Pytanie w tytule tematu brzmiało dość niefortunnie, w porównaniu do dyskusji pod nim.
Czy opłaca się? hm, przekalkulować*trzeba z kalkulatorem...jak wyjdzie, że tak, to bierz
Natomiast czy warto? Dla pracy w Subiekcie i Płatniku - chyba nie - choć*z Bootcampem i zakupem licencji MS Windows to może już warto.
Dla gier - raczej na pewno nie warto, chyba, że jw.
Natomiast dla pracy przy zdjęciach i dtp zdecydowanie warto i pewnie się opłaci, ale trzeba się przemóc i pozbyć kompleksów nabytych przy pracy z windows
Z racji że uczestniczymy tu na forum sprzętu fotograficznego, więc pomijam racjonalność przechodzenia na macimini, macbookito sprzęt popularnego użytku, czyli do wszystkiego i do niczego zarazem (choć w apple to nie do końca prawda), oczywiście ich plusem jest to, że na pokładzie jest MacOS i design ubiega wszystkie pecety o lata świetlne. Choć u moich znajomych (nie jednych) rodziców i dziadków za naszą namową stoją Macmini i macbooki (wcześniej stały pecety) - bo są usefriendly. Ci ludzie dziękują nam do dziś, bo chcieli mieć gadżety aby bez problemu zgrać fotki (potem pokazać je znajomym np. na plazmie), używać ITunes do muzyki, oglądać DVD i surfować*w internecie - czego chcieć więcej dla nich? Wybrali właściwie i są bardzo zadowoleni.
Natomiast docelowo do fotografii można rozważać tylko MacPro i notebooki z serii pro z conajmniej 2GB ram na pokładzie- i pod kątem fotografii może ta dyskusja powinna być (sprowokowana tytułem tematu), bo jak nie o tym to jest mnóstwo forów na których bije się pianę i toczy bitwy na ten temat.
A wojny typu co tam w środku wkładają będą zawsze formą giełdowej przekupki, takie gadanie dla samego gadania.
Liczy się celowość zakupu i tyle, a jeśli do tego zwracamy uwagę na design i jakość*wykonanych materiałów - to co raz bliżej jesteśmy podjęcia zakupu Mac'a.
A na koniec: Nie ma rzeczy idealnych do wszystkiego i uniwersalnych do końcaDlatego mam w plecaku zwykłego laptopa z windows i zabieram go do pracy - takie życie. A fotki tam to tylko jpg zrobione wczesniej na Macu, ale jak się zastarzeje to dam dzieciom i kupię sobie Macbooka Pro, odkąd jest tam Bootcamp będę miał luz i w pracy.
Pozdrawiam