Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 81

Wątek: Jaki obiektyw do makro ?

  1. #31
    Bywalec Awatar Paprochwbody
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    51
    Posty
    213

    Domyślnie

    Sigma 180f/3,5 APO Macro ma świetne recenzje.
    "Lepsza" jest od Canona "setki makro", bo jest dłuższa, czyli lepiej rozmywa tło.
    Można też robić zdjęcia z większej odległości od obiektu, nie płosząc go.
    Niejaki Juza, (juzaphoto.com) twierdzi, że ta Sigma prawie tak dobra, jak 180 Macro Canona, a połowę od niego tańsza. Ale trzeba za nią zapłacić w PL ok. 3 tys.
    (5III+1IIn+24-105+150+100-400)

    http://www.pbase.com/tmirkowski/profile

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2006
    Posty
    1 370

    Domyślnie

    W zeszlorocznym numerze (Wrzesien 2006) Photography monthly byl test obiektywoe makro. Nie moge nic zalaczyc na forum. Napisz na prv

  3. #33
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    106

    Domyślnie

    A światło - sigma 180 ma 3,5, a canon 100 2,8 (ale canon 180 też ma 3,5 a cenę 2 x większą od sigmy) - różnica w cenie pomiędzy canonem 100, a sigmą 180 to ok. 20 % - mogę wytrzymać - tylko czy warto ?? 100 już zamówiłem ale mogę jeszcze zrezygnować do przyszłego poniedziałku ( 7. V )

  4. #34
    Początki nałogu Awatar Saurus
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    okolice Łodzi
    Wiek
    34
    Posty
    269

    Domyślnie

    A po co ci dobre światło w makro? I tak co najmniej do f/8 przymkniesz. Zastanów się czy potrzebne ci tak duże odległości bo przy takim wzroście ogniskowej głębia ostrości jest już drastycznie mała. Canon 100/2.8 Macro to świetny obiektyw. Już nie mogę się doczekać wywołania pierwszej kliszy z makro z jego udziałem
    Saurus

    Prawo Murphy'ego: "Nigdy nie kłóć się z głupcem, ludzie mogą nie dostrzec różnicy"
    "Sztuczna inteligencja jest niczym przy prawdziwej głupocie" - Elbert Hubbart

    Galeria WWW

  5. #35
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    106

    Domyślnie

    Dziękuję - o to mi chodziło, że jednak lepiej brać canona

  6. #36
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    44
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    ZNowu ktos mnie zruga ale nadal uwazam ze do puszki Canona najlepiej podpiac Canona, wiem ze Sigma jest tansza, z wlasnego doswiadczenia - mialem Sigme i ostrosc nie byla jak nalezy, mialem druga Sigme bylo lepiej ale nie zeby krzyczec w niebiosa. Podlaczylem Macro Canona i sie okazalo ze wszystko jest jak nalezy. I w innych obiektywach tez tak bylo. To nie jest faworyzowanie Canona, ale po prostu z moich obserwacji - tez mialem dylematy czy tansza Sigma czy drozszy Canon
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  7. #37
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    106

    Domyślnie

    Zróbmy małą sondę - wchodzicie do sklepu i są 3 nowe obiektywy macro - można kupić tylko jeden: za 40zł Canon EF 100 f/2,8 Macro USM, za 100zł Sigmę 150 f/2,8 APO Macro EX DG IF/HSM, i za 130 zł Sigmę 180 f/3,5 APO Macro EX DG IF/ HSM - jest taka okazja ale pamiętaj tylko jeden - i co kupujesz ????

  8. #38

    Dołączył
    Sep 2006
    Miasto
    Czestochowa
    Wiek
    52
    Posty
    5

    Domyślnie

    Witam! Jacam czy wszystkie fotki macro na swojej stronie robiles 60-tka canona. Pytam bo kiedys chyba uzywales sigmy z pierscieniem Reynoxa
    eos 350d+kit+ef 28-105 II usm+ zenit ze szielkami

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FXON Zobacz posta
    Witam! Jacam czy wszystkie fotki macro na swojej stronie robiles 60-tka canona. Pytam bo kiedys chyba uzywales sigmy z pierscieniem Reynoxa
    Canona mam od jakiegoś roku i prawie wszystkie fotki makro są robione tym obiektywem.

  10. #40
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    106

    Domyślnie

    co to są listki przysłony i czemu jest lepiej jak jest ich 9 (np. w sigmie 180 macro ) niż 7 ( w tamronie 180 macro )

Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •