Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Wątek: Tamron 28-105/4-5,6 AF IF

  1. #21
    Cenzor Awatar MacGyver
    Dołączył
    Apr 2006
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    46
    Posty
    7 043

    Domyślnie

    Powiem tak, nie chciałbym komukolwiek umniejszać ale prawda jest taka że większość nieostrych zdjęć, produkowanych przez początkujących użytkowników lustrzanek nie jest tak z powodu wad optycznych KIT-ów ale dlatego że jest poruszona lub "operator" aparatu użył automatycznego wyboru pkt AF i nie popatrzył gdzie ten AF trafił.

    Szukanie alternatyw dla KIT-ów wśród szkieł projektowanych do analogów miało jeszcze jakikolwiek sens w czasach matryc 6 - 8 MPx i tylko w przypadku tych trochę lepszych i droższych, teraz nie ma już najmniejszego. Po pierwsze nie ten zakres ogniskowych (28 mm na cropie 1,6 to żaden szeroki kąt, ewentualnie ujdzie 24 mm, jak ktoś nie lubi szeroko, ale takich, wśród najtańszych plastikowych słoików w zasadzie nie ma). Druga rzecz to jakość optyczna, i telecentryczność, powodująca że szkła robione do analogów, na szerokim kącie, nie są w stanie wygenerować ostrego obrazu na współczesnej matrycy. Takie szkiełka jak Canon 24-85/3.5-4.5 USM lub 28-105/3.5-4.5 USM nawet dają radę z cyfrankami, ale one kosztują już sporo więcej (500 - 600 zł).

    Jeśli brakuje długości należy jej poszukać w teleobiektywach. Choćby Tamron 55-200/4-5.6. Ciemny, AF z innej epoki, ale ostrość i kolorystyka zdjęć znośne.
    Cztery czarne eosy, pół-eos i pentax... a dokładniej to tutaj

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Pszczyna
    Posty
    52

    Domyślnie

    OK, dzięki za pomoc. W takim razie pozostaję przy obiektywie KIT-owym. Będę uczył się tego co mam i zbierał na jakieś lepsze szkło. Jestem w o tyle dobrej sytuacji, że mam sąsiada za płotem, który pasjonuje się fotografią i ma spory wybór obiektywów. Zawsze mogę coś pożyczyć (jak już będę wiedział czego mi brakuje w KIT-ie) i wtedy podjąć decyzję.

  3. #23
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Pszczyna
    Posty
    52

    Domyślnie

    Sorry za post pod postem, ale nie potrafię edytować poprzedniego.
    Na "dzień dobry" już mi brakuje ogniskowej i światła (ta druga przypadłość po zabawie stałką Canon 50mm f/1,8).
    A co sądzicie o Tamronie 55-200mm f/4-5.6 XR Di II LD. Proszę traktować to szkło jako sprzęt dla kompletnego amatora. Czytałem trochę opinii o tym szkle i raczej większość wypowiada się przychylnie.

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jan 2005
    Posty
    368

    Domyślnie

    Miałem przez jakis czas tamrona 55-200 i jak za cenę ok. 300 zł szkło mogę na początek śmiało polecić. Długo trzyma F4, gdzieś tak do ogniskowej 135mm.

  5. #25
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Pszczyna
    Posty
    52

    Domyślnie

    Cena 200zł, więc chyba warto zaryzykować?
    Canon 450D | 17-85 IS USM | 70-210 f/4 | 430 EX
    Super-Takumar 50mm 1.4 | SMC Takumar 55 1.8 | Pentacon auto 2.8/135 MC

    http://www.flickr.com/photos/56243093@N05

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    36

    Domyślnie

    Posiadam Tamrona 55-200 4-5.6 i uważam że stosunek cena-jakość tego obiektywu jest wręcz idealny. W razie potrzeby służę opiniami i zdjęciami na PW.
    Jednym słowem polecam!

    Pozdrawiam

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •