Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Apple Updates iPod

  1. #1
    Pełne uzależnienie Awatar Tytus
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    51
    Posty
    1 358

    Domyślnie Apple Updates iPod


  2. #2
    Początki nałogu Awatar Cychol
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Reading
    Wiek
    60
    Posty
    398

    Domyślnie

    ale to dalej tylko doczepiany czytnik żeby chociaż to się dało jakoś połączyć na stałe. Mimo wszystko chyba spróbuję sprawdzić jak działa ten zestaw :-)
    pozdrawiam

  3. #3
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    969

    Domyślnie

    Nadal do niczego... Brak wbudowanego czytnika od razu dyskwalifikuje ten sprzet jako databank.

    Cychol - nawet nie mysl o wykorzystaniu iPoda z Belkin Media Reader - szybkosc przesylu plikow jest zenujaca. Sam zobacz (szczegolnie komentarze pod tekstem):

    http://www.ipodlounge.com/reviews_mo...d=1813_0_6_0_M

    Przeslanie 50MB zajmuje ponad 3 minuty! Czyli zeby zrzucic pelna karte 1GB potrzeba by ponad godzine! Kto ma czas zeby czekac tyle czasu w terenie az to ustrojstwo zgra wszystkei zdjecia? Baterie padna zanim pozgrywasz wszystkie swoje karty.

    Byl poza tym gdzies szczegolowy test na dpreview ale w tej chwili nie moge znalezc.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Cychol
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Reading
    Wiek
    60
    Posty
    398

    Domyślnie

    djtermoz to jest artykuł z 2003 roku, a w tej chwili Apple dedykuje czytnik do nowego iPoda Photo 30GB. Myślisz, że przez ten czas nic nie poprawili ???
    pozdrawiam

  5. #5
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    969

    Domyślnie

    No mam nadzieje ze poprawili bo ten Belkin zbieral same negatywne oceny w internecie. Czy mam rozumiec ze Apple szykuje jakis nowy czytnik? Wiesz moze jak on wyglada? Tez wymaga osobnych baterii (Belkin chodzi na 4x AA)?
    Nie rozumiem dlaczego nie moga tego iPoda zrobic troche grubszego i z wbudowanym czytnikiem?
    Albo przynajmniej nie dedykowany czytnik laczy sie z iPodem przez Firewire i korzysta z baterii iPoda - bedzie mniejszy i lzejszy (Belkin ma wymiary takie jak iPod).

    Niestety iPod Photo ciagle nie potrafi wywietlic RAWow - a szkoda bo w polaczeniu z gniazdem CF bylby to killer na rynku.

  6. #6
    Początki nałogu Awatar Cychol
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Reading
    Wiek
    60
    Posty
    398

    Domyślnie

    Na stronie apple.com można wyczytać, że dedykowanym czytnikiem jest właśnie Belkin ale jego cena to nie 99.99$, a 69.95$ i że do transferu (300Kbps) wykorzystuje FW. Jeżeli chodzi o RAW-y to ponoć iPhoto 5 już umie je czytać, a to znak że iPod też albo już umie (chyba wczoraj było uaktualnienie oprogramowania dla iPoda w Software Update) albo niedługo będzie umiał. A to dodatkowe zasilanie wcale nie jest takie głupie w tym układzie .
    Wnioski wyciągam następujące: jeszcze trzeba poczekać z kupnem iPoda Photo bo Apple, albo samo niedługo wypuści iPoda z czytnikiem (gdzieś już o tym czytałem), albo tak naciśnie na Belkina, że zrobią coś lepszego
    pozdrawiam

  7. #7
    Uzależniony Awatar djtermoz
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Boston
    Wiek
    46
    Posty
    969

    Domyślnie

    Jest pierwszy zwiastun przejsciowki do podlaczania aparatow do iPoda! Wyglada tak:

    http://www.gizmodo.com/gadgets/porta...ferer=dpreview

    albo tu: http://www.appleinsider.com/news.php?id=917

    I wychodzi na to ze bedzie kosztowala $30 czyli do przyjecia (choc z drugiej strony 30 baksow za kawalek plastiku z wtyczkami? no coz...)
    Gorzej ze predkosc transferu bedzie raczej zalosna biorac pod uwage ze wiekszosc aparatow ciagle jeszcze obsluguje USB 1.1 zamiast 2.0
    No chyba ze przejsciowka potrafi odbslugiwac USB 2.0 to wtedy moznaby sprobowac podlaczyc do niej nie aparat a czytnik CF na USB 2.0 i cieszyc sie transferem w okolicach 400Mbit/s

    Pozostaje poczekac na pierwsze testy.

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar muflon
    Dołączył
    Mar 2004
    Miasto
    Zürich
    Wiek
    47
    Posty
    6 763

    Domyślnie

    Kabelki, kabelki, przejściówki, pudełka... nic z tego. Ma być gniazdo CF i basta

  9. #9
    Początki nałogu Awatar Cychol
    Dołączył
    Jan 2005
    Miasto
    Reading
    Wiek
    60
    Posty
    398

    Domyślnie

    muflon -> Gdyby to była konstrukcja w stylu dock'a, albo jakiejś zakładanej na sztywno dokładki to można by się pokusić, natomiast te kabelki też do mnie nie przemawiają.
    djtermoz -> Apple proponuje też Belkina do podłącznia aparatu (49.99$) ale to też kaszan z kabelkami
    pozdrawiam

  10. #10
    Pełne uzależnienie Awatar Tomasz Golinski
    Dołączył
    Jul 2004
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    45
    Posty
    8 623

    Domyślnie

    Trafiłem na taki link i od razu pomyślałem o was http://www.treachery.net/~jdyson/humor/iToilet/

    Z góry przepraszam, ale nie mogłem się powstrzymać...
    30D | 85/1.8 | 135/2 | 70-200/4 | T17-50/2.8 | 100-300/4.5-5.6 | 50/1.4 | 650 | 430EX | Sherpa 600r
    Zdjęcia - Iran, folk, jazz, wątek galeriowy


    FoFot.pl
    Canon IRC

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •