Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Szybkie odszumianie

  1. #1
    Początki nałogu Awatar Arek Piekarz
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    36
    Posty
    334

    Domyślnie Szybkie odszumianie

    Czy istnieje jakiś program lub plug-in do PSa do odszumiania zdjęć, który działa dobrze i szybko? Na razie mam NoiseNinja do CS2 i usunięcie szumu w trybie turbo zajmuje 15 sekund dls jednej foty, co bardzo spowalnia pracę. Czy NeatImage jest szybszy?
    40D + 17-55/2.8 IS USM + 85/1.8 USM + 580EX + Stofen
    Pretec 4 GB x133 + Kingston 1 GB x50 + Manfrotto 728B
    Lowepro Stealth Reporter D400 AW + Lowepro Nova 2 AW

    Moje zdjęcia na Jelonce.com, plfoto i galerii ZSO nr 1 im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze
    Mój fotoreportaż z XV Finału WOŚPu i zdjęcie tygodnia na fotopolis.pl

  2. #2
    Uzależniony Awatar Biperek
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Augustów
    Wiek
    55
    Posty
    593

    Domyślnie

    Zależy jakiej wielkości pliki i jak mocno odszumiane. Ale poniżej 15 sekund raczej nie zejdziesz. Chyba, że wsadowo.
    Pozdrawiam
    Marek/Biperek

  3. #3
    Moderator Awatar Janusz Body
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    71
    Posty
    5 757

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arek Piekarz Zobacz posta
    Czy istnieje jakiś program lub plug-in do PSa do odszumiania zdjęć, który działa dobrze i szybko? Na razie mam NoiseNinja do CS2 i usunięcie szumu w trybie turbo zajmuje 15 sekund dls jednej foty, co bardzo spowalnia pracę. Czy NeatImage jest szybszy?

    Przeczytaj wątek o ostrzeniu. http://www.canon-board.info/showthread.php?t=19955
    odszumianie to w pewnym sensie "odwrotność" ostrzenia na maskach.

    Załaduj sobie moje akcje - link w w/w wątku. Odszumianiu przypisałem skrót klawiszowy F6 (akcja nazywa się wygładzanie). Zwykle to co robi ta akcja jest wystarczające. W trudnych przypadkach Neat Image+

    Janusz,
    Old enough to know better - but I do it anyway.

  4. #4
    Początki nałogu Awatar Arek Piekarz
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    36
    Posty
    334

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Biperek Zobacz posta
    Ale poniżej 15 sekund raczej nie zejdziesz. Chyba, że wsadowo.
    Co to znaczy "wsadowo"? To samo, co masowo?

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Przeczytaj wątek o ostrzeniu. http://www.canon-board.info/showthread.php?t=19955
    odszumianie to w pewnym sensie "odwrotność" ostrzenia na maskach.
    Może robię coś źle, ale w efekcie otrzymuję obraz niewiele się różniący od oryginału. Po przypisaniu akcji do jednego klawisza cała operacja zajmuje 24 sekundy, czyli dłużej niż z NoiseNinja - większość czasu zabiera filtr Reduce Noise, który zresztą działa gorzej niż NN. Jakieś inne propozycje? ;-)

    A może zostawić odszumianie na sam koniec obrabiania - i zastosować je dla wielu plików na raz poza PSem?
    40D + 17-55/2.8 IS USM + 85/1.8 USM + 580EX + Stofen
    Pretec 4 GB x133 + Kingston 1 GB x50 + Manfrotto 728B
    Lowepro Stealth Reporter D400 AW + Lowepro Nova 2 AW

    Moje zdjęcia na Jelonce.com, plfoto i galerii ZSO nr 1 im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze
    Mój fotoreportaż z XV Finału WOŚPu i zdjęcie tygodnia na fotopolis.pl

  5. #5
    Uzależniony Awatar Biperek
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Augustów
    Wiek
    55
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arek Piekarz Zobacz posta
    Co to znaczy "wsadowo"? To samo, co masowo?
    Zdecydowanie tak może niefortunnie się wyraziłem. Menu: File - Put Job tu Queue. Skrót klawiszowy jakiś jest, ale nie pamiętam. Z tym, że trzeba mieć pełną wersję programu.
    Pozdrawiam
    Marek/Biperek

  6. #6
    zło konieczne Awatar Vitez
    Dołączył
    Jan 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    19 804

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arek Piekarz Zobacz posta
    Na razie mam NoiseNinja do CS2 i usunięcie szumu w trybie turbo zajmuje 15 sekund dls jednej foty, co bardzo spowalnia pracę. Czy NeatImage jest szybszy?
    U mnie NeatImage do CS2 odszumia pelna, 8 megapikselowa fote w ~5sekund. Iso1600, mieszkanie, swiatlo dzienne+cienie.
    No ale to sporo zalezy tez od maszyny (C2D E6600 2.4GHz@3.2GHz, 2GB Kingston Hyperx PC-800 CL4, Win XP SP2).

    Cytat Zamieszczone przez Janusz Body Zobacz posta
    Załaduj sobie moje akcje - link w w/w wątku. Odszumianiu przypisałem skrót klawiszowy F6 (akcja nazywa się wygładzanie). Zwykle to co robi ta akcja jest wystarczające.
    CR2 wrzucony do PS, odpalam f6, najpierw cos tam wrzeszczy o merge visible a potem jako wynik zostawia mi zdjecie poszatkowane w kratke i z narzedziem crop... dziwna akcja

  7. #7
    Uzależniony Awatar Biperek
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Augustów
    Wiek
    55
    Posty
    593

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta
    U mnie NeatImage do CS2 odszumia pelna, 8 megapikselowa fote w ~5sekund. Iso1600, mieszkanie, swiatlo dzienne+cienie.
    No ale to sporo zalezy tez od maszyny (C2D E6600 2.4GHz@3.2GHz, 2GB Kingston Hyperx PC-800 CL4, Win XP SP2).
    Słusznie, o tym zapomniałem Mój poczciwy duronik trochę sie męczy
    Pozdrawiam
    Marek/Biperek

  8. #8
    Uzależniony Awatar Richie
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Tomyśl
    Wiek
    45
    Posty
    625

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Vitez Zobacz posta

    CR2 wrzucony do PS, odpalam f6, najpierw cos tam wrzeszczy o merge visible a potem jako wynik zostawia mi zdjecie poszatkowane w kratke i z narzedziem crop... dziwna akcja
    U mnie działa tylko przed wciśnięciem F6 powieliłem warstwę ctrl+J.Potem wciskamy F6 a na końcu spłaszczamy całość.:-P
    Richie
    FF + stałki + błyskotka

    MOJE PLFOTOMOJE FOTOMOTYWY

  9. #9
    Uzależniony
    Dołączył
    May 2004
    Wiek
    60
    Posty
    614

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Arek Piekarz Zobacz posta
    Czy istnieje jakiś program lub plug-in do PSa do odszumiania zdjęć, który działa dobrze i szybko? Na razie mam NoiseNinja do CS2 i usunięcie szumu w trybie turbo zajmuje 15 sekund dls jednej foty, co bardzo spowalnia pracę. Czy NeatImage jest szybszy?
    NI szybszy raczej nie jest, jeśli NN masz jako plugin do CS2 to nagraj akcje, Ty na spacer i niech się czyści godzinę czy dwie..:-D
    Heniek

  10. #10
    Początki nałogu Awatar Arek Piekarz
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Wiek
    36
    Posty
    334

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez heniek Zobacz posta
    NI szybszy raczej nie jest, jeśli NN masz jako plugin do CS2 to nagraj akcje, Ty na spacer i niech się czyści godzinę czy dwie..:-D
    Pytanie tylko, czy jeśli użyję akcji na wiele plików, to NN będzie dopasowywało profil do każdego zdjęcia osobno?
    40D + 17-55/2.8 IS USM + 85/1.8 USM + 580EX + Stofen
    Pretec 4 GB x133 + Kingston 1 GB x50 + Manfrotto 728B
    Lowepro Stealth Reporter D400 AW + Lowepro Nova 2 AW

    Moje zdjęcia na Jelonce.com, plfoto i galerii ZSO nr 1 im. S. Żeromskiego w Jeleniej Górze
    Mój fotoreportaż z XV Finału WOŚPu i zdjęcie tygodnia na fotopolis.pl

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •