Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Warto mieć 1Dynkę...

  1. #31
    Początki nałogu Awatar maxbmx
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    40
    Posty
    364

    Domyślnie

    Jak wygladaja te uszczelnienia w 1d? (chodzi mi o sama puszkę)
    Moje zdjęcia
    RIP: Canon 40d, Tokina 10-17 Fisheye, Canon 70-200L f4, Canon 17-40L f4, Canon 50 f1.4, 6x Sunpak 555+2x Quantum Battery Pack, 3x PocketWizard MultiMAX (sprzęt skradziono w Krakowie, numer seryjny Body: 0930516228)

  2. #32
    Pełne uzależnienie Awatar Zielony
    Dołączył
    Jun 2005
    Miasto
    przystanek Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 928

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxbmx Zobacz posta
    Jak wygladaja te uszczelnienia w 1d? (chodzi mi o sama puszkę)


  3. #33
    Początki nałogu Awatar maxbmx
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Wiek
    40
    Posty
    364

    Domyślnie

    Zastanawiam się czym się różni np przełącznik (kółeczko) obok górnego spustu w 1d i w 30d Bo na oko wygląda tak samo, jest na forum ktoś kto rozbierał 1d?
    Moje zdjęcia
    RIP: Canon 40d, Tokina 10-17 Fisheye, Canon 70-200L f4, Canon 17-40L f4, Canon 50 f1.4, 6x Sunpak 555+2x Quantum Battery Pack, 3x PocketWizard MultiMAX (sprzęt skradziono w Krakowie, numer seryjny Body: 0930516228)

  4. #34
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    warszawa
    Wiek
    32
    Posty
    252

    Domyślnie

    1d nie rozbierałem, ale to kółeczko jest wykonane z gumy, a w 30d (jak sie domyślam) z plastiku

  5. #35
    Bywalec Awatar ukasus
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    miasto
    Wiek
    40
    Posty
    165

    Domyślnie

    ja robiłem swoim 20d + tami 17-50 z osłona na szkło .. plus reklamówka lidla z dziurą na wystający obiektyw .. przez 45 min w ulewie ... co kilka zdjęć mikrofibrą musiałem przecierać szkło .. (festiwal fajerwerków) i wszystko cacy po dziś dzień chodzi więc po co przepłacać
    Eos system

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar ewg
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    1 079

    Domyślnie

    A mnie się tam wydaje, że uszczelnienia najbardziej się przydają przy nagłych zamianach temperatur, bo skraplanie pary wewnątrz aparatu nie jest już dla niego zagrożeniem, a we wnętrzu szkieł, utrudnieniem. Te kurze, zadymy, deszcze itp, to takie warunki, przed którymi można i wręcz chce się sprzęt a zwłaszcza siebie ochronić i rozsądny fotograf intuicyjnie będzie chronił sprzęt tak jakby nie był szczelny (bo przede wszystkim optyka ma być czysta!), a myślę, że nawet bardziej niż przeciętnie, bo choć szczelny, to MkIII jest zbyt drogi żeby traktować go gorzej od jakiegoś trabanta... No chyba, że ktoś za jedną sesję kupuję kolejny zestaw(-y).

    Dlatego myślę, że szczelne powinny być zwłaszcza te tańsze modele. Raz, że łatwiej nimi poniewierać a dwa - statystyczny użytkownik taniego aparatu zwykle nie wie jak lub nie zamierza go chronić.

    A jakby tak podsumować dwa powyższe akapity to wyjdzie, że szczelne powinny być wszystkie aparaty! ;-)
    mój aparat: [Ô] , szkła: OOO , statyw: /i\ , fotki: \\\-:\

  7. #37

    Domyślnie

    Obserwowałem ostatnio aukcję na allegro. http://allegro.pl/item205066707.html Nie wiem na ile to się sprawdza, ale myślę że na deszcz powinno wystarczyć spokojnie

  8. #38
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ewg Zobacz posta
    (....) Te kurze, zadymy, deszcze itp, to takie warunki, przed którymi można i wręcz chce się sprzęt a zwłaszcza siebie ochronić i rozsądny fotograf intuicyjnie będzie chronił sprzęt tak jakby nie był szczelny (bo przede wszystkim optyka ma być czysta!), a myślę, że nawet bardziej niż przeciętnie, bo choć szczelny, to MkIII jest zbyt drogi żeby traktować go gorzej od jakiegoś trabanta... No chyba, że ktoś za jedną sesję kupuję kolejny zestaw(-y).

    Dlatego myślę, że szczelne powinny być zwłaszcza te tańsze modele. Raz, że łatwiej nimi poniewierać a dwa - statystyczny użytkownik taniego aparatu zwykle nie wie jak lub nie zamierza go chronić.

    A jakby tak podsumować dwa powyższe akapity to wyjdzie, że szczelne powinny być wszystkie aparaty! ;-)
    Cały "widz" polega na tym że jedynki są tak robione żeby właśnie nie musiały być chronione. Często są używane w takich warunkach, że nie ma szans się bawić w ochronę sprzętu - bo się po po prostu nie zrobi dobrych zdjęć.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •