Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 81

Wątek: Jaki obiektyw do makro ?

  1. #1

    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Prudnik
    Posty
    8

    Domyślnie Jaki obiektyw do makro ?

    Proisiłbym o pomoc w wyborze obiektywu do makro ? mam na uwadze Canon EF-S 60mm 2,8 Makro USM może Tamron 90mm 2.8 Makro DI SP AF C proszę o info !

  2. #2
    Uzależniony Awatar RomanS
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    72
    Posty
    830

    Domyślnie

    Chyba prawie kazdy doradzi Cannon 100 mm 2.8 Makro USM. Do tego celu obiektyw kupuje sie raz i dlatego nalezy wybrac od razu ten wlasciwy.

  3. #3

    Domyślnie

    Dokładnie, tylko Cannon 100 mm 2.8 Makro USM nic innego, no chyba, że cena bardzo gra rolę to jeszcze Sigmy mają dobrą opinię. Ja osobiście niebawem będę brał właśnie ww..

  4. #4

    Domyślnie

    A ja uważam, że do corpa 60 macro jest lepsza niż 100, głownie chodzi o "używalność" a nie jakość. Oba obiektywy są porównywalne pod tym względem.

    Co daje 60tka.

    1. Kompaktowa i lekka obudowa daje łatwiejsze operowanie w terenie i dodatkowo, krótki tubus obiektywu umożliwia z powodzeniem stosowanie zewnętrznej lampy z dyfuzorem jako główne oświetlenie.
    Otrzymujemy zwarty zestaw, którym mi się bardzo dobrze operuje w terenie.

    2. 60mm na cropie.
    Dłuższe czasy do uzyskania z ręki i większa głębia ostrości w porównaniu z 100mm.

    Przy cenie 1200~1300 za używkę, argumenty o kupowaniu raz bo kiedyś może kupię sobie FF jest przy tej cenie pomijalny.

    http://www.canon-board.info/showthread.php?t=11835 - trochę moża poczytać o 60mm macro

    dla leniwych
    fredmiranda.com
    photozone.de
    Ostatnio edytowane przez jacam ; 10-04-2007 o 08:50

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jacam Zobacz posta
    Przy cenie 1200~1300 za używkę, argumenty o kupowaniu raz bo kiedyś może kupię sobie FF jest przy tej cenie pomijalny.
    w podobnej cenie można kupić używkę 100/2.8, a dla mnie argument, że można założyć na FF niekoniecznie cyfrowy, to duży argument.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stdanielo Zobacz posta
    w podobnej cenie można kupić używkę 100/2.8, a dla mnie argument, że można założyć na FF niekoniecznie cyfrowy, to duży argument.
    Przy droższych szkłach to może być duży argument, ale przy tej cenie obiektywu to ułamek tego co musisz wydać na body FF i dla mnie ma to mniejsze znaczenie niż dodatkowe plusy 60tki.

    Każdy podąża swoją drogą, dla mnie to tylko zabawa i na razie dobrze mi jest z cyfrowym cropem.
    Ostatnio edytowane przez jacam ; 10-04-2007 o 09:12

  7. #7
    Coś już napisał
    Dołączył
    Dec 2006
    Posty
    72

    Domyślnie

    A jakie zdjęcia będziesz chciał robić tym obiektywem? Jakie powiększenie, skala, oko muchy czy kwiatek?

  8. #8
    Początki nałogu Awatar Saurus
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    okolice Łodzi
    Wiek
    34
    Posty
    269

    Domyślnie

    Z tymi kosztami FF to też nie do końca prawda, bo jest jeszcze analog, zawsze tańszy niż 5D
    Musisz się zastanowić czy kiedyś masz zamiar zmieniać body na FF lub używać tego obiektywu z analogiem - a poza tym, przy EF-S 60mm masz odległość roboczą 9 cm od przedniej soczewki, a przy EF 100mm to jest 15 cm - znaczna różnica.
    Saurus

    Prawo Murphy'ego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy"
    "Sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie" - Elbert Hubbart

    Galeria WWW

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Saurus Zobacz posta
    Z tymi kosztami FF to też nie do końca prawda, bo jest jeszcze analog, zawsze tańszy niż 5D
    Musisz się zastanowić czy kiedyś masz zamiar zmieniać body na FF lub używać tego obiektywu z analogiem
    Zacznijmy od początku, w pierwszym poście jest pytanie ES-S 60 czy tamron 90
    Na to odpowiedzi: jak kupywać to tylko Canon 100mm maro.

    Więc z tym polemizowałem, jeśli ktoś zastanawia się nad EFS to na pewno nie do analoga.
    Z drugiej strony nie polecałbym makrofotografii na analogu dla początkującego. Zestaw DSLR+60mm uzyskasz dużo lepsze rezultaty a przede wszystkim bardziej powtarzalne niż na dowolnym analogu z 100mm.

    Cytat Zamieszczone przez Saurus Zobacz posta
    - a poza tym, przy EF-S 60mm masz odległość roboczą 9 cm od przedniej soczewki, a przy EF 100mm to jest 15 cm - znaczna różnica.
    Używałem Sigmy + Ranoxa, gdzie odległość była ok 15 cm i z moich dośwadczeń 10 czy 15 cm, to nie jest duża różnica przy robieniu zdjęć macro.
    Różnica zaczyna się jeśli masz np 90 cm, tak mam w sigmie dla skali 1:2.

  10. #10

    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Prudnik
    Posty
    8

    Domyślnie

    chciałbym wykorzystać ten obiektyw i do makro i do fotek portretowych !60 mm cyfry daje przyzwoita ogniskową w przeliczeniu analogowym !

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •