Strona 3 z 51 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 507

Wątek: Kupował ktoś z Hong Kongu??

  1. #21
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Strzałkowo
    Wiek
    32
    Posty
    337

    Domyślnie

    jak dojedzie w całości daj znać
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!
    Cytat Zamieszczone przez Diabeł Zobacz posta
    http://cgi.ebay.pl/Canon-EF-S-10-22m...QQcmdZViewItem
    to znajdź mi w takiej cenie 10-22 Canona na Allegro
    a wogóle to uparłem się i poszukałem Canona 10-22 w podobnej cenie

    zauważ, że do ok 1800zł musisz dołożyć 42 GBP czyli na polskie ok 240PLN czyli + 2040PLN

    na allegro nówka sztuka http://allegro.pl/item184044185_cano...ncja_lodz.html i jak wpłacisz na konto przesyłka gratis

    niby różnica 160 zł, ale napewno masz większa pewność, że towar dotrze cały
    Ostatnio edytowane przez Picia ; 17-04-2007 o 17:10 Powód: Automerged Doublepost




  2. #22
    Coś już napisał Awatar Firrdun
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    London
    Wiek
    40
    Posty
    78

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Picia Zobacz posta
    [...] niby różnica 160 zł, ale napewno masz większa pewność, że towar dotrze cały
    Zauwaz, ze w cenie przesylki masz ubezpieczenie, ktore gdyby przesylka nie dotarla w calosci to masz o co sie ubiegac (czyt. o nowa sztuke towaru lub kase)

    EDIT: zreszta watpie by przypadki uszkodzenia przesylki byly czeste... Moj 70-200 byl tak zapakowany, ze chyba ktos musialby paczka grac w noge na magazynie zeby cos sioe stalo.
    Canon 30D + BG-E2 + Canon EF-S 17-85 f/4-5.6 IS USM +EF 70-200 f/2.8 L

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eiwrel Zobacz posta
    Te przemielone paczki przychodziły do Polski czy może na wyspy?, bo jak coś zamawiałbym do Anglii. Poza tym z tego co zdążyłem przeczytać sklepy na ebay mają bardzo dobrą opinie czego nie mogę powiedzieć o sklepach w Polsce... dlatego zakup z Hong Kongu kusi podwójnie.


    na wyspy , kolo narzekal ze mu obiektyw przyszedl w sumie dzialal ale paczka wygladala jak by ktos po niej skakal, to zawsze jest jakies ryzyko.
    Ja osobiscie staram sie znalesc sprzedawce gdzies z europy , tzn sklep jest gdzies indziej np usa ale paczka wysylana jest z terenu eu do ciebie.
    Polecam sklep kerso ze szkocji np 85mm 1,2 tylko 1600eu z przesylka sam kupowalem 400 5,6 i poszedl bym po inny obiektyw do niego.Szybko i solidnie wiem ze praktycznie z forum canona eng wszyscy kupuja u niego przerob ma straszny ale ceny super bo u mnie 85 mm f 1,2 w sklepie 2300
    wiec po co przeplacac skoro nie ma roznicy.............


    pozdrawiam i udanych zakupow

    Dariusz
    pare sloikow i jedno body ......... ostatnio uzywane 9 lat temu czas nanowo zaczac przygode ....

  4. #24
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    350

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Picia Zobacz posta
    jak dojedzie w całości daj znać
    !!! Łączenie podwójnego wpisu !!!


    a wogóle to uparłem się i poszukałem Canona 10-22 w podobnej cenie

    zauważ, że do ok 1800zł musisz dołożyć 42 GBP czyli na polskie ok 240PLN czyli + 2040PLN

    na allegro nówka sztuka http://allegro.pl/item184044185_cano...ncja_lodz.html i jak wpłacisz na konto przesyłka gratis

    niby różnica 160 zł, ale napewno masz większa pewność, że towar dotrze cały
    No tak tylko, ze to jest obiektyw uzywany i stąd pewnie taka cena. Ta aukcja jest już od jakiegoś czasu. Najtaniej nowy w Polsce jest na allegro w FotoMedia 2500 zł i gwarancja sklepowa, gdybyś chciał rachunek lub paragon to 3000 zł.
    Ogólnie ten obiektyw w okolicach 2700 zł w Polsce kosztuje.

  5. #25
    Uzależniony Awatar towersivy
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    WLKP-Krotoszyn
    Posty
    992

    Domyślnie

    Szkiełko dotarło, wszystko jest oki, bez cła vatu i innych dziwactw.

    Pzdr.

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Strzałkowo
    Wiek
    32
    Posty
    337

    Domyślnie

    tak teraz przegladam ceny obiektwów sigmy .. i jestem prawie przekonany do kupna sigmy 70-300. Jak jest z gwarancją na obiektywy sigmy? międzynarodowa?

    mam jeszcze jedną wątpliwość ..

    do ceny obiektywó ma doliczyć
    - "Do Polska — GBP 30,00"
    - "We ship the item directly from Hong Kong via registered airmail. Typically, it will arrive in your hands in 7-10 days (occasionally, airmail may take 2-4 weeks, so please be patient.) Shipping cost is as follows:
    Ł25"
    - "NEW! FedEx International Priority shipping service is available for this item. The item will arrive in your hands typically in 1-3 business days. The additional cost for FedEx shipping to all EU countries is as follows:
    Add Ł10" ??
    Ostatnio edytowane przez Picia ; 29-04-2007 o 22:50




  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar Krzychu
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Ambush Country
    Wiek
    48
    Posty
    3 611

    Domyślnie

    W Fedexie cło masz jak banku...
    Pozdrowienia,
    KZ
    KZ Aviation Photography

  8. #28
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Strzałkowo
    Wiek
    32
    Posty
    337

    Domyślnie

    ktoś mi dokładnie opowie na PW jak wygląda proces kupowania od sprzedawcy z Honkongu na ebayu ? bo nie wiem jaką paczkę wziąć żeby nie doliczyli cła i ile za nią doliczyć itp. bo w najbliższym czasie najprawdopodobniej kupie u nich szkiełko




  9. #29
    Bywalec Awatar zOOn
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    52
    Posty
    220

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Picia Zobacz posta
    ktoś mi dokładnie opowie na PW jak wygląda proces kupowania od sprzedawcy z Honkongu na ebayu ? bo nie wiem jaką paczkę wziąć żeby nie doliczyli cła i ile za nią doliczyć itp. bo w najbliższym czasie najprawdopodobniej kupie u nich szkiełko
    1. Musisz miec konto na ebay-u
    2. Konto na paypalu - z potwierdzona karta kredytowa. (mozna i bez paypala - ale ja bym w to nie wchodzil).

    Polecam tez sprawdzonych sprzedawcow - a sklepy z HK sa OK (pare - parenascie tysiecy klientow). Warto przejrzec historie z ostatniego miesiaca, dwoch - niektorzy nabijaja ranking transakcjami za 50 centow i potem wyskakuja z walkami. (Ku przestrodze: Sam sie niestety nacialem w tym roku na okazyjne 5D - na szczescie moj bank przejal sprawe, a ja kupilem potem w sprawdzonym sklepie.)

    Co do cla - to chyba kwestia szczescia. Osobiscie nie znam nikogo, kto by musial cos doplacac.

    Z HK kupilem juz (lub bezposrednio pomagalem) 3 aparaty, 5 obiektywow i matowke - poszlo w sumie 8 paczek, z czego 4 fedex (aparaty i jeden obiektyw) i 4 airmail - registered post (reszta). Wszystko w idealnym stanie - orginalne pudelka opakowane w folie babelkowa zapakowane w wieksze pudla wyscielane gazetami z HK po chinsku (ciezko sie to czyta ;-) ).

    Roznica jest taka, ze fedexem masz przesylke doreczona w 2 - 2.5 dnia, poczta idzie 7-10 dni i jest troche taniej.
    A doliczy ci przy potwierdzaniu transakcji - i w paypalu bedzie koncowa kwota do zaplacenia (juz z przesylka). A jesli domyslnie jest poczta zwykla - to po zaplaceniu piszesz maila do sklepu i ci odpisza ile masz doplacic przez paypal. Komunikacja z goscmi z HK jest extra. Profesjonalnie podchodza do interesow.

    pzdrw

    Tomek
    Ostatnio edytowane przez zOOn ; 02-05-2007 o 23:36
    5D

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie

    z tym że kolega Picia mieszka w Polsce a nie na wyspach, więc dochodzi problem - jakby nie patrzeć duży - z cłem. Da się go ominąć wysyłając paczkę do Polski?
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

Strona 3 z 51 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •