Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: #44 Sposób na konwenter-rybie oko-za 12 złotych..

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Tarnów/Warszawa
    Posty
    134

    Cool #44 Sposób na konwenter-rybie oko-za 12 złotych..

    Może ameryki nie odkryje i pewnie nie jeden z was już korzystał z tego rodzaju pomysłów, ale jeżeli komuś przydał by się (dla mało wymagających) obiektyw fish eye to polecam : JUDASZA - popularnego podglądacza sąsiadów, i nadchodzących..

    Koszt takiego cuda to 12 złotych+aparat kompaktowy(z lustrzankami się raczej nie sprawdza)

    Jeżeli ktoś chciałby zobaczyć jak wyglądają takie foty , to piszcie na maila podeśle..

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Kubaman
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    47
    Posty
    4 709

    Domyślnie

    no jeżeli już rozpocząłeś ten wątek, to proszę zdjęcia podlinkować tutaj, no i przede wszystkim powiedzieć, jak tego używać.
    Pasja---------------------> www.jakubszyma.pl

    Przedsięwzięcie-------------> www.szyma.com

  3. #3
    Bywalec Awatar sowask8
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Bydgoszcz
    Wiek
    38
    Posty
    166

    Domyślnie

    racja bo ameryki nie odkryłes ale jak masz patent to podeslij fotostroy montazu i jaki daje kat a pewnie winietuje co?
    Canon pełna klatka i do przodu

    http://www.soowsen.blogspot.com

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie

    tak: robione na bardzo przeterminowanym filmie stąd to duże ziarno. szkło to 50tka ale przydałoby sie 100 macro żeby to dobrze wyszło. zdjęcie ze statywu bo inaczej to bedzie bardzo ciężko. no chyba ze damy lampy na korytarz. i czemu z kompaktem by wyszło a z lustrzanką nie?
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  5. #5
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    44
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Ktos ostatnio sprzedawal na Allegro. Nawet linka podeslalem do aukcji. chyba w dziale aukcji wyladowalo


    http://www.allegro.pl/item187423420_...int_m4 9.html

    o to chodzi?
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  6. #6
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2007
    Miasto
    Tarnów/Warszawa
    Posty
    134

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kubaman Zobacz posta
    no jeżeli już rozpocząłeś ten wątek, to proszę zdjęcia podlinkować tutaj, no i przede wszystkim powiedzieć, jak tego używać.
    Co do uzycia - to wykręcasz judasz z dzwi :-) i przykładasz do obiektywu ,uzywajac optycznego zooma kadrujesz tak aby byl pelny obraz w aparacie i pstrykasz..

    Zdjęcia podeśle jutro..ale wychodzą dużo lepiej niż kolegi poniżej..
    Ja używałem do tego olympusa c310z jak dobrze pamietam i spisywal sie nieżle, zdjęcia wychodzą jak z lomo aparaciny..

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie

    no lepiej na pewno o moje jest robione na bardzo przeterminowanym filmie i 50tka nie ma macro.
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  8. #8
    Coś już napisał Awatar koyot77
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    Świdnik/Lublin
    Wiek
    46
    Posty
    90

    Domyślnie

    kiedyś robiłem coś podobnego ale jakościowo było słabe potem pierścienie pośrednie i przez makro, ale najbardizej mi sie podobały pomysły z bombkami ;D ale zawsze bedzie kawałek gdzie nie będzie można zamknąć zdjęcia jakoś tą bombkę trzeba trzymać lub na czymś zawiesić ;D Na większych bombkach wygląda to bombowo zwłaszcza jak jest bardzo okrągła niezniekształcona, nawet panoramę można zrobić fakt powyginane wszystko jest ale jest to również jakieś rozwiązanie :P

  9. #9

    Domyślnie

    Jakiedys do pierwszych kompaktow zrobilem sobie pseudo rybie oko z soczewki zyjetej z rozwalonej lornetki, którą znalazlem, za przeproszeniem - w śmietniku Ten wątek przypomnial mi o moim wynalazku - zrobionym z plastikowych okrągłych obwódek opakowań na plastry , sklejonych taśmą 3M , ten wynalazek idealnie spasowywal mi na moja stara minolte Z1. Teraz odgrzebe to cudo i wrzuce jakies fotki zrobione przy jego uzyciu z 400d

  10. #10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •