Strona 1 z 51 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 507

Wątek: Kupował ktoś z Hong Kongu??

  1. #1
    eiwrel
    Guest

    Domyślnie Kupował ktoś z Hong Kongu??

    Witam wszystkich!:grin:
    Obecnie przymierzam się do zakupu mojej pierwszej cyfrowej lustrzanki i wybór padł na 30d, do tego szkło ef-s 10-22 oraz coś uniwersalnego prawdopodobnie tamron 28-75. Wiem o cash backu canona ale o zwrot kasy można się ubiegać jeżeli sprzęt został zakupiony od canon europe jak wynika z warunków promocji, a tani sprzęt w internecie pochodzi głównie od przedstawiciela azjatyckiego wiec prawdopodobnie nie dostane złamanego grosza. Dlatego chce kupić sprzęt z ebay od któregoś ze sprzedawców z Hong Kongu ponieważ w rozrachunku końcowym, wliczając w to vat i tak jest taniej (30d body- 3550 zł). A przy tak sporym zakupie pareset zł robi różnice. Dlatego mam pytanie czy któryś z was ma jakieś doświadczenie w zakupach z Hong Kongu i czy warto się w to bawić. Z góry dzięki za info.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 709

    Domyślnie

    Przejrzyj dobrze oferty. Chyba nawet dzisiaj widziałem ogłoszenie o sprzedaży body 30D za 3770 zł. Jak odliczysz cash-back 390zł bodajrze to Ci wychodzi tyle samo jeśli nie lepiej. Kupowanie w HK to duże ryzyko. Kompletny brak gwarancji. Jeszcze gdybyś mógł kupić osobiście to co innego ale tak to IMO szkoda zdrowia na ew. kłopoty.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  3. #3
    Dopiero zaczyna Awatar michalkalka
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Luton,UK
    Wiek
    43
    Posty
    18

    Domyślnie

    Kupuje tam bardzo czesto,praktycznie wszystkie szkielka plus akcesoria.Jesli chodzi o szkla Canona dostaje na nie 7 letnia gwarancje,po uprzednim zalogowaniu na stronke Canona(w pudelku z obiektywem jest certyfikat)Polecam sprzedawce http://stores.ebay.co.uk/Kea-Photo.Drozsze elementy typu L lub Body dostarcza kurierem do rak wlasnych w ciagu 3-4 dni.
    Pozdrawiam!
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    http://stores.ebay.co.uk/Kea-Photo
    Ostatnio edytowane przez michalkalka ; 13-04-2007 o 06:35 Powód: Automerged Doublepost
    ,,Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi"
    Albert Einstein
    400D,Canon17-40/4 L,Canon100/2.8 macro,Tamron28-75/2.8,Canon75-300/4-5.6III,Sandisk ExtremeIII 8Gb,VelbonDV7000,Tamrac Expedition4

  4. #4
    Uzależniony Awatar bonk
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Photoshop
    Wiek
    48
    Posty
    636

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eiwrel Zobacz posta
    ...czy któryś z was ma jakieś doświadczenie w zakupach z Hong Kongu i czy warto się w to bawić....
    tak
    szukaj
    ...

  5. #5

    Wink

    Znam pare osób kupowali szkła jedni zadowoleni innym paczka przyszła przemielona , ja sam osobiście kupiłem tylko baterie ,hand strap i inne drobnostki oprócz pamięci bo kto wie kto je robił

    2 sklepy które bym polecił oto jeden z nich.

    Link
    Ostatnio edytowane przez Dzygit-Dublin ; 13-04-2007 o 10:46
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

  6. #6
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    684

    Domyślnie

    Digitalrev nie polecam. Kupiłem u nich obiektyw. Podali pełną wartość przesyłki i musiałem przez nich zapłacić VAT.

  7. #7
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2005
    Wiek
    51
    Posty
    503

    Domyślnie

    A ja ich polecam, Digitalrev to uczciwy sprzedawca, czego niestety nie mozna powiedzec o niektorych kupujacych...
    Czarna puszka i gruszka... www.andee.nwz.pl

  8. #8
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    684

    Domyślnie

    Nie rozumiem, powinienem się posypać popiołem?

  9. #9
    eiwrel
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dzygit-Dublin Zobacz posta
    Znam pare osób kupowali szkła jedni zadowoleni innym paczka przyszła przemielona , ja sam osobiście kupiłem tylko baterie ,hand strap i inne drobnostki oprócz pamięci bo kto wie kto je robił

    2 sklepy które bym polecił oto jeden z nich.

    Link
    Te przemielone paczki przychodziły do Polski czy może na wyspy?, bo jak coś zamawiałbym do Anglii. Poza tym z tego co zdążyłem przeczytać sklepy na ebay mają bardzo dobrą opinie czego nie mogę powiedzieć o sklepach w Polsce... dlatego zakup z Hong Kongu kusi podwójnie.

  10. #10
    Uzależniony
    Dołączył
    Jun 2006
    Posty
    684

    Domyślnie

    Jeśli kupujesz do UK to niektóre sklepy dają gwarancję, że nie zapłacisz podatku/vatu (np UR Galaxy). W razie czego zwracają to co celnicy zabrali.

Strona 1 z 51 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •