodatkowo załączony był cały kurs w postaci filmu, którego tematyką był właśnie retusz postaci. Podane w całkiem strawnej formie. Na osiołku powinien się trafić.
    40D, c10-22, c15-85, c50/1.4, 70-200L4, 400L5.6, RUP43, Sherpa 600R +inne graty...
    Moje wiekowe zdjątka na CB & na obiektywnych - zapraszam

  3. #23
    Uzależniony Awatar Avadra_K
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    54
    Posty
    580

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    Scott Kelby "Fotografia cyfrowa - edycja zdjęć"
    Zapewne:rolleyes: , w rzeczy samej doskonale napisana książka, nawet ja coś niecoś uszczknąłem, a zazwyczaj komputera uzywam zupełnie do innych celów niż obróbka zdjęć
    _______________________________________________
    Ars non habet osorem nisi ignorantem (sztuka nie ma wroga, chyba że w ignorancie )
    __________________________________________________ ___________
    To wódka? - słabym głosem zapytała Małgorzata. - Na litość boską, królowo - zachrypiał - czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus . "Mistrz i Małgorzata" M Bułhakow

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar liquidsound
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    40
    Posty
    1 956

    Domyślnie

    Hehe wiem ,ze jest w sieci ale czekam az zarzucicie mnie najlepszymi pozycjami:wink: dzieki

    ZIGI a jak jest pelna tego nazwa zebym tego poszukal??
    1Dx, 5D III, 33, 650, 20 2.8 , 24L, S35 1.4, 50L, 85L II, C70-210 3.5-4.5, 600EX-RT, 580EX,
    Było: 1Ds mk II, 1D mk III, 6D, 5D, 40D,600D, 350D, Z16 2.8, 24L II, 35L, 85 1.8, 50 1.4, 24-70L II, 24-70L, T28-75, 28 1.8, 35 2.0, T S-M-C 50 1.4., 430EX II

  5. #25
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    46

    Domyślnie

    "bo piekne dziewczyny niekoniecznie chca byc fotografowane"

    jednak są wyjątki: http://nocarz.getphoto.pl/index.php?...=408289#305607
    Pozdrawiam
    Slick

  6. #26
    tedarn
    Guest

    Domyślnie

    zwróćcie uwagę że ten filmik to reklama więc pokazuje to w nieco tendencyjnym świetle... choć tamte strony dają do zrozumienia ze spora czesc prawdy tam jest...
    pozdrawiam

  7. #27
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Włodawa
    Posty
    79

    Smile Natura to natura

    Jak mówią "z gówna bata nie ukręcisz", tak jest też z modelkami. Jak jest przeciętna, ale fotogeniczna to jest o.k. Ale obróbka cyfrowa daje niewielką poprawę - co widać na pierwszym przykładzie. Jest inaczej, ale czy znacząco lepiej? Pracuję w sklepie kosmetycznym i mam ogromny wybór w doborze dziewczyn. Tylko każdą trzeba nauczyć pozować i tu trzeba poświęcić trochę czasu. Niektóre nie zawsze mają dobry chumor i nadają się na reklamę kwasku cytrynowego. W każdym razie warto zapolować na dobry materiał na modelkę, niż męczyć się przy obróbce.:wink:

  8. #28
    Uzależniony Awatar Zigi
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    niedaleko Częstochowy
    Wiek
    47
    Posty
    532

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez liquidsound Zobacz posta
    Hehe wiem ,ze jest w sieci ale czekam az zarzucicie mnie najlepszymi pozycjami:wink: dzieki
    ZIGI a jak jest pelna tego nazwa zebym tego poszukal??
    W wyszukiwarce emulka wpisz "psd magazyn" i wybierz typ film - otrzymasz odpowiedź na zadane pytanie . Przy okazji można ściągnąć na tej samej zasadzie parę podstawowych lekcji ps-a dotyczacych selekcji itp - co dla zupełnie nie pozostanie bez znaczenia.
    Ostatnio edytowane przez Zigi ; 18-10-2006 o 21:51
    40D, c10-22, c15-85, c50/1.4, 70-200L4, 400L5.6, RUP43, Sherpa 600R +inne graty...
    Moje wiekowe zdjątka na CB & na obiektywnych - zapraszam

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    41
    Posty
    72

    Domyślnie

    No wiecie, ale nawet najlepsze korektory nie zatuszują cieni pod oczami czy wyprysków jakkolwiek by się nie zrobiło zdjęcia dobierając odpowiednie oświetlenie, ja uważam, że minimalny retusz jest konieczny. Czy to by oznaczało, że na każdej z podanych przez was stron znane wszystkim gwiazdy są brzydkie co do sztuki, a fotografowie partacze? Jedyne zdjęcia portretowe, gdzie się nie dotknęłam palcem to zdjęcia dzieci.

    P.S Humor:-)

  10. #30

    Domyślnie

    Na PSie się trochę znam i robię podobne poprawki, ale nie mam pojęcia jakiego narzędzia używał grafik na tym filmie.
    Chodzi mi konkretnie o rozciąganie po zaznaczeniu lassem.
    Może ktoś wie ?

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •