Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Niebieski HOT w 30D

  1. #1

    Domyślnie Niebieski HOT w 30D

    Proszę o ocenę tego przypadku bo sam już nie wiem co z tym zrobić, widać go bardzo dobrze na ciemnych partiach zdjęć i jest widoczny już przy następujących parametrach naświetlania:

    F2.8
    1/20 s
    ISO 1250

    (poniżej crop 100%)


    Czy to kwalifikuje się do wymiany sprzętu? Ile trwa ew. zmapowanie go w serwisie?

    Trochę nie uśmiecha mi się poprawiać wszystkie zdjęcia na komputerze, ale też wysyłka do serwisu mi trochę nie pasuje...

    Może spróbować tego automapowania (opisanego w poprzednich wątkach)?
    Pozdrawiam
    Bourbon

  2. #2
    Uzależniony Awatar Peri Noid
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    49
    Posty
    604

    Domyślnie

    Aż tak często robisz fotki, w których w tym miejscu spodziewasz się czarnej płaszczyzny? Bo jeśli tam będzie chociaż trochę koloru, to na pewno tego jednego biednego piksela nie zauważysz. Na naprawę to się na 100% nie kwalifikuje. Nie wiem, ile trwa mapowanie. Wiem natomiast, że dla jednego piksela nie warto sobie głowy zawracać. Tak samo, jak nie warto się przejmować paprochami na matówce itp. Trzeba iść i robić normalne zdjęcia :-)
    Praktica MTL 5B, RevueFlex 5005, PSix, EOS 30D+opcjonalna matówka z klinem, worek szkiełek, jakaś lampa i statyw :-)

  3. #3
    Początki nałogu Awatar chuckyy
    Dołączył
    Dec 2005
    Miasto
    Września
    Wiek
    45
    Posty
    482

    Domyślnie

    Pewnie canon i tak dopuszcza kilka bad pixeli, więc daj sobie spokój
    5d | Canon 16-35 2.8 L | Canon 24-70 2.8 L | Canon 70-200 4 IS L | Canon 85 1.8 USM | Speedlite 580 ex | Omnibounce STOFEN | LumiQuest Soft Screen | transcend 8 GB | kingstone 1 GB ELITE PRO & 2 GB ULTIMATE | Marumi DHG CPL 67, 77, 82 mm | statyw Velbon Sherpa 750R | Lowepro Staelth Reporter 200 AW | Śjakaś inna Lowepro | Military PRO LIMA :] Sporo planów na przyszłość... m.in. 135 L

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    36
    Posty
    1 344

    Domyślnie

    Zakładam się, że jedynie Ty będziesz widział tego neonka na zdjęciach

  5. #5
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Ja bym odesłał na Żytnią. Zrobili bubla to niech naprawią.
    Swojego 300D odesłałem, miesiąc przed upływem gwarancji, z powodu 11 czy 13 hotów. Zrobili bez słowa sprzeciwu i do dziś mam spokój.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  6. #6

    Domyślnie

    bez problemu usuną Ci ten badpixel na Żytniej. Jest to tzw. wyciszanie, czyli nie będzie on uczestniczył w dalszej zabawie. Usuwałem w ten sposób wiele czerwonych i niebieskich pixeli i nie było problemu. Inaczej ciągle będziesz się skupiał na tym, że jest, albo akurat go nie ma na zdjęciu. Lepiej oszczędzić sobie dodatkowych godzin na usuwanie takich drobiazgów z każdego zdjęcia.
    Zabawki: Canon 5D MkII |Canon 1D Mk III | Canon 70-200/2,8L | Canon 300/4L IS | Canon 16-35/2,8L | Canon 50/1,4 | Canon 85/1,8 i inne
    Strona: www.fotografiateatralna.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Wygląda na to, że koncepcja automapowania matrycy opisana tutaj:
    http://canon-board.info/showthread.p...ght=pixel+350D
    Działa, baterie wyciągnęłem na 3 min., nie do końca w to wierzyłem ale po tej operacji nic nie świeci na niebiesko, przynajmniej na "normalnych" zdjęciach...
    Pozdrawiam
    Bourbon

  8. #8
    Uzależniony Awatar mkwiek
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    862

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Bagnet007 Zobacz posta
    Zakładam się, że jedynie Ty będziesz widział tego neonka na zdjęciach
    przeglądam właśnie zdjęcia z wczorajszej imprezy robionej 300d i od razu wpadł mi w oku taki jeden Hot na czarnej ścianie. takie rzeczy widać od razu, chyba, że jest na jakiejś wielokolorowej ścianie itp.
    I am FX

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •