Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 81

Wątek: Jaki obiektyw do makro ?

  1. #61

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do makro ?

    Liczyłem że jednak m6mkII z 28mm macro

  2. #62

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do makro ?

    Przykleję się do tematu. Do bardziej uniwersalnych zastosowań (tzn. do macro i do portretów, nie zawsze na statywie) do 70D 100 mm 2,8 bez L wystarczy czy jednak doinwestować w L-kę. Chodzi mi o szkło z rynku wtórnego, do fotografii póki co amatorskiej.

  3. #63
    Pełne uzależnienie Awatar kmeg
    Dołączył
    Jul 2009
    Wiek
    48
    Posty
    1 460

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do makro ?

    Cytat Zamieszczone przez Umkisz Zobacz posta
    Przykleję się do tematu. Do bardziej uniwersalnych zastosowań (tzn. do macro i do portretów, nie zawsze na statywie) do 70D 100 mm 2,8 bez L wystarczy czy jednak doinwestować w L-kę. Chodzi mi o szkło z rynku wtórnego, do fotografii póki co amatorskiej.
    Do makro na cropie to Canon ef-s 60/2.8.

  4. #64

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do makro ?

    Cytat Zamieszczone przez kmeg Zobacz posta
    Do makro na cropie to Canon ef-s 60/2.8.
    A setka się nie nada? Wolałbym kupić obiektyw, który nada się także po ewentualnych przenosinach na pełną klatkę.

  5. #65
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do makro ?

    Nada się. Według mnie bardziej, nawet nie biorąc FF pod uwagę. Ale jak widać z historycznego przebiegu wątku, zdania - jak krowy - są podzielone.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  6. #66
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do makro ?

    Cytat Zamieszczone przez Umkisz Zobacz posta
    A setka się nie nada? Wolałbym kupić obiektyw, który nada się także po ewentualnych przenosinach na pełną klatkę.
    oczywiscie , w dodatku ma IS , co jest b. przydatne przy fotografii z reki , a taka sie w macro zdaza.
    Na aps -c pozwala na zwiekszenie odleglosci , co jest sporym ulatwieniem
    na FF moze pelnic takze funkcje obiektywu portetowego , a na aps - c - tele .
    wsumie wszystko przemawia za setka , a ceny w porownaniu do innych obiektywow najnowszej generacji wydaja sie niewygorowane.

    z 60 ka na ff nie bedzie wiadomo co zrobic.

  7. #67

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do makro ?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    oczywiscie , w dodatku ma IS , co jest b. przydatne przy fotografii z reki , a taka sie w macro zdaza.
    Na aps -c pozwala na zwiekszenie odleglosci , co jest sporym ulatwieniem
    na FF moze pelnic takze funkcje obiektywu portetowego , a na aps - c - tele .
    wsumie wszystko przemawia za setka , a ceny w porownaniu do innych obiektywow najnowszej generacji wydaja sie niewygorowane.

    z 60 ka na ff nie bedzie wiadomo co zrobic.
    Czyli pisząc o IS-ie masz na myśli wersję L. No właśnie - czy wydać ok. 2700-3000 na wersję z czerwonym paskiem, czy ok. 1200-1500 za używkę zwykłej setki macro? Tak jak wspomniałem fotografia to dla mnie hobby, a różnica w cenie między jednym i drugim jest znacząca. Czy brak ISa będzie dla mnie rzeczywiście odczuwalny? Czy zwykłą setka da się mimo brak IS zrobić ostre zdjęcie z ręki, czy zostaje tylko statyw?

  8. #68
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do makro ?

    Tak , wersje L , ale czy ja potrzebujesz ?
    Jesli uzywal bedziesz sporadycznie , to niekoniecznie - zamrozony pieniadz , tracacy na wartosci.

    jest b . dobra alternatywa - tamron 90 /2,8 VC macro.
    optycznie porownywalny , nie jest gorszy . uzywany kosztuje grosze , ma skutzeczna stabilizacje i szybki / cichy AF.
    Nie popelnisz bledu kupujac.

    To jest obiektyw o nieco delikatniejszej budowie wewnetrznej , ale amatorzy maja to do siebie , ze dbaja o swoja optyke jak o przyslowiowe jajko , wiec przy normalnej eksploatacji roznic nie zauwazysz , ani w jakosci obrazowania , ani w niezawodnosci.

    Stabilizacja jest bardzo, bardzo przydatna - to wiecej niz tzw elektroniczny statyw.
    Pozwala na uzyskanie fotografujac z reki na niektorych typowych czasach naswietlenia realnie wyzsza rozdzielczosc obrazowania .

  9. #69

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do makro ?

    Cytat Zamieszczone przez Bechamot Zobacz posta
    Tak , wersje L , ale czy ja potrzebujesz ?
    Jesli uzywal bedziesz sporadycznie , to niekoniecznie - zamrozony pieniadz , tracacy na wartosci.

    jest b . dobra alternatywa - tamron 90 /2,8 VC macro.
    optycznie porownywalny , nie jest gorszy . uzywany kosztuje grosze , ma skutzeczna stabilizacje i szybki / cichy AF.
    Nie popelnisz bledu kupujac.

    To jest obiektyw o nieco delikatniejszej budowie wewnetrznej , ale amatorzy maja to do siebie , ze dbaja o swoja optyke jak o przyslowiowe jajko , wiec przy normalnej eksploatacji roznic nie zauwazysz , ani w jakosci obrazowania , ani w niezawodnosci.

    Stabilizacja jest bardzo, bardzo przydatna - to wiecej niz tzw elektroniczny statyw.
    Pozwala na uzyskanie fotografujac z reki na niektorych typowych czasach naswietlenia realnie wyzsza rozdzielczosc obrazowania .
    Czy chodzi o Tamrona VC czy VC USD? Bo rzeczywiście bez USD poniżej 1k można znaleźć.

  10. #70
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw do makro ?

    IS oczywiście jest przydatny, ale zwróć uwagę na problem oświetlena, specjalną lampą, blendą czy jakimiś domowymi konstrukcjami. Sprawdź fora makro foto pod tym kątem. Może więcej i taniej uzyskasz kupując obiektyw bez IS i dopracowując oświetlenie.
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •