Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 81

Wątek: Jaki obiektyw do makro ?

  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez coverakis Zobacz posta
    za takie podpowiedzi canon 100/2,8 to dziękuje ! pokażcie mi różnice ? może jakieś przykładowe zdjęcia !
    Na sieci znajdziesz bardzo dużo świetnych zdjęć jak i gniotów z obu obiektywów.
    Praktycznie wszystko zostało już powiedziane, każdy ma inne preferencje dla jednych ważniejsze jest mocowanie na FF, dla innych waga.
    Najlepiej będzie jeśli sam własnoręcznie porównasz oba obiektywy i wybierzesz ten który Tobie się bardziej spodoba.

  2. #22

    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Prudnik
    Posty
    8

    Domyślnie

    sądze że 60 mm w tym wypadku będzie nalepszym wyborem ! dzięki za trochę informacji i konstruktywnej wymiany poglądów !

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    44
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    w Cropie 100 da ci jakies 160 mm no i troche ciezszy. Ja mam 100 2.8 bo akurat trafilem w sklepie na swietna cene prawie tyle samo co 60 dlatego wzialem.Co do portretu, no coz - ostry portret mozesz zawsze zmiekczyc, miekkiego nie zawsze wyostrzysz tak zeby wygladalo ok. No i ten FF. Kazdy mowi nie nie nie kupie a potem sie okazuje ze kupuje. Ja kiedys z zadroscia spogladalem na biale Elki Canonow i mowilem ze pewnie nigdy sobie nie pozwole na takie zabawki i co? Jakos mam.
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  4. #24
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    106

    Domyślnie

    Bardzo proszę o poradę bo sam nie mogę nic znaleźć. Mam od 1,5 miesiąca 400 D potrzebuję dobre macro na które mogę przeznaczyć do 3 tys. Co wybrać Canon EF 100 f/2,8 Macro USM, czy Sigmę 150 f/2,8 APO Macro EX DG HSM, lub Sigmę 180 f/3,5 APO Macro EX DG IF/ HSM ( ma IF-a i dłuższą ogniskową ale gorsze światło, a muszę coś zrobić w pomieszczeniu i jeszcze w gablocie – chyba wtedy z polarem ). To moja pierwsza lustrzanka w życiu , a to co wiem to z literatury i internetu – w ogóle to dostałem pomieszania zmysłów na punkcie obiektywów ( mam już 28 – 135 IS USM ) Dziękuję bardzo

  5. #25
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Krosno
    Wiek
    34
    Posty
    536

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez BAKS Zobacz posta
    Bardzo proszę o poradę bo sam nie mogę nic znaleźć. Mam od 1,5 miesiąca 400 D potrzebuję dobre macro na które mogę przeznaczyć do 3 tys. Co wybrać Canon EF 100 f/2,8 Macro USM, czy Sigmę 150 f/2,8 APO Macro EX DG HSM, lub Sigmę 180 f/3,5 APO Macro EX DG IF/ HSM ( ma IF-a i dłuższą ogniskową ale gorsze światło, a muszę coś zrobić w pomieszczeniu i jeszcze w gablocie – chyba wtedy z polarem ). To moja pierwsza lustrzanka w życiu , a to co wiem to z literatury i internetu – w ogóle to dostałem pomieszania zmysłów na punkcie obiektywów ( mam już 28 – 135 IS USM ) Dziękuję bardzo
    poczytaj wczesniejsze strony tam jest odp
    bierz canon 100 2,8 macro bedziesz bardzo zadowolony8)
    6D 30D 35 85 70-200 430EX

    Pozdrawiam

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    44
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Bierz Canona. Sigma jest wolna, nie wiem jak 150 ale 105 wysuwa tubus co troche zajmuje no i co USM to USM. Poza tym AF SIgmy a Canona to tez roznica. Mialem Sigme 105, teraz mam 100 2.8 i nie zauje zamiany z doplata.
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  7. #27
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    106

    Domyślnie

    Dzięki wielkie - pytałem bo czytałem opinie expertów na optyczne pl. ale tam na Tamronie 90 one się kończą, a o canonie 100 czy sigmie 150 lub 180 milczą jak zaklęci.

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar Mac
    Dołączył
    Nov 2004
    Miasto
    Gdańsk/Warszawa
    Wiek
    53
    Posty
    2 063

    Domyślnie

    Sigma 105 doprowadza do irytacji, za wolny AF i wysuwanie tubusa. Canon 100/2.8 z USMemem i wewnętrznym ogniskowaniem to jest to. Dodaj do tego jeszcze lampę ringową np. MR-14EX i jest to świetny zestaw. Zapłacisz za nowy 4000 PLN ale na allegro pewnie mniej.
    O Tamronie 90/2.8 słyszałem sporo dobrego ale nigdy nie miałem podpiętego szkła więc nic nie powiem. Co możesz mieć lepszego? Chyba tylko Canona 180 ale na crop może być za długi. Poza tym 100 fajnie sprawdza sie przy portretach tyle, że moja bratowa mówi, że za dokładny ten obiektyw
    EOS 5D/BG-E4, EOS-300V, EF 16-35/2.8L | EF 24-105/4L IS | EF 70-200/2.8L| EF 100-400/4.5-5.6L IS | EF 15/2.8 Fisheye | EF 35/1.4L | EF 135/2L| EF 100/2.8L IS Macro | EF MP-E 65/2.8 Macro | Lensbaby Composer | 580 EX II | MR-14EX | PowerShot SX1 IS, Gitzo 1540, 682B
    Onanizm sprzętowy NIE, dobra jakość TAK.

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar JaBlam
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Farschafa
    Wiek
    44
    Posty
    1 304

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mac Zobacz posta
    Poza tym 100 fajnie sprawdza sie przy portretach tyle, że moja bratowa mówi, że za dokładny ten obiektyw
    No tak tylko zawsze mowie ze latwiej jest zmiekszyc portret robiony 100 2.8 macro i wyeliminowac niepozadane elementy na skorze niz zrobic mydlany i probowac wyostrzac

    Sigma 105 ma jedna zalete: Nie dosc ze dostajesz porzadna kabure na obiektyw to jeszcze oslonke preciwsloneczna (nieplastikowa) oraz to ze soczewka przednia umieszczona jest gleboko w tubusie przez co masz ochone przed deszczem czy blikami (mimo wszystko). Canon nie daje nic a poza tym polecam od razu filtr UV na to szklo. Ktos opisywal kiedys przypadki ze fotografowal cos na drzewie i tak bardzo sie zblizyl szklem do obiektu ze uwalil soczewke zywica
    Jarek
    ----------------------------------------
    Moje pstryki na www.jblaminsky.com od 1 lutego 09 -swiat Eli i Kanona zamienilem na swiat Nikkorow...i dzisiaj nadal nie żaluje

  10. #30
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2007
    Posty
    106

    Domyślnie

    Ale czy ktoś zna Sigmę 150 f/2,8 APO Macro EX DG HSM, lub Sigmę 180 f/3,5 APO Macro EX DG IF/ HSM i czy to może być lepsze od Canona 100 f/2,8 Macro

Strona 3 z 9 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •