Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Photoshop - Adjustment Layer

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    24

    Domyślnie Photoshop - Adjustment Layer

    Mam takie pytanie do orientujących się w PSie lepiej.

    Dajmy na to, że mam obraz składający się z kilku warstw. Teraz na jednej górnych warstw chciałbym dodać "Adjustment Layer", żeby np. podiągnąć poziomy, krzywe, cokolwiek
    Klikam na tą warstwę, potem Layer -> New Adjustment Layer -> Curves (np.). No i teraz mam problem, ponieważ bawiąc się krzywymi zminia mi się nie tylko moja wybrana warstwa (do której chciałem docelowo zastosować Adjustment Layer) ale także wszystkie warstwy pod nią. Czy tak to właśnie ma wyglądać? Czy nie ma jakiegoś prostego sposobu na obejście tego, czy pozostaje mi maskowanie Adjustment Layer?

    Dzięki za pomoc!

  2. #2
    Uzależniony Awatar esteper
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Vava
    Wiek
    36
    Posty
    635

    Domyślnie

    Pozostaje Ci wybranie odpowiedniej warstwy i modyfikowac krzywie, poziomy i inne tam bzdety, tak jak byś działał na jednej warstwie. Wybierasz swoją warstwę i wybierasz IMAGE => ADJUSTMENTS i wybierasz dalej co trzeba.
    5DmkII + C50/1.4 + C85/1.8 + 2,5kg jabłek w wersji PRO

    "ADMINISTRACJO ! ZAPOBIEGAJ I LECZ SIĘ RUTYNOWO. DOBRO ADMINISTRACJI, GWARANTEM DOBRA OGÓŁU"

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar katonczyk
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    37
    Posty
    35

    Domyślnie

    Wystarczy zrobic grupe i juz
    Sprzęcior: Mózg 10 bilionów neuronów | Oczy - AllNatural -1,5 dioptrii | Ręce - sztuk dwa, pięciopalczaste

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    24

    Domyślnie

    Esteper, na chwilę obecną właśnie tak to załatwiam.

    Cytat Zamieszczone przez katonczyk Zobacz posta
    Wystarczy zrobic grupe i juz
    Hmm, no właśnie w tym sęk, że też nie wytarczy, jeśli warstwa korekcyjna wraz z moją warstwą są w grupie to i tak zmienia się wszystko pod nimi. A może robię coś nie tak?

  5. #5
    Dopiero zaczyna Awatar luckylucas
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Kościan
    Wiek
    46
    Posty
    46

    Domyślnie

    Jezeli zmniejszysz krycie tej gornej warsty na 0% to zobaczysz, ze te pod nimi sa nie ruszone
    pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez luckylucas ; 21-04-2007 o 11:25

  6. #6
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luckylucas Zobacz posta
    Jezeli zmniejszysz krycie tej gornej warsty na 0% to zobaczysz, ze te pod nimi sa nie ruszone
    pozdrawiam
    Hmm ale przeciez jak zmieniam krycie warstwy to ona mi znika... tak? Jak narazie działa tylko rozwiązanie Estepera

  7. #7
    Dopiero zaczyna Awatar luckylucas
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Kościan
    Wiek
    46
    Posty
    46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez n0wy Zobacz posta
    Hmm ale przeciez jak zmieniam krycie warstwy to ona mi znika... tak? Jak narazie działa tylko rozwiązanie Estepera
    Tak i wtedy odslania sie to co jest zaraz pod nia. Chciałem Ci tylko uświadomić, że te warstwy pod są nieruszane
    pzdr

  8. #8
    kiniek
    Guest

    Domyślnie

    zrob warstwe korekcyjna nad warstwa ktora chcesz korektowac, nastepnie z wduszonym klawiszem ALT (kursor zmieni sie w bodajze dwa zachodzace na siebie okregi) kliknij na linie oddzielajace te dwie warstwy w palecie warstw. Od tej pory warstwa korekcyjna bedzie sie odnosila tylko do jednej warstwy ponizej.

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2006
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kiniek Zobacz posta
    zrob warstwe korekcyjna nad warstwa ktora chcesz korektowac, nastepnie z wduszonym klawiszem ALT (kursor zmieni sie w bodajze dwa zachodzace na siebie okregi) kliknij na linie oddzielajace te dwie warstwy w palecie warstw. Od tej pory warstwa korekcyjna bedzie sie odnosila tylko do jednej warstwy ponizej.
    Wielkie dzięki! Dokładnie o to chodziło

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •