Strona 51 z 51 PierwszyPierwszy ... 41495051
Pokaż wyniki od 501 do 507 z 507

Wątek: Kupował ktoś z Hong Kongu??

  1. #501
    Uzależniony Awatar FOTO-PAN
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    513

    Domyślnie Odp: Kupował ktoś z Hong Kongu??

    ma ktoś z Was doświadczenia z zakupami na aliexprees chce kupić to na prezent Meike MK AR7 Built in 2.4g Wireless Control Battery Grip for Sony A7 A7r A7s-in Battery Grips from Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group z przesyłka dhl wychodzi 101 dolarów ale czy dotrze do świąt ? jak z bezpieczeństwem tam zakupów i czy od takiej kwoty jest naliczane cło ?

  2. #502
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Kupował ktoś z Hong Kongu??

    Co jest naliczane od 50 dolarów za przedmiot. Zamawiane kilka przedmiotów ale zawsze dochodziły bez dopłat. Z czasem dostawy to jest różnie. Czasem 3 dni, czasem 3 tygodnie a i 2 miesiące się zdarzyły.

  3. #503
    Uzależniony Awatar FOTO-PAN
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    513

    Domyślnie Odp: Kupował ktoś z Hong Kongu??

    czyli ile muszę doliczyć do tych 101 dolarów bo na ebayu z niemiec zapłacę za to 450zł z przesyłką

  4. #504
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Kupował ktoś z Hong Kongu??

    Cytat Zamieszczone przez FOTO-PAN Zobacz posta
    ma ktoś z Was doświadczenia z zakupami na aliexprees chce kupić to na prezent Meike MK AR7 Built in 2.4g Wireless Control Battery Grip for Sony A7 A7r A7s-in Battery Grips from Electronics on Aliexpress.com | Alibaba Group z przesyłka dhl wychodzi 101 dolarów ale czy dotrze do świąt ? jak z bezpieczeństwem tam zakupów i czy od takiej kwoty jest naliczane cło ?


    nikt nie wie jak sie w konkretnym przypadku moze zakonczyc transakcja.

    ja zamawialem i zero problemu, wszystko docieralo.
    brak negatywnych doswiadczen.

  5. #505
    Uzależniony Awatar FOTO-PAN
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody
    Posty
    513

    Domyślnie Odp: Kupował ktoś z Hong Kongu??

    ok to alternatywa tu w teorii drożej ale bez cła i z Niemiec Akkugriff WIE VG C1EM FÜR Sony Alpha 7 Serie MIT Funk Timer Fernauslöser | eBay

    bo na alledrogo to cena 600zł !!!
    Ostatnio edytowane przez FOTO-PAN ; 05-12-2014 o 16:08

  6. #506
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Kupował ktoś z Hong Kongu??

    Cytat Zamieszczone przez FOTO-PAN Zobacz posta
    ok to alternatywa tu w teorii drożej ale bez cła i z Niemiec Akkugriff WIE VG C1EM FÜR Sony Alpha 7 Serie MIT Funk Timer Fernauslöser | eBay

    bo na alledrogo to cena 600zł !!!
    ja juz tych przepisow nie pamietam dokladnie , nie chce cie wprowadzac w blad.
    wartosc zwolniona od deklaracji vat zalezy od przejscia granicznego do europy. o ile pamietam jest inaczej dla drogi lotniczej , inaczej kolowej.
    nie dam za to wlasnej glowy. Normalnie to bylby vat naliczony przy drogich przedmiotach , wydaje mi sie ze tutaj nie nalicza.
    ja mialem podobne zakupy i dodatkowych oplat nie bylo.
    Jako takiego cla nie ma , moze byc vat ( podatek importowy - jak vat) + oplata celna ( koszt operacji ocelnia) , ale w takich sytuacjach nic mi nie bylo naliczane ( tez ok 100 usd - moze troche ponizej).

    decyzje musisz podjac sam , jak powiedzialem , nie mam zlych doswiadczen - tzn niczego nie sugeruje , pisze jak wiem z wlasnego doswiadczenia.
    w pesymistycznym wariancie cena wyrazona w dolarach przelozypoaby sie ok na taka cene ale w euro.

  7. #507
    Początki nałogu Awatar Demonos
    Dołączył
    May 2011
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    46
    Posty
    251

    Domyślnie Odp: Kupował ktoś z Hong Kongu??

    Cło z Chin na taki grip to chyba 0% ale VAT 23%.
    A ile musisz doliczyć? To zależy co napisze w deklraracji sprzedający.
    jeżeli poda jakąś wartość, to celnicy zwrócą się do ciebie o potwiredzenie czy to cena, jaką zapłaciłeś. Od kwoty, kórą potwierdzisz naliczą VAT.
    Jak sprzedający napisze "GIFT" to poproszą o zadeklrarowanie czy faktycznie to jest podarunek i nic nie zapłaciłeś albo o podanie wartości i od tej wartości naliczą VAT.

    Obecnie nie liczyłbym na szczęście z prześlizgnięciem się pod okiem celników :-)
    1Ds mkII, 50D + S35/1.4 | C10-22 /3.5-4.5 | C 28-105/3.5-4.5 USM | C24/2.8 | CZJ Pancolar 50/1.8 |Petri 50/2.0 | Metz 58 AF-2

Strona 51 z 51 PierwszyPierwszy ... 41495051

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •